Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

sr71 píše:
p32 píše:Pokud jsou lidi blbí, tak to nestopnou a nikdo jim nic nevrátí. Když to stopnou, tak je může někdo upozornit na nedoplatek....
No ono hlavně, pokud jsou zálohy placeny přes Sipo, není jak to placení normálním způsobem zrušit pokud ho nezruší přímo B.E.
Se SIPO si můžeš dělat sám co chceš, protože jsou to tvé peníze.
Jinak se mi líbí další úspěšní podnikatelé, co poctivostí k majetku přišli. :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

ZdenekHQ píše:a počkám si až na papíry od EONu. Mají přijít do měsíce.
Až se koukneš na ceny dodávek v poslední instanci, tak přestaneš dělat mrtvého brouka.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty bys možná hystericky volal na přetížené infolinky, já jsem smířenej s tím, že teď hned se to stejně nevyřeší.

A burzovní ceny znám velmi dobře, teď je to děs.
Přílohy
eon_info.png
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 13 říj 2021, 19:22, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#19 Příspěvek od pepik9 »

V TV říkají, že po BE to převezme automaticky někdo jinej . Za reklamu v tv museli utratit šílený prachy.
Jinak, matka měla na SIPO stavební spoření a ukončit to byl boj na dva měsíce, protože pošta tvrdila, že to musí udělat příjemce peněz a na stavební spořitelně nebyl nikdo ochotnej se tím zabývat.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

No kurňa, to jsou radosti. Byl jsem u Bohemky 4 roky. Na rozdíl od jinejch mi fakturovali každej měsíc skutečnou spotřebu, co si dálkově vyčetli ze čtyřkvadrantu. Inkasovali si sami, takže inkasní povolení v bance není problém ihned zrušit.
No na výběr novýho dodavatele asi moc mít nebudu, sehnat novýho, co je ochotnej brát přebytky ze soláru byl problém už minulej rok. Vím že Innogy to určitě neumí, opruzovali naposled před dvěma měsíci, ptal jsem se na to. ČEZ přebytky umí ale dotovat je půl roku zálohama se mě teda vůbec nechce.

Víte někdo o dodavateli s měsíční fakturací kterýmu nevadí solár?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

BOBOBO píše:Sociálně slabí volby nedocenili .
Nebuď slušnej! Jméno! Koho měli volit? SPD? Flákance? KSČ? Bureše?
pepik9 píše:protože pošta tvrdila, že to musí udělat příjemce peněz
A měla pravdu. Bohužel tak SIPO funguje... Příjemce peněz poště řekne "ze SIPO to a to číslo chceme tolik a tolik" a pošta to tam dá. Chtělo by to i nějakou variabilitu ve smyslu "mám SIPO to a to a nechci do toho platby od XYZ".
Zatím to ale je takhle, no.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#22 Příspěvek od kovar »

Včera mi ještě ta holka volala jestli vím že se zdražuje proud.Tak jsem jí řekl že sedím na "mírově ve věznici" Hned to zavěsila!
:D
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

kovar píše:Včera mi ještě ta holka volala jestli vím že se zdražuje proud.Tak jsem jí řekl že sedím na "mírově ve věznici" Hned to zavěsila!
:D
Tak ten je dobrej. To musím někdy taky vyzkoušet. :lol:

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#24 Příspěvek od petrfilipi »

Vrátil bych se k tématu příspěvku.
Včera jsem u kamaráda automechanika absolvoval hodinový hovor na infolinku ČEZu. A pokud jste někdo (byl) u BE, tak doporučuji na infolinku ČEZu 800 810 820 zavolat co nejdříve, protože od minulého čtvrtka se ceny silové elektřiny od ČEZu zvedly o desítky procent, já mám ještě cenu 2.139 Kč/MWh ve VT i NT bez DPH a 79 Kč/měsíc bez DPH, vše pro fixaci na 2 roky. Rozdíl mezi 2 a 3 lety byl cca 40Kč/MWh.
Kámoš, o týden později, už má 3.100 Kč/MWH ve VT i NT bez DPH při fixaci na 3 roky a rozdíl mezi 2 a 3 roky byl okolo 400Kč/MWh.

Kdybyste tam někdo volal a nechtěl se rozhodnout hned, tak si hlavně nechte poslat cenovou nabídku (na e-mail). Protože pak je cena platná asi 10 dní. Pokud nemáte cenu "černé na bílém", tak o dva dny později můžete mít nárůst klidně o 50%.
Taktéž doporučuji si zřídit ČEZ online ještě předtím, než zavoláte na infolinku (já jsem u nich dříve EE odebíral, takže jsem si jen nechal zaslat nové heslo do portálu ČEZ online) a při dohodě o smlouvě si nechat od operátorky zřídit na ČEZ online dva úkoly - doložení podepsané smlouvy a plné moci. Pak to přes tento portál můžete jednoduše vložit a vidíte, co jste vložili atd.

Jako výhodu tohoto stavu vidím dvě věci:
• Na ČEZu za vás podají výpověď BE. My jako zákazníci ji už nemáme komu podat - ale ještě před týdnem to u někoho ČEZ řešil tak, že za některé přecházející zákazníky výpověď u BE zařídí, za některé ne (a ty měli podávat výpověď na BE sami).
• Zřejmě se přímo dovoláte operátorce, která vše zařídí. Před týdnem to fungovalo tak, že operátorky so braly pouze kontakt s tím, že zavolají za 2-5 dní.

Jen by mě zajímalo toto - já končím u BE k 30.10.2021 a od 1.11.2021 jsem zákazníkem ČEZu. Platí i pro mě přechod k dodavateli poslední instance?

PF

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#25 Příspěvek od petrfilipi »

Ještě dodatek - ČEZ zveřejnil ceník dodavatele poslední instance (DPI). Doporučuji všem, kterých se to týká, se s ním seznámit zde. Je to opravdu raketa.
A je tam i (trochu nejasná) odpověď na moji otázku, zdali i zákazník v přechodu BE->ČEZ půjde k DPI.

Hlavně že všude tvrdí, že současní zákazníci teď nemusí nic řešit a na nalezení dlouhodobého dodavatele EE mají 6 měsíců. To to je sice pravda, jen se pak nedoplatí.

PF

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#26 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše:Jen by mě zajímalo toto - já končím u BE k 30.10.2021 a od 1.11.2021 jsem zákazníkem ČEZu. Platí i pro mě přechod k dodavateli poslední instance?
Ano, platí.
Ve chvíli, kdy váš současný dodavatel ukončil obchodování s elektřinou, tak ji přestal být schopen dodávat i svým zákazníkům. V takové situaci vám podle zákona po dobu 6 měsíců automaticky zajistí dodávku energií tzv. dodavatel poslední instance.
Aby to neplatilo, tak bys musel k jinému přecházet ještě v době, kdy ten původní prokazatelně ještě normálně funguje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

BOBOBO píše:Drahotovou budoucnost dobře shrnul Špidla , dám ho , ač ho nesnáším , neb má pravdu :
https://plus.rozhlas.cz/spolu-odmita-zv ... #player=on
Mejdan na dluh skoncil, nastal cas splacet. A jestli si myslis, ze dluh splati firmy nebo milionari, jsi na velkem omylu. Ti si za prachy nakoupi palace ve Francii nebo si je ulejou do danovych raju. Samozrejme pres banku, takze legalne, jak ti vysvetlil andrejko. :-) Takze dluhovy mejdan budou muset opravdu zaplatit lidi jako ty, v tom ma Spidla pravdu. A je rozhodne lepsi, kdyz ho zacnete splacet driv nez pozdeji. Pro vas.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#28 Příspěvek od petrfilipi »

OK, pak to chce, pro jistotu, provést samoodečty, aby DPI nenapadlo si účtovat 4.000 za něco, co jsem měl u BE za 1.150.

PF

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

kovar píše:Včera mi ještě ta holka volala jestli vím že se zdražuje proud.Tak jsem jí řekl že sedím na "mírově ve věznici" Hned to zavěsila!
:D
Já tohle použil. Volali mi, že nějaký tarif na volání apod. Tak jsem poděkoval a sdělil, že během týdne nastupuji do výkonu trestu a tam že by mi jejich tarif byl k ničemu. Chvíli ticho a pak se slečna rozloučila :D
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#30 Příspěvek od tomasjedno »

Na odpuzování finančních “poradců” používám sdělení, že jsem na podpoře.
Ataky od prodejce potravinových doplňků zastavilo až sdělení, že jejich zájmový objekt byl zbaven svéprávnosti :D

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“