Čištičky vzduchu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Beztak je to mutace varianty, kdy je VN zdroj stejnosměrného napětí připojen mezi soustavu hrotů, nebo tenký drátek a dva rovnoběžné plechy, tudíž dochází ke temnému výboji spojenému s iontovým větrem. Ten větr by měl posbírat prach a ten by měl sednout na destičky. Bohužel to ale funguje úplně jinak - toho prachu na destičkách se zas tak moc neusadí, něco opustí přístroj a usadí se buď na něm z vnější strany, nebo na nejbližším okolí. hroty se časem nějak opotřebují, tak to začíná spíš syčet, fouká to míň, ale zato víc to smrdí po ozonu. To stejný bylo i z verzí s tenkým drátkem. Známá má taky ten Ionic Care, ale víc prachu zachytá provozní filtr odvlhčovače, než tahle smradlavá podivnost.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#17 Příspěvek od Otkundes »

Mám ho doma již déle než pět let a jsem s ním spokojen. Ozon z toho je sice trochu cítit, ale prach se usazuje uvnitř na třech kovových plátech kolektoru, nikoliv na zdi nebo na okolních plochách (které stejně občas utřu prachovkou) kolem přístroje. Když začne být slyšitelné sršení, tak ho vyčistím. Obvykle po jednom - dvou týdnech. Občas vnitřek vyfoukám stlačeným vzduchem z kompresoru. Toho prachu na kolektoru bývá docela dost. Ten usazený prach jsem však nevdechnul. Navíc na a v tom prachu, jsou usazeny různé spory plísní, bakterií a virů, kterým ten ozon taky nedělá dobře. Akorát bych upozornil, že po omytí kolektoru vodou, je tento nutné dobře vysušit, před opětovným vložením do přístroje.
Přístroj má regulovatelný výkon, kterým ho lze přizpůsobit kubatuře místnosti - podle nastavení, buď VN část běží trvale, nebo v určitých intervalech.
Problém vidím zejména v nedostupnosti technické dokumentace k diagnostice závady a k provedení případné opravy. Toto zajišťuje jen servis výrobce.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#18 Příspěvek od milosak »

Mně teda nikdy nesrší, po 14 dnech se rozsvítí červená ledka a přístroj se odpojí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“