systém TANGO

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

A už jsi to konzultoval s výrobcem, poslal jsi fotky zda je to fejk?
Na EB v tomto případě, obávám se, to ani pláč na pět stránek nevyřeší.

https://new.abb.com/cz/o-nas/kontakt

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#17 Příspěvek od bu2520 »

upřímně na to abych někde prováděl fotodokumentaci, demontáže a řešení jestli je to fejk nebo ne na to nemám čas a vlastně ani chuť , jen jsem chtěl vyjádřit frustraci a varování nad tím jaké mám s Tangem problémy. Proto je to v rubrice čínský a jiný šmejd, kde se ozývají podobně frustrovaní jedinci u jiných nekvalitních výrobků.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Tvoje chuť je tvoje volba, akorát snad na rozdíl od globálního mega šmejdu anonymního z číny, zde je konkrétní výrobce, s nímž se dá komunikovat česky, který (snad) by měl mít zájem o to, jestli ho někdo kopíruje.
I když už samozřejmě i Jablonec byl nahrnut "pod křídla" mega korporace jakožto divize.
Časy páně Kramera a páně Löbla jsou pryč :twisted:

Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#19 Příspěvek od silas15 »

Ja na problemy narazil. Pokud je pod strojkem hodne drátů, spatne privedene do krabicky nebo je krabice zasazena křivě ci hluboko. S tim je potreba si vyhrat. Tak prilis utazene sroubky mezi strojkem a krabici, ktere (kolikrat neviditelne) deformuji kovovy ramecek u nerovne krabice mohou zpusobovat spatny chod. Sam jsem takovych vypinacu nemalo opravoval. Doporučuji podlozky pod šroubky, nastavce na krabice atd. Da se to hodne zlepsit.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#20 Příspěvek od ZVUK2000 »

Přesně, sprasená zedničina, utopené krabice, křivá stěna apod. To se těm hmatníkům nelíbí :oops:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#21 Příspěvek od bu2520 »

nic takového se u mě nekoná , všude kde byla krabice utopená jsem dával distanční kroužky ono pak ani není moc jednoduché zacvaknout rámeček s osazením, když strojek nesedí jak má. Podle mě došlo ke katování kostů natolik, že se z kdysi kvalitního výrobku stává šmejd.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

Na křivé stěně se zkroutí každý plastový výrobek, proti tomu byly imunní bakelitové vypínače a zásuvky řady 5515 atd. (pokud razantním přitažením nepraskly) případně kovová obdoba 5518. Nejhorší v tomto ohledu jsou instalační krabice z měkkého šedého plastu s dvěma upevňovacími otvory diagonálně, které se kroutí po přitažení i na rovném podkladu.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#23 Příspěvek od ransom »

Bu2520:
Nepsal jsem, že máš předělat celou elektriku. Reagoval jsem pouze na tvůj nářek, že musíš nulák rozdělovat ve Wagu. To je totiž naprosto normální a nikdy by mě nenapadlo si na to stěžovat.
Nevím tedy, co jsi koupil za strojky a kde. Já dělám s Tangem prakticky denně, beru ho z velkoobchodu, a všecko je naprosto v pořádku. Sesazuje se dobře, dekly s klapkami se nazsazují jednoduše a intuitivně, všecko sedí etc. Elektrikařinu dělám nějakých šestatřicet roků, takže mi vývoj nikterak neunikl a žádné změny k horšímu nevidím. Je možné, že hobbymarkety prodávají aušus. Nikdy bych to tam ani nekupoval. I jako občan to dostaneš ve velkoskladech v kusovém množství za lepší cenu.

Uživatelský avatar
Hiawata
Příspěvky: 55
Registrován: 14 úno 2009, 01:00
Bydliště: Třebíč

#24 Příspěvek od Hiawata »

Ono taky pozor! Všechno co vypadá jako Tango nemusí být Tango. Je to pouze v designu Tango. Jednou kolega koupil tuším v BauHaus strojky na vypínač na které pasujíkryty a rámečky Tango. A úplně jiné provedení. No name. Vypínač 5A (2x6) měl ze sebe vyvedené mimo svorek dva vodiče s wagovkou... Takový paskvil. A on to kupoval jako Tango... Jinak s Tangem pracuji cca 20 let a velice slušná kvalita . Mnoho jiných značkových je daleko více "odfláknutých"...

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#25 Příspěvek od weed_smoker »

Tango se pajcuje a někdy to není poznat,originál celkem fajn až na to,že poskládání oproti CLASSIC zabere trochu víc času.Do interiérů je podle mě nejlepší CLASSIC,jdou v něm (u vypínačů) měnit strojky bez demontáže rámečku(a odloupnutí malby kolem) a pasovaly tam i starší(poctivější) strojky.Barva v základu bílá nebo hnědá,ale jde to změnit jakkoliv,třeba akrylovým sprejem MOTIP(viděl jsem např.vypínač č.5 s červeným a žlutým hmatníkem v zeleném rámečku).
BTW.Jinak je dobrá řada PRAKTIK,plastová i hliníková.To je i do sklepa a na ven.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#26 Příspěvek od jirka5 »

Ale řady PRAKTIK jsou dvě. Jedna od ABB, to jsou ty přístroje na omítku a druhá od Tesly Stropkov, přístroje pod omítku, označení začíná 4FN...., moc rozřířené nejsou, prodává je třeba Hadex. Asi ty dvě firmy od sebe opisovaly.

Řadu Praktik v hliníku tedy neznám. Nemají to být ty starší zásuvky a vypínače v krabicoidním bezdesignu stříkané kladívkovym lakem? Taky byly úplně stejné, ale z černého bakelitu. Nic vzhledově horšího se asi nevyrábělo, ale proti Číně pořád dobrý...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Tesla Praktik predaval u nas Hornbach, nakupil som vtedy vypinace do celeho bytu a vymenil. Zasuvku som kupil len jednu a nakoniec nepouzil, pretoze sa nedala zapojit - myslim, ze nemala svorky na pripojenie dalsich zasuviek. Minule to uz v Hornbachu nemali.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Behemot »

Ve stylu klasiku vyrábí SEZ řadu Standard, a to včetně dvouzásuvky s horní pootočenou o 45°, už to tady píšu asi po patnástý.

Akorát už třikrát změnili střeva strojku, poslední verze je snad nejhorší, je nutný pečlivě hlídat utažení, může se vohnout ten přídržnej ohyb, taky sem strhnul jeden závit.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#29 Příspěvek od jirka5 »

Nezačali používat čínský strojky?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#30 Příspěvek od starecd »

Zdravím, nejsem elektrikář, ale předevčírem se mi odporoučel jeden starý vypínač(praskla pružinka, byl stále sepnutý), tak jsem ho zajistil v poloze of a ráno jsem chtěl vyměnit. Měl jsem k dispozici jeden vypínač z kamenného elektra a praktik z Hadexu(tesla Stropkov), když jsem se díval, tak z Hadexu je vypínač nejen "bytelnější", ale má i chod vypínače skutečně nového, na rozdíl od druhého šmejdu, kde je chod měkký, jako u použitého a ani na výlisku žádné numero, jen vedle vypínače ABB, podle mě jasný pajc.. Použil jsem ten Hadexový.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“