Modré popisy pod ikonama na ploche.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#16 Příspěvek od tiktak1953 »

Ako prve ked som to zbadal ,som dal samoze aj ja Restart PC a nic. Pozeral som tuto moznost,tu je k tomu obrazok.
Přílohy
Moré popisky ikon.png
popisky ikon.png

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PotPalo »

Pravé myšítko na Tento počítač, Vlastnosti, na záložke Spresnenie kliknúť na horné tlačítko Nastavenie (v obdĺžniku pre Výkon), otvorí sa okno, kde treba zaškrtnúť Používať tiene na menovkách ikon na pracovnej ploche. Zmeny sa prejavia okamžite po kliknutí na Použiť.

Samozrejme podľa môjho predošlého návodu treba mať NEZAŠKRTNUTÉ to Zamknúť ikony...

Tretia rade je prepnúť to tam a späť, niekedy to zblbne a stav tlačítka nesedí s realitou.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#18 Příspěvek od tiktak1953 »

Rano som pozrel PC a zmenilo sa to z vecera do rana zase na modre podklady popisov.
Přílohy
znovu modre.png

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Sú dve možnosti:
1.) uvolni miesto schopnejšiemu
2.) nechaj to ako to je
:pako:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#20 Příspěvek od tiktak1953 »

PP ,tretia a podstatna vec je:ze ti zase VELA ušlo!!! Co si nepo ak si schopnejsi?!PP som za PC tisicinu co vacsina z vas ,ale mam dobry rozum ,ktory pouzivam aj na ten kratky cas, co mam na vsetko.Takze chybu som nasiel sam jednoduchym sposobom tak,ze som ten rozum pouzil.
Za 1. opravil som v nastaveniach obr.č1
za 2.opravil som v nastaveniach obr.č2
Napadla ma jedna vec ktoru vyskusat a vyslo to ako mnohokrat PP.
Po zmene sa to upravilo bez restartu.
Dnes som rieil tisickrat vacsi problem a ten ked vinde ,potom budem spokojny este viac.Ten hajzel vodar mi doteraz tie trubky od utorka neurobil,Tie zeleza na spajania tych plastovych trubiek su aj za 50e ale ktorie ci je to neni na how!Keby mal kde tu kupit ,uz to mam aj urobene.
Přílohy
popisky modre problem.png
problem popisky uz OK.png

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Niečo tam máš pošahané a si vedľa ako tá jedľa. Používam Windows XP takže všetko tu môžem rovno odskúšať, a bez debaty.

- Tiene pod ponukami robia iba tiene pod ponukami, ako na priloženom obrázku. Na podfarbenie textu to nemá žiadny vplyv.

- Veľkosť písma je veľkosť písma, to zasa iba mení veľkosť textu v ponukách a pod ikonami na ploche, takže zasa vedľa.

Nastavil som si 120 dpi, tiene pod ponukami som už mal vypnuté predtým, ale žiadne modré podfarbenie sa nedostavilo ani po reštarte. Niečo tam máš pošahané. Tieto dve položky na to nemajú absolútne žiadny vplyv. Jediné čo podfarbí ikony na modro sú tie dve možnosti ako som už spomínal predtým.

Mimochodom tie tvoje obrázky stoja za prd, sú moc malé a text sa tam dá iba ťažko čítať, skôr hádať. Tvoja oprava spočíva v tom že auto neštartuje, ty trikrát kopneš do pravého zadného kolesa a auto náhodou naštartuje. A aha, takto to robte všetci, génius a vynálezca TT našiel zaručené riešenie, a nie ako tí sprostý automechanici čo by už rozoberali motor, merali batériu, čistili sviečky...
Přílohy
Tiene pod ponukami, naľavo zapnuté, vpravo vypnuté.
Tiene pod ponukami, naľavo zapnuté, vpravo vypnuté.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#22 Příspěvek od tiktak1953 »

PP na prvom obr som zaskrtol:Zobrazovat stin pod nabitkami .lebo nebolo!Na druhom som zmenil 120 dpi na 96 ,ci aj tato zmena z 120 na 96 dpi pomohla neviem 100%,ale prva zmena urcite!!Po tychto zmenach to hned bolo OK.Nic ine som nezmenil.Tie obr som robil Faststonecapture,a ked som ich zmensil pod 300kb tak boli taketo.
-------
Teraz som skusil nezaskrtnut :Zobrazovat stin pod nabitakami a mic sa nezmenilo,lebo sa to same zase zaskrtlo ,ked som to znovu pozrel PP.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“