Televize LG Plazma

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MARTIN93
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2021, 02:00

#16 Příspěvek od MARTIN93 »

Ano po vašem zkušeném oku jsem zkontroloval kondenzátory a jsou opravdu čtyři nafouklé. Jestli seženu měřák tak změřím kapacitu ,jinak výměna. Relé nechám asi původní a zkusím. Čím se to stalo přepětí v síti nebo bouřka nebo stáří?

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#17 Příspěvek od JoDiK »

MARTIN93 píše:Ano po vašem zkušeném oku jsem zkontroloval kondenzátory a jsou opravdu čtyři nafouklé. Jestli seženu měřák tak změřím kapacitu ,jinak výměna.
Vážně si myslíš, že těch pět nafouklých kondenzátorů jsou vlastně ještě docela v pořádku - když jim tím sehnaným měřákem něco naměříš - a tím pádem je zatím není třeba vyměnit?

Uživatelský avatar
MARTIN93
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2021, 02:00

#18 Příspěvek od MARTIN93 »

Přikládám obrázek
Přílohy
received_3088091621476648.jpeg

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

JoDiK píše:
MARTIN93 píše:Ano po vašem zkušeném oku jsem zkontroloval kondenzátory a jsou opravdu čtyři nafouklé. Jestli seženu měřák tak změřím kapacitu ,jinak výměna.
Vážně si myslíš, že těch pět nafouklých kondenzátorů jsou vlastně ještě docela v pořádku - když jim tím sehnaným měřákem něco naměříš - a tím pádem je zatím není třeba vyměnit?
Ale jo, dělá to správně. Ověří si to ESR u těch špatných a uvěří nám, když nemá zkušenosti a na druhé straně si hned změří ty nové. Každý jednou musí nějak začít. Jenom nevím, proč to rovnou nevyhodí a nekoupí si funkční plazmu za tři stovky od někoho, co se toho chce zbavit. Asi kvůli tomu obrazu, protože ten je fakt dobrej. Aspoň u těch plazem, co jsem spravil a rozdal, tak ty jsou do teďka fukční s opravdu hezkým obrazem.

Uživatelský avatar
MARTIN93
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2021, 02:00

#20 Příspěvek od MARTIN93 »

Ahoj no porovnám nafouklé a nenafouklé a uvidím ,pokud to půjde spravit za pár kaček tak proč hned kupovat novou . Možná ji stejně vyhodím ,ale už teď vím že ta snaha stala zato .Nejsem z oboru , díky vám že jsem se mohl něco přiučit.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#21 Příspěvek od Mysteri »

MARTIN93 píše:...Takhle jsme to pouštěli více jak půl roku ,pak už se doba natahovala až tv nešla spustit vůbec.
Tento zaužívaný postup ,,opráv" z čias elektrónkových rádií a TVP aplikovaný našimi dedami a tatkami sa stále prenáša generáciami až do našich čias. A majiteľ sa potom, keď to skape úplne, čuduje, aké je to potom drahé..... :wink:

Uživatelský avatar
MARTIN93
Příspěvky: 7
Registrován: 24 říj 2021, 02:00

#22 Příspěvek od MARTIN93 »

Po výměně čtyř vadných kondenzátorů tv plně funkční jako nová .Relé ponecháno původní . Díky všem.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“