Staré trafo

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlastoTN
Příspěvky: 119
Registrován: 06 říj 2017, 02:00

#16 Příspěvek od vlastoTN »

Aa jasné, veď preto.. lebo aj tu som sa narozmýšľal že ako zas toto ma fungovať🤔 Tak to som mal šťastie na"už opravené"trafá😁
Nerobím stým často ale ma tie poistky zaujali, tak, že skúsim sa opýtať, predsa len roky bežia ako voda a ľudí čo stým často prichádzali do styku je čoraz menej🤷‍♂️
Tak teda dík

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#17 Příspěvek od hajeklubos »

Jen taková drobná poznámka. Každé neznámé trafo, které leželo hoci kde je dobré před bastlením cinknout megrem a případně položit na týden na ústřední topení vysušit.
Luboš

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Přesně. To platí hlavně u starých traf nedostatečně impregnovaných asfaltem, o to víc s anodovým vinutím. Vysoušel jsem i nízkým napětím a malým ss proudem do primáru a kontrolu oteplení.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#19 Příspěvek od Radim »

Těch nízkotavitelných kovů se ale dá namíchat víc. Nejnižší taje při teplotě nějak 55 st C, potom 75 st C, potom 95 st C.
Potom se bežně prodává nízkotavitelná pájka tuším s vizmutem, tak by se hodila na vysokoteplotní pojistky, protože má tát nějak při 145 st C.
Jinak dnes by zřejmě tyto ochranné prvky šly nahradit nevratnými tepelnými pojistkami.
Jinak u starých traf mohou být dost potřebné, protože staré izolace Cu drátů mívaly nízkou tepelnou odolnost, běžně pod 100 st C.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“