kominictví CPU

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

letos jsem přecházel na topení plynem (kotel do komína) měl jsem tu kominíka na revizi spalinových cest a ten říkal i to co tvrdil plynař, že je v tom legislativní zmatek a každý to vykládá jinak. Pochopitelně jak se mu to hodí. Vzhledem k tomu, že jedinný problém u komínu , který může nastat je cizí předmět, což kotel pozná . A teplota spalin u moderních kotlů je nula nula nic. Jedná se spíš jen o hasičskou buzeraci. Můj názor.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#17 Příspěvek od vasekpetr1 »

Kdyby aspoň ten nadpis názvu firmy byl v pořádku... :oops:
Jinak ale zrovna tato firma mi servisuje komíny a nemám s nimi problém - zavolají, kdy se staví, kluci dojedou, vymetou, uklidí po sobě, napíší fakturu a za rok se ozvou znovu. Sleva za služby také nějaká je.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Ano, kominík zkontroluje komín, vymete ho, zkontroluje a napíše papírek. Na plyn ale ne a co by tam měl vymetat, to mě taky dost plete. Ano vím, že plyn jde do komína nebo přes zeď. Na baráku mám kotel na dříví i na plyn a musí tam být kominík, ale i plynař. Přes zeď to vůbec nemusí být turbo, ale to je fuk. Pokud bych měl vyvložkovaný komín (jen kvůli plynu), tak bych měl strach věřit kominíkovi, co by měl zastupoval plynaře, protože zařízení je prostě plynové a spadá jednoznačně do kompetence plynařů s revizí. Ano, kominík se stará jen o komíny, pokud jsou funkční na pevná paliva, a to i z hlediska stavebního. Tím se myslí celistvost komínu, vzdálenost od hořlavých např. trámů apod. a samozřejmě čistota spalinové cesty.
Pokud kominictví nabízí své služby, tak je to v pořádku. Není to nevyžádaná reklama, ale protože mají své regiony, tak prostě nabízejí i těm, co by mohli mít zájem a nevědí, kde koho sehnat.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#19 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ale tady nikdo nepsal že kominík zastupuje plynaře. Teď jsi napsal už něco jiného než před tím a ze mně udělal mamlase. Na mé tři komíny mi přijde kominík (krb, plynový kotel, kotel na tuhá paliva). Na plynový kotel plynař. Paradoxně revize těch třech komínů je levnější než revize plyn. kotle. :(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

No a je to tady. Ty máš komíny, tak to bereš podle toho. Já sice na baráku mám také tři komíny, ale kominíka volat nemusím, protože jede jen ten vyvložkovaný a to je věc plynaře. V bytě máme na topení plynový kotel s vývodem přes zeď a tam je to taky jasné. Tak se na to vykašleme, protože původně šlo stejně jen o to, že někomu přišla jen nabídka na nějakou službu. :wink:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#21 Příspěvek od ZVUK2000 »

Asi tak nejak :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#22 Příspěvek od kejki »

A proto bytové družstvo nechává kontrolovat komíny plynových spotřebičů. Jsou to blbci, spravují jen pár bytů (sarkasmus).

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#23 Příspěvek od starecd »

Hubert_79:já už mám takových zablokovaných, že není místo, toto jsem hodil, kdyby náhodou někoho kontaktovali, ať ví o co jde. Po letošním průseru s cenama elektriky a plynu to asi nebude tak horké se zákazem pevných paliv, topím dřevem+dřevěnými briketami, to je neekologické?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

To že se zakážou pevný paliva je bohapustej blábol. Letošní stavební povolení, kotel na dřevo s přímým spalováním je odsouhlasenej jako obnovitelnej zdroj. A letošní kotlíková dotace na výměnu uhelnýho kotle třídy 2 na novej třídy 5 s ručním přikládáním prošla rovněž. A to jsem si myslel, že třída 5 jsou jen automaty.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Behemot »

bu2520 píše:letos jsem přecházel na topení plynem (kotel do komína) měl jsem tu kominíka na revizi spalinových cest a ten říkal i to co tvrdil plynař, že je v tom legislativní zmatek a každý to vykládá jinak. Pochopitelně jak se mu to hodí. Vzhledem k tomu, že jedinný problém u komínu , který může nastat je cizí předmět, což kotel pozná . A teplota spalin u moderních kotlů je nula nula nic. Jedná se spíš jen o hasičskou buzeraci. Můj názor.
Na plyna prej musí byt dycky vovložkovanej.

Jinak si nejsem jistej, esli si děláte prdel, ale samozřejmě, že příde zakázat uhlí, dřevo i plyn. Takoví dementi, aby to dělali najednou, to zas nejsou, i dyž teď budou pod hrobou těžkejch trestů zakázaný kotle, který sotva přestali dotovat tvl :roll:

Ale vy asi takoví dementi ste, pokud si myslíte, že jako vonoseto, zatímco to tam budete dál házet všem těm burešům, kradlouskům, modrejm ptákům, starostejnskejm zlodějům a jiné zelenopirátské eurohujerské svoloči :roll:

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#26 Příspěvek od bu2520 »

komín vyvložkovanej mám , jako neznalý věci jsem koukal, že jsou trubky (na odvod spalin) z umělý hmoty , přesto jsem musel mít kvůli dotaci i revizi komínu. Ovšem pokud ta teplota spalin je tak malá , že to ani nepoškodí trubky z umělé hmoty, tak nevím na co by to hasiči vyžadovali, i když chápu, že logiky je čím dál tím méně na tom světě.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#27 Příspěvek od starecd »

Behemot: a čím se bude vytápět, jen čerpadlama?Na to jaksi někde není ani místo ani finance.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

To, jestli na to budeš (nebo nebudeš) mít finance nebude bohužel nikoho zajímat...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Hejnicek »

Hubert_79 píše:To, jestli na to budeš (nebo nebudeš) mít finance nebude bohužel nikoho zajímat...
S tim mistem je to uplne nastejno. Nezajem...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Není nutné se divit u komínu na plynový kotel, že tam chtějí revizi od kominíků, když je to v tomto státě naprosto nomální. U auta na elektřinu taky dělají emise. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“