Otočení videa pořízeného mobilem

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od markoni »

Neniu píše:Umí to třeba i VLCčko a není to vůbec složité. Jsou dvě možnosti:

Jen pro přehrávání

Nástroje - Efekty a filtry - Efekty videa - Geometrie

Zakliknout "Geometrie" a pak točítkem nastavit co je potřeba, respektive o kolik je potřeba to otočit. Jde to po stupních. Nastavení se projeví ihned, není potřeba čekat na přepočítání.


Převod videa

Media - Převod -> Tlačítko Nastavení - Video kodek - Filtry - Rotate video filter

Převod chvilku trvá, ale to je celkem logické, musí se to celé přepočítat.
Ok to pomohlo ale když to natáhnu na mé stránky a použili HTML5 Video Player tak jsem ve stejné situaci jak před převodem :( nejde ten HTML5 Video Player nastavit aby ten úhel znova narovnal ? díky

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#17 Příspěvek od Neniu »

markoni píše:nejde ten HTML5 Video Player nastavit aby ten úhel znova narovnal ? díky
To netuším. Mimochodem, jak jsi to otočil? Tím převodem nebo podle toho prvního způsobu? A ještě jedna možnost tu je, nemáš to jenom někde v cache? Možná by ji stačilo vymazat.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od markoni »

Mimochodem, jak jsi to otočil? Tím převodem
VLC převodem
nemáš to jenom někde v cache?
nepomohlo

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#19 Příspěvek od Neniu »

markoni píše:VLC převodem
Chápu to dobře tak, že pokud si video pustíš na svém počítači, tak je otočené správně, ale když jej pustíš na stránce, tak se zobrazuje otočeně?

A jaký HTML5 Video Player používáš? Přímo tag <video> nebo https://videojs.com ? Nebo něco jiného?

Jen se obávám toho, že je přehrávač zase jednou "yntelygentňý" a snaží se myslet za uživatele či programátora a že to jednoduše nepůjde. Důležité je, jestli se ti video zobrazuje správně na počítači a i v jiném přehrávači než je VLC, od toho je potřeba se odpíchnout.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od markoni »

Chápu to dobře tak, že pokud si video pustíš na svém počítači, tak je otočené správně, ale když jej pustíš na stránce, tak se zobrazuje otočeně?
jj
a používám tento přehrávač tady s těchto stránek jsem obšlehnul zdroják a pochopitelně doplnil cestu k tomu souboru
https://www.interval.cz/clanky/jak-vloz ... o-z-html5/

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#21 Příspěvek od Neniu »

markoni píše:a používám tento přehrávač tady s těchto stránek jsem obšlehnul zdroják a pochopitelně doplnil cestu k tomu souboru
https://www.interval.cz/clanky/jak-vloz ... o-z-html5/
Tak to bohužel netuším jak poradit dále. Tyto vymoženosti HTML5 nepoužívám, snad se najde někdo chytřejší.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od markoni »

Na těch mých stránkách mě to začalo fungovat dobře jak jsem to otočil v VLC stačilo přidat do zdrojáku a sekce <video

Kód: Vybrat vše

{transform:rotate(90deg);}
beru zpět správně se to přehrává jen v prohlížeči FF

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“