Telefunken pouze bliká led

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Pokud to chceš opravit, tak to rozdělej a přečti si jaký typ tam je. Na Ali tak od 3 do 6 stovek plus dnes ten zbytek. Podle toho označení to najdeš i v AME, ale dráž.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

radioelectrum píše:V jakých cenách se ty LED pásky na Aliexpresu pohybují ?
U LG značky když jsem na Aliexpress zadal typ TV+backlight tak mi ke konkrétnímu typu TV vyskočily nabídky ze kterých jsem vybral pro daný typ-model TV vhodné podsvícení. U Tvého Telefunken T40FX189DLP mi to nějak moc nabídek neukazuje, většinou vše do LG až na jednu nabídku.
Nejlépe jak píše p32 tu TV otevři, rozdělej displej a na těch páscích je vyznačený typ podle kterého se již dá i na Aliexpress dohledat konkrétní podsvícení.
Přílohy
Označení podsvícení LED – kopie.PNG

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od radioelectrum »

Ty pásy se nějak lepí? a jak to je s nastavením čoček před nima, abych neměl flekatý obraz.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od fogovic »

radioelectrum píše:Ty pásy se nějak lepí? a jak to je s nastavením čoček před nima, abych neměl flekatý obraz.
no u kvalitnych pasikov tam byva obojstranna teplovodiva paska.. u tych low-cost z aliexpresu bude len obycajna paska..
pokial si v zivote nemenil podsvit radsej to zver nejakemu odbornikovi

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

V niektorych TV je to prilepene obojstrannou paskou, v inych su tam skrutky (videl som zatial len v Sencore). Sosovky (cocky) su nalepene na novom pase.

Najvacsi problem je vybrat sklo LCD bez znicenia a potom ho tam vratit. Odporucam prisavky.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od otakarv »

fogovic píše:pokial si v zivote nemenil podsvit radsej to zver nejakemu odbornikovi
Každý jeden z nás jsme v životě něco dělali "poprvé". :wink:
rnbw píše: v inych su tam skrutky (videl som zatial len v Sencore).
Já měl šroubky i v jednom Philips TV.

Co se týká těch přísavek tak jsem z Aliexpres objednal takovéto a po dva kusy jsem je šroubkama upevnil na kousek odřezku z plavačky a tím přenáším ten displej (žena mi to pro jistotu ještě zajišťuje zespodu rukama :wink: ).
Pokud je displej malých rozměrů dá se i bez přísavek ale jak píše rnbw, je potřeba velké opatrnosti.
Přílohy
Přísavky z Aliexpress které používám na přenášení displeje
Přísavky z Aliexpress které používám na přenášení displeje

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od fogovic »

to uz si kludne mohol upevnit 4 zvony na prepchavanie umyvadiel : https://img.majstrik.sk/images/wc%20zvo ... tid=31&r=B
a mal by si to iste , respektive toto:
https://img.majstrik.sk/images/zvon%20n ... tid=31&r=A
a mala by aj zena potesenie :D
existuju hotove poloprofesionalne uchyty kde nepotrebujes zenu aby ti to podrzala :) a nestoja svety

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Taketo prisavky sa bezne predavaju na pracu s LCD. A funguju. Mam len dve, do 40" to staci.

Najdolezitejsie je neodtrhnut flex kable zo skla (dobre je opatrne ich ohnut smerom na sklo a tam prilepit paskou) a po oprave usadit sklo spravne do ramu - v rohoch musi sediet medzi gumami. A uplne nacvaknut vonkajsi ram pred otocenim TV, aby sklo nemohlo vypadnut zo spravnej polohy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Do 42" používám normálně ruce i kdyby ty úchytky ležely vedle. Nejdůležitější je jen ten prostor, kam to dát.

Uživatelský avatar
fogovic
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 218
Registrován: 11 dub 2014, 02:00
Bydliště: Pičín
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od fogovic »

rnbw píše:Taketo prisavky sa bezne predavaju na pracu s LCD. A funguju. Mam len dve, do 40" to staci.

Najdolezitejsie je neodtrhnut flex kable zo skla (dobre je opatrne ich ohnut smerom na sklo a tam prilepit paskou) a po oprave usadit sklo spravne do ramu - v rohoch musi sediet medzi gumami. A uplne nacvaknut vonkajsi ram pred otocenim TV, aby sklo nemohlo vypadnut zo spravnej polohy.
take prisavky sa predavaju na prenos sklennych tabuli.. naviac u tych co maju tvrdsiu humu hrozi prelomenie panela.. zistis to pri paneloch nad 65 palcov ..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Mam to z tvledbars.com - obchodu, co predava podsvietenia LCD, takze to snad maju vyskusane. Maju tam dve velkosti - male (55mm) do 43" a velke (115mm) nad 47".

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od otakarv »

fogovic píše:to uz si kludne mohol upevnit 4 zvony na prepchavanie umyvadiel :
Chlapče, chlapče s Tebou to je opravdu vážně těžké. Na všechno máš hned svojí odpověď, všechno znáš, všechno víš, co jiný poradí to Tobě nikdy není pochuti prostě je z Tebe mistr světa. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

Aspoň je zábava, ale rnbw má ty správné. :lol:

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od otakarv »

Když jsem porovnal přísavky co má rnbw z tvledbars.com a ty moje z Aliexpress tak jsou naprosto totožné až na tu cenu.
Přílohy
1639504566050 – kopie.jpg
1639504488149 – kopie.jpg

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“