Výměna klasického disku za SSD - VYŘEŠENO

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

#16 Příspěvek od pinkey »

Na klonování disků ti doporučím Macrium Reflect.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Ten soft od samsungu tuším že funguje i mimo disk samsung. Na pár kliknutí, jednoduché a česky a zadarmo. Žádné záludnosti. Já bych to zkusil, furt zůstává v rezervě originál disk, kdyby to nešlo.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

Teď jsem na klonování použil Acronis dodaný s diskem. Šlo to z 500GB HDD na 250GB SSD. Co mě překvapilo, že ani neudělal stejnou strukturu partition - jedna z těch pomocných pro Windows byla zapomenuta, psal, že je slučuje. Systému to nevadí, ale divné mi to přišlo. Ovšem měl to za půl hodinky, což bych s reinstalací fakt nedal.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Já měl pokus o klonování jeden, když jsem SSD dostal k narozeninám. Původní oddíl to zmenšilo, hodinu to cosi dělalo. Takový ten 100 MB oddíl to ignorovalo. No a poté, co to slavně vyhlásilo že hotovo, tak kulový. Boot spočíval v tom, že se v levém horním rohu obrazovky objevilo písmenko j. Nic víc, tím to zhaslo.
Takže milé SSD šlo do notebooku (tam jsem udělal čistou instalaci) a v hlavním kompu mám furt běžný disk.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

Problém je, že v tom 100MB oddílu je právě boot. Ten mi to překlonovalo OK, ale ty dva další určené pro OEM image (ta tam nebyla) a ještě nějaký záchranný bordel to ignorovalo.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Hubert_79 »

No, možná jsem to zvrtal já, to je taky možný. Každopádně reinstal je taková jistější (pravda, někdy delší) možnost.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od Michal22 »

Tak hlásím, že po pár psaní na jejich podporu (která mi poradila leda hovno), jsem konečně dokázal to, že se mi podařilo rozjet Acronis.
Teď se právě dělá kopie na nové SSD.
Včetně všech malých partitions, které původní disk obsahuje.

Snad to dopadně dobře, protože jsme už nadával jak špaček.

Kdyby někdo narazil na stejný problém, tak nejlepším vodítkem mi byl tento náhodně nalezený soubor: https://webapi3.adata.com/storage/suppo ... ual_en.pdf
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#23 Příspěvek od Michal22 »

Tak hlásím, že po pár psaní na jejich podporu (která mi poradila leda hovno), jsem konečně dokázal to, že se mi podařilo rozjet Acronis.
Teď se právě dělá kopie na nové SSD.
Včetně všech malých partitions, které původní disk obsahuje.

Snad to dopadně dobře, protože jsme už nadával jak špaček.

Kdyby někdo narazil na stejný problém, tak nejlepším vodítkem mi byl tento náhodně nalezený soubor: https://webapi3.adata.com/storage/suppo ... ual_en.pdf

P.S.: ještě odkaz na youtube, kde je oficiální video z jejich stránek. Úplně k ničemu, protože nidke neuvádí adresu toho webu, který je ve videu zobrazen. Asi už neexistuje nebo nevím, nikde jsme ho nenašel: https://www.youtube.com/watch?v=tEcCG8CnXGs
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od Michal22 »

Tak hlásím úspěch :-)
Vše je tak, jak to bylo na původním disku, Win10 nežádají reaktivaci, nic.
A start je i s přihlášením do minuty - dříve to bylo klidně 10 minut (původní disk Seagate Barracuda Compute Green line).

Hurá.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#25 Příspěvek od serviceman »

Když byl původní disk Seagate, mohl jsi použít zdarma Seagate DiskWizard založený na Acronisu. Podobně pro WD funguje zdarma AcronisTrueImageWD_WIN.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#26 Příspěvek od kejki »

To byla hned druhá rada, kterou dostal.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“