Pájecí stanice odsávačka,horký vzduch,mikropájka POUŽITELNÉ?

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Já bych tipnul, že to bude ještě starší.
V roce 2007, když jsem zařizoval servis mobilů, jsme měli podobný horkovzduch JBC s ovládáním potenciometry (bez odsávačky) zapůjčený z AZT, než nám dodali novou horkovzdušnou stanici.
A ta už měla barevný displej.
Takže klidně to může být staré 15 roků, jako nic.
A docela srandovní na tom je to, že tu ručku horkovzduchu mají pořád stejnou, i na zařízení z loňského roku :)

P.S.: (odeslal jsem to ještě dřív, než se mi zobrazil tvůj druhý příspěvek) - zapíná se to cca 10 sec. (i pájka s odsávačkou, i horkovzduch). Mám to všechno na prodlužce s vypínačem, když odcházím z práce, vypnu všechno, ráno to zase všechno zapnu. Na displeji ve spodní části běží bargraf.
Od pondělka bych měl být zase v práci, tak to stopnu :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#17 Příspěvek od Hydrawerk »

Je hezké, že tam fungují ty nové pájecí kleště. Trochu jsem tomu nevěřil, před zakoupením jsem si psal emaily s technickou podporou JBC.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od Michal22 »

Jj, jejich technická podpora je fajn, taky jsem si u nich ověřoval některé věci, abych neobjednal blbost.
Kéž by takhle fungovala podpora i u jiných firem (třeba Huber+Suhner)...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Tak jsme to dnes zkusil stopnout - ia pájka, i horkovzduch nabíhají 9,9s :D
Ale ten bargraf tam není, asi si to pletu se starší stanicí, kterou jsem používal v bývalé firmě.
Tady nějakou dobu svítí logo JBC, pak to naběhne.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
OHV
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2021, 01:00

#20 Příspěvek od OHV »

Měl bych zkusit opravit a občas přepájet čip.

Mám prej zkusit Einhell horkovzdušnou pistol, ale rovnou sem řekl, že to není vhodné.
Tak bych měl vybrat ,,levnou´´ páječku.

Dá se něco vybrat, nebo je to nereálné a je zapotřebí pouze profi?
Přílohy
obrazek up.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Michal22 píše:Tak jsme to dnes zkusil stopnout - ia pájka, i horkovzduch nabíhají 9,9s...
Ta na prvni fotce (aoyue) nabiha od zapnuti sitovym vypinacem cca 7-8sec - na teplotu 320℃.
Nez se rozkoukas kde mas cin a kalafunu, muzes pracovat.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Michal22 »

OHV- nemusí být úplně profi, na zapájení takového BGA obvodu stačí i ta čínská potvora.
Jen buď opatrný, foukej raději z větší dálky, měření teploty u těch čínských zázraků za pár stovek určitě nebude moc přesné.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“