Podpora exploleru končí 15.6.2022

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#16 Příspěvek od starecd »

Jasně všechno je super a bankovní identita za mně všechno sama vyřídí, to jsme do dopracovali jen k digitálnímu otroctví a kdo neumí má smůlu. Ale já fakt nemám čas sedět u pc celý den a studovat kdejaké podmínky a smlouvy účtů, bohužel musím dělat, jestli to někdo neví, nejsme v komunismu, kde mělo být vše a pro všechny zdarma.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#17 Příspěvek od matahari »

IE půjde používat i dál, ale kvůli tomu tady nemusíš fňukat, tak jako můžeš chodit se složenkami na poštu nebo formuláři na finančák, kde určitě nebudeš sám ani poslední. Stále máš na výběr, i když nejsi schopný vstřebat dnešní dobu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Bud to zvladnes jako vetsina ostatnich, nebo vem lopatu a bez makat jako ten zbytek :-) IE je mrtvy uz mnoho let, zmenit jednou za 10 let prohlizec musi zvladnout kazdy. A pokud ne, tak hajdy na cerstvy vzduch...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#19 Příspěvek od starecd »

xsc: na 7. firefox jel, protože byl přetažený z xp, na 10. holt nejede a a to nastavení a přihlášení se asi zobrazuje jen mně zrovna před chvílí na opeře(google prohlížeč), škoda, že nejde vložit sken.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Mikras »

Mám v PC W10 a FF 92.0.1. Asi před týdnem jsem zjistil, že přes FF nejdou otevírat odkazy na iDnes.cz. Naučil jsem se na hlavní stránce kliknout kolečkem na článek, co mě zajímal, a on se otevřel v novém panelu. Teď ten panel jen jakoby problikne a zase zmizí. Zkusil jsem to otevřít v novém okně, opět okno na monitoru problikne a zmizí. Když označím jakýkoliv text a dám vyhledat "tento text", tak opět jen probliknutí. Funguje jen možnost zkopírovat adresu odkazu, otevřít nový panel nebo okno a tam "vložit a jít" nebo enter. V Chrome ani Edge to na tomto PC nedělá. A nedělá to FF ani na starém PC s WXP nebo NB s W7. Tam jsou ale starší verze. Nevím, jestli je chyba u mě, nebo to tak schválně na iDnes nastavili.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jezevec »

Mám W10 a Chrome, žádná registrace ani přihlašování se nekoná.
Nechuť změnit prohlížeč a tvrdit něco o přihlašování a registraci je jen hledání alibi, proč to neměnit.
"No když ta ikona co nejvíc používám není tam, kde jsem zvyklý, ale o kus dál, že".
Mikras, to samé mi dělalo někdy před rokem asi 2 měsíce, pak to nějak vyšumělo. Řekl bych, že to byla chyba na straně provozovatelů stránek.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#22 Příspěvek od starecd »

matahari: akorát jsem musel vyslechnout hodinové kázání bankéřky, že identitu si musím zařídit, aby mi posílali výpis z účtu, není to pravda, bylo to jen bankou přikázané hlody. Když jsem se jí ptal, jestli mi identita najde konkrétního úředníka, co vyřizuje danou věc(ne všude všichni dělají vše), tak řekla, že ne a ty bludy na internetu, co jde s identitou zařídit jsou taky vtipné.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#23 Příspěvek od xsc »

starecd píše:xsc: na 7. firefox jel, protože byl přetažený z xp, na 10. holt nejede a a to nastavení a přihlášení se asi zobrazuje jen mně zrovna před chvílí na opeře(google prohlížeč), škoda, že nejde vložit sken.
Samozřejmě, že jede i na 10 a bez nějaké předchozí instalace na starších Win. To by jinak nemělo smysl, aby ho vydávali. Pokud jde o přihlášení se k účtu Firefoxu, tam se prostě dá ne a jede se dál. Jestli se tě to ptá na účet při spuštění instalátoru, tak holt nejsi administrátor, ale pak ti to má nainstalovat ten, kdo jím je.
A ne, nepotřebuješ k tomu žádnou bankovní identitu a spoustu dalších keců, ani složité nastavování. A to dokonce ani k tomu MS Edge.
Naposledy upravil(a) xsc dne 26 zář 2021, 19:14, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

starecd píše:matahari: akorát jsem musel vyslechnout hodinové kázání bankéřky, že identitu si musím zařídit, aby mi posílali výpis z účtu, není to pravda, bylo to jen bankou přikázané hlody. Když jsem se jí ptal, jestli mi identita najde konkrétního úředníka, co vyřizuje danou věc(ne všude všichni dělají vše), tak řekla, že ne a ty bludy na internetu, co jde s identitou zařídit jsou taky vtipné.
Plantas pate pres devate.
Kdyz nevis co to je, tak si to nezrizuj.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#25 Příspěvek od starecd »

jezevec: tak to asi budu muset vyfotit. až to udělá, když nikdo nevěří, holt to okno vybafne, když něco hledám a nejde nijak zavřít, buď musím znovu google najet nebo otevřít novou.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od Michal22 »

Stránky idnes.cz fungují, kolečkem můžu otevírat odkazy v nové záložce.
Ale stala se mi teď, když jsem to zkoušel, zajímavá věc - měl jsem verzí FF 92.0, nabídlo mi to aktualizaci.
Tak jsem ji potvrdil a teď to mám zajímavě česko - anglicky.
Nová verze je 92.0.1
Přílohy
FF.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#27 Příspěvek od dobrman »

mám tu poslední verzi a je to všechno OK ....
Přílohy
Screenshot_1.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:páté přes deváté
Možná bys měl zvážit psát srozumitelněji. Začneš koncem podpory prohlížeče, který dávno zmizel v propadlišti dějin, vezmeš to přes bankovní identitu a nějakého "konkrétního úředníka" a skončíš u něčeho že v 7 jo, pak v 10 chvíli taky a pak zas ne.
Nikdo ti přes rameno nekouká, nevidíme ti na monitor.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#29 Příspěvek od misocko »

zatial som nikdy nemal problem s firefoxom, kolaciky odkliknem, prihlasenie si precitam ze je nepovinne...
chyba asi sedi na židli u PC :D
bankove aplikacie bez problemov, vlastne ziaden problem , IE som nikdy nepouzival , nemal som ho rad

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#30 Příspěvek od Kremik »

Tyhle řeči o přizpůsobování se novému fakt miluju. Nevím, jestli by někomu připadalo normální přijít k domovním dveřím, strčit klíč do zámku, otočit, a nic.
Vyskočila by tabulka "Již 6 měsíců používáte stejný klíč, navštivte výrobce fabky a nechte si udělat nový."
Po dvou letech "Vyměňte vložku zámku za novější typ."
Po pěti letech "Vyměňte celé dveře"
Rok na to: "Během 30 dnů vyměňte futra. Stávající typ dveří nemusí být s novými futry kompatibilní."
Tohle je normální?
S počítači je to úplně stejné.
Lžičkou se najím úplně stejně ať vezmu novou nebo 200 let starou. Protože konám tutéž činnost a nic se na ni nemění. Dokud toto nebudou umět počítače, je to prostě špatně.
Ale copak počítače, ty by to uměly levou zadní. Ale někdo nechce a aktivně jim brání.
Protože co?
NENAŽRANOST.
Tak to prostě je.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“