ultrazvukový čistič zubů

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

U zubní hygieničky nebo hygienika jsem nikdy nebyl. Chodím dvakrát do roka na preventivní prohlídku k zubaři (teď už k zubařce, které to předal) a zubní kámen mi vyčistí vždy jednou nebo dvakrát do roka. Myslím si, že zubař(ka) tomu rozumí lépe jak nějaký zubní hygienik, ale to je jen můj názor. Někteří lidé asi nikdy neslyšeli o mezizubní niti nebo mezizubním kartáčku. Při pravidelném používání po normálním kartáčku je tam toho zubního kamenu opravdu tak málo, že stačí jen dodatečné odstraňování u zubař(ky) jedenkrát do roka, aby si to mohli vyúčtovat.
Na rozdíl od kvality zubů, kterou málokdo ovlivní, si mohou lidi zubní kámen čistit normálním způsobem sami a nemusí kvůli tomu někam chodit. Čekat půl roku na očistění mi připadá jak ta 🤐 trouba, co čeká na ten superčistící prostředek z reklamy. Tím bych se opravdu nechlubil jako někdo, že si neumí ani "vyčistit hubu". :lol:
Takže na dotat od kovar bych řekl jen to, ať klidně utratí 350 Kč a zkusí to. Že se to nabízí někde jako ve slevě, to na to nemá vliv. Důležité je, jestli to při pravidelném používání preventivně čistí. Pokud to bude k ničemu, tak se to vyhodí (co je to 350 Kč?) a když to bude dobré, tak by mohl poreferovat.
Ona opravdu každý výrobek je z Číny, ale některé i fungují. A vůbec to neznamená, že ostatní jsou jen šmejdy.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#17 Příspěvek od DedVseved »

Osobně ultrazvuk nesnáším. Kámen vzniká mezi zuby a co jsem si po několika letech navykl na svůj rituál, tak mi ani zubař nemá co dočistit. Stačí mi kartáček a k rituálu mezizubní kartáčky. Ty si desinfikuji ve slivovici, kterou si hubu i vyplachuji, když začne nějaká dáseň krvácet, takže když jsem nařčen z chlastání, tak odpověď zní, že si čistím zuby.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:U zubní hygieničky nebo hygienika jsem nikdy nebyl. Chodím dvakrát do roka na preventivní prohlídku k zubaři (teď už k zubařce, které to předal) a zubní kámen mi vyčistí vždy jednou nebo dvakrát do roka. Myslím si, že zubař(ka) tomu rozumí lépe jak nějaký zubní hygienik, ale to je jen můj názor. Někteří lidé asi nikdy neslyšeli o mezizubní niti nebo mezizubním kartáčku. Při pravidelném používání po normálním kartáčku je tam toho zubního kamenu opravdu tak málo, že stačí jen dodatečné odstraňování u zubař(ky) jedenkrát do roka, aby si to mohli vyúčtovat.
Na rozdíl od kvality zubů, kterou málokdo ovlivní, si mohou lidi zubní kámen čistit normálním způsobem sami a nemusí kvůli tomu někam chodit. ....
Nemáš pravdu, Břeťo. Jsou lidi, kterým se zubní kámen prakticky netvoří a jiným z tý samý lokality zubař/zubní hygienista co půl roku doslova odtěžuje vrstvy. A můžou si zuby šťourat čím chtějí, třeba i elektrickým ultrazvukovým kartáčkem se sonickou sprchou - je to o mineralizaci slin, který si každej z nás vytváříme s osobitým složením a taky o stravě a vodě, kterou člověk jí a pije. Obecně lidi z lokalit s měkkou vodou z povrchovýho zdroje prošlou úpravnama (typicky třeba Želivka = vodní nádrž Švihov) mají menší sklony k tvorbě zubního kamene, obráceně lidi, co mají jako vodní zdroje vrty resp. pramenný jímky z vápenitýho podloží a pijou "tvrdou" vodu s vyšší mineralizací mají sklon k větší tvorbě kamene. A i tak jsou mezi lidma rozdíly, svoje si k tomu řekne i tvar jazyka a čelistí, nebo třeba požívání různejch látek - kafe, tabák ... Prostě jsou lidi, kteří pojem zubní kámen skutečně neznají a o nějaký suprčisticí prostředky nemusejí zavadit - a vedle nich bude žít člověk, kterej si bude pucovat držku 5x denně vším možným a stejně v ní bude mít kamenolom jak v Mrákotíně nebo v Koněprusích ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Nakadah »

Dobrý no, UZV jehla na čistění zubů od kamene a nemá ani chlazení vodou. To bude labůžo dělat si to doma sám.

Ono to stejně nebude fungovat, za ty prachy tam žádný piezoměnič není a těch 12kHz je spíš sranda, než něco co se dá brát vážně.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Mikras »

No, ono se tam píše doslova: "vysoká frekvence 12 000krát za minutu". Takže to je "ultrazvuk" 200Hz. To opravdu asi žádné chlazení nepotřebuje. :roll:
Naposledy upravil(a) Mikras dne 23 srp 2021, 14:04, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

No a přesněji řečeno. Škodí to někomu? Opravdu by stačilo si pořádně čistit hubu a semtam i zuby. :lol:
Víš, kolik lidí má v sobě vakcínu a věří tomu, že jsou nyní nesmrtelní?

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Nakadah »

https://www.pepovasleva.cz/domacnost-a- ... varu-zaby/ mě se třeba líbí tohle ...

Při úspěšném zásahu se vrtulka roztočí a rozchlístá chcanky všude okolo. To koupím synovci.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“