Ako túto predlžovačku rozobrať?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#16 Příspěvek od lopez »

Jak píšu kolegovia. Ak to fakt chceš rozoberať? - tak čo máš po ruke. Ja som to odvrtal.

Ale odvrtal som si aj čisto nové - mne tam proste zavadzajú tie zelené "bezpečtnostné" plasty.

Uživatelský avatar
zeriav
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2005, 02:00

#17 Příspěvek od zeriav »

Ja to robím tak,že navrtam oproti sebe malým vrtakom (1,5-2mm) dve dierky,stačia aj prehlbinky a potom to skrutkovačom v tvare U vyskrutkujem.
Hlavičku skrutky potom prerežem pílkou na železo a môžem ich potom použiť alebo tam dám nove skrutky

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Artaban001 píše:Uvnitř stejně najdeš 3 sady plechů a na ně navařený přívody z kabelu..
Asi tak. Benefit z rozebírání takovýho hnoje celkem nevidím. Leda by to bylo někde na horský chatě za vysokýho sněhu a pro normální komponenty se nedá dojet.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#19 Příspěvek od scorpions-cz »

No benefit je ten, že to vytáhl z elektroodpadu a tím pádem to bylo zadara. :P

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Z elektroodpadu sa oplati vytahovat len kvalitne veci. V pripade predlzovacky nejaku slusnu napr. s vadnym vypinacom. A v slusnom stave. Uz ta prva fotka o stave nieco vypoveda...

Blby kontakt som v predlzovacke mal len raz - a bol to nejaky polsky smejd. Tie kontaktne pliesky boli spojene nejakymi sponami, ktore samovolne odpadavali (a potom poletovali vnutri).

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Naprosto běžné je u těchto výrobků, na kterých se ukazuje jaký je respekt v prostoru svazových republik EU k normám, že se vytlačí dutinka, tím ztratí přítlak na kolík a vidlice pak někdy samovolně vypadává. Prodlužka svůj stav už zdálky hlásí velkou zahnědlou dírou. Kdo v tom chce vidět alegorii na vývoj celkové technické vyspělosti, klidně může.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#22 Příspěvek od tiktak1953 »

rnbw píše:Z elektroodpadu sa oplati vytahovat len kvalitne veci. V pripade predlzovacky nejaku slusnu napr. s vadnym vypinacom. A v slusnom stave. Uz ta prva fotka o stave nieco vypoveda...

Blby kontakt som v predlzovacke mal len raz - a bol to nejaky polsky smejd. Tie kontaktne pliesky boli spojene nejakymi sponami, ktore samovolne odpadavali (a potom poletovali vnutri).
-------------------------------------------
Co su to kvalitne veci rnbw? Vadny vypinac je horie ako tieto u-volnené pliesky.Po odstraneni zavady stiahnuti plieskov kontaktov kolikov je predlzovacka v lepčom stave ako po kupe ,tomi ver! Pamatate si to cerpadlo ELKO s zhorenym motorom, co som k nemu pripojil druhy motor ,zmenil otacky,upevnil na pruznu podlozku lebo oska hadzala by nedal za tisic euri.Lepsie cerpadlo som v zahrade pri chalupe nemal.Aj toto som trikrat vratil do odpadu a stvrtykrat doniesol domov, ze sa uvidi,mozno neaka mala zavada.Keby takto ako vy rozmyslal,bral len ..... tak nemam nic.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#23 Příspěvek od scorpions-cz »

Nooo já když chci něco domů, něco co budu používat já a moje rodina, moji blízcí tak si to koupím. Neříkám, že to musí být nové, ale určitě né z kontejneru.
No jinej kraj ............. :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Po začátku rozkrádání naší republiky jsem jezdil do Rakous . V té době jsem měl snad všechno elektrodomácí vybavení z chodníku .... Tedy plus kola , lyže , žebříky , žehlící prkna atd . Moho z věcí , včetně malé CRT TV slouží dodnes . Věk té TV odhaduji na 50 let . A to na ní minimálně obden tak hoďku-dvě čučím , nebo aklespoň poslouchám zvuk při jiné činnosti .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

BOBOBO píše:Po začátku rozkrádání naší republiky jsem jezdil do Rakous . V té době jsem měl snad všechno elektrodomácí vybavení z chodníku ... Moho z věcí , včetně malé CRT TV slouží dodnes . Věk té TV odhaduji na 50 let . A to na ní minimálně obden tak hoďku-dvě čučím , nebo aklespoň poslouchám zvuk při jiné činnosti .
No tak to už potom žádnej div, proč že máš to kulatý chlupatý, co ti příroda nadělila aby ti nepršelo do krku, tak úplně vygumovaný ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Omnoho horsi je v tomto ohlade facebook a delsie internetove kanaly, stoky a zumpy.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Co je to facebok a žumpy ? Vím , co je v TV ZOOM např. Deník N např. ?? Však to taky nesleduji .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“