Orava

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

Hydrawerk píše:
ZdenekHQ píše:Já jsem kdysi koupil v Makru CRT se značkou Otava.
To byla firma Otava Vacov, asi fakt montáž CRT TV v Česku. ...
Ano - u nás byla (hlavně v 90. letech) řada montoven tvp - z dovezených (předem osazených) dílů. Taky jsem tu už kdysi o tom psal - např.:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... e&p=558309
kokun[size=75] tam tehdy[/size] píše:
tiktak1953 píše:Z TV mam dole len kryt,takze typ chassis neviem,nechcem ho ani chytat preto ze je velmi vonku aj v nutri zasr...!Az bude zena prat ,umyjem ho uplne cely v praskovej vode

Teraz som pozrel dekel a nic!Co ma byt na doske napisane len L alebo LX?Nic take tam nieje.

Ak bol len na listku ,tak v tej spine sa mohol stratit.
Tak tam nemáš běžné šasi, která se v KRT Vacov montovala - jak píše Killroy, bude to "jiný číňan".
Neopravoval jsem jich zase tolik, ale myslím si, že typ šasi ani na něm nikde nevyčteš - taky nwm, od čeho vznikly ty jeho názvy: Z; LX; TD; ...
Šasi máš teď sice pěkně čisté - jen si myslím, že to nebylo nejšťastnější řešení, hodit ho celé do pračky s vodou.
I když se ve výrobě perou DPS ve vodě (po zapájení ve vlně), avšak některé díly se dopájejí ručně. Třeba VN-tr., K.V., aj. díly, které zrovna vodu "nemilují".
Takže bych ho asi teď hodil na pár hodin vysušit v el. troubě - na nějakých 50°C - jinak z něj taky můžeš vytvořit třeba ohňostroj - :nevim:
tiktak1953 píše:Keby ste mohli strucne o jeho kvalite,ako je na tom v porovnani s OVP CTV.Diky vam pani za cene info!
A srovnávat je s OVP? To taky zrovna moc nejde, páč KRT Vacov nebyl vlastně "žádný výrobce":
Popis činnosti:
Výroba a montáž televizorů z dovážených komponentů zn. SAMSUNG, VOTRA, OTAVA, satelitní modul vlastní výroby určený k montáži do jakéhokoliv televizoru, montáž a opravy spotřební elektroniky. Obchodní činnost -audio, video, sat. technika SAMSUNG, televizory OTAVA, VOTRA, SAMSUNG, TESLA, náhradní díl

Podobně jako třeba i rožnovská TESLA TeleVision (šasi Gorenje, Schneider, Vestel, ...), anebo "výrobce" tvp PROFESSOR, PRIMA, ... (v Jablonném n. O.?) - byly pouhé "montovny".
Z dovezených dílů se tvp na montážní lince "poskládaly", jako když děcka skládají stavebnici LEGO 8O :cry:
Do předního dílu se namontovala obrazovka, repráky, plošák s tlačítky; vložilo hl. šasi, nasadila deska obrazovky, propojila kabeláž a telka mohla sjet z mont. pásu na oživení a zahoření. Pak se nasadil zadní dekl a telka byla hotová. Tomuto bych neříkal - výroba :roll:
tiktak1953 píše:Este toto pani,nechce sa mi vsetky elity v prim.a sek. merat tak sa pytam ,su take ktore treba automaticky menit,a ostatne sa mozu ponechai ?Vdaka.
Zrovna tak jako v jiném tvp - neměnit bezhlavě a šmahem všecky - vyměnit ty, které je třeba. A které to jsou? To ti nikdo neřekne - od čeho je třeba takový "Zajícometr" a potom RLC můstek :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#17 Příspěvek od pepik9 »

V pondělí na ČT2 (19.25) je filmový týdeník. V něm je pár záběrů z Tesly (Nižná).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Kluci slovenský, japak to je s Teslou Námestovo? Co jsem se tam najezdil, za basu Plzní tam byla procesorová deska do SM4 i s floating pointem. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám na pásu filmové dílo z produkce ČS armádního filmu zvané "Kraj Slovenského národního povstání" (osmdesátá léta), pojednávající o tehdejším Středoslovenském kraji. Zejména je kladen důraz na to, jak zde kvete průmysl a zemědělství a vše je super. No a část (asi minutová) je věnována výrobě nových typů barevných televizorů. Například kterak ženy v silonových oděvech cosi pájí na deskách, dále starší pán zkouší přepínání na tyristorce a pak ještě jak mladík něco pájí na vychylovacích cívkách u hrdla obrazovky.
Můžu to výhledově natočit na mobil (nic jiného na natáčení nemám) a někam to nacpat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“