Pozor na e-shop mollio.cz

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

"Vyhoda" internetu je v tom, ze prakticky bez nakladov oslovis neobmedzene mnozstvo blbcov.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:oslovis neobmedzene mnozstvo blbcov.
Kdyby to mělo dopad jen na tahání peněz z hejlů, ještě by to bylo dobrý. Bohužel se takhle dají realizovat i volby v "demokracii". Včetně mnoha kouzel.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak Avast se konečně probudil.
Přílohy
avast.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#19 Příspěvek od DedVseved »

Tady je sken z VirusTotal, kde výsledek je 0/93 (No security vendors flagged this URL as malicious). Asi ví, proč nemají Avast v databázi.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Ale o to snad vůbec nejde. Avast si to bere podle aktualizace a pokud tam už zavedli seznam podezřelých webu s prodejem, tak je to jen dobře. Zrovna tak mi na telefonu vyskakuje hlášení o spamovém volání.
Na internetu se dá náhodou nakupovat normálně, ale musí tam být aspoň základní informace (tj. místo, IČ, dodací lhůta, na dobírku atd.) jinak jsou i lidé, co zaplatí dopředu, aby ušetřili za dobírku a potom se diví, že jim nic nepřijde apod.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

DedVseved píše:Tady je sken z VirusTotal, kde výsledek je 0/93 (No security vendors flagged this URL as malicious). Asi ví, proč nemají Avast v databázi.
Avast pise ze je to fejkovy shop, ne ze je zavirovany. I kdyz musim priznat ze ta hlaska pusobi ponekud nestastne, zrejme ji maji pro vsechny problemy spolecnou.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#22 Příspěvek od DedVseved »

Za srandy jsem zkusil VirusTotal, jestli se to varování od Avastu potvrdí a najednou vyvstane otázka, proč tam Avast vůbec nemají, když mají v databázi 93 antivirů.

Kontaktní údaje jsem tam objevil https://mollio.cz/kontaktni-udaje/ a shodují se s Aresem.

V tom típnutém screenu je psáno, že Hrozeb může být více! Jakých teda? Mají v Avastu databázi fiktivních eshopů? Pokud ano, proč není veřejně dostupná? Mají akorát nahlašovací stránku https://www.avast.com/false-positive-file-form.php , tak to tam asi někdo horlivě dodal viz. https://forum.avast.com/index.php?topic=308937.0 . Kdyby to bylo od ČOI, tak je eshop dávno zavřený.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

DedVseved píše:...Mají v Avastu databázi fiktivních eshopů?...
Bingo.
Kdyz se ti to nelibi, si tu funkci vypni. Tipuju ze dalsi tve vlakno se bude jmenovat "jak mne parchanti ojebali" nebo "proc mam menu prohlizece v rustine" a budes fnukat jaky je na svete bordel, proc s tim nekdo neco nedela a ze by se tohle za komancu nestelo.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#24 Příspěvek od DedVseved »

Kdes na takové natvrdlé bludy přišel? Tvoje další vlákno bude: Avast je nejlepší antivir na světě a zcela to potvrzuji!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Tu stranku mi blokuje i eset a delal to mnohem driv nez avast.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#26 Příspěvek od DedVseved »

Však ten jako jediný z 93 vypsal 'podezření'. To se na VirusTotal děje, kdy tam projedu nějaký stažený soubor a ve výpisu se objeví, že X antivirů z XX má podezření nebo že je napaden.
Naposled např. SpotifySetup.exe stažený z oficiálních stránek, kdy jeden antivir řve, že je napadený trojanem.
Proto se na VirusTotal chodí, aby se vyloučily falešné detekce.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Ale na tom webu zadny vir neni a ani to nikdo netvrdi.

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#28 Příspěvek od DedVseved »

Na tom screenu je jasně napsané: Hrozeb může být více! Jakých?

Navíc se to podezření od Esetu potvrdilo, takže analýza na VirusTotal není jen o virech.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na to Ti odpovím naprosto přesně. Další hrozba je například to, že přijde papír od pošty ohledně cla, DPH a výpalného pro poštu. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#30 Příspěvek od DedVseved »

Taky na nás může spadnout meteorit.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“