Vápnité chrasty na nohách sliepok .

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Otkundes »

To onemocnění způsobuje roztoč, který v kůži žije. Něco jako svrab. Není nutno, aby nějaký sajrajt zaplnil po celé délce jeho chodbičky v kůži. Stačí mu uzavřít vstupní otvory do kůže, kterými k němu přichází vzduch. K tomu stačí ten stolní (jedlý) olej, který kapilárovým efektem do chodbičky vnikne a tím ji uzavře. Případně lze použít i vepřové sádlo (bravčovú masť), nebo máslo.
Stejně jako člověk, i slepice je živý tvor. Proto bych nezkoušel máčet slepicím nohy v ropných produktech, alkoholu, chemických přípravcích, apod. To se raději o léčbě poraďte s veterinářem!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jak mně říkal můj otec, když odjížděl na dovolenou: "Voda je zavřená a slepice jsou v mrazáku". Takže lze i tak.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#18 Příspěvek od kejki »

tiktak1953 píše: Slepice nie su deti,ze im strelis po zadku a budu posluchat!!Ked ich zacnes chytat ,tak vsetky davovo reaguju,zacnu behat,lietat ako splasene.
Teď spí, takže je v klidu posbíráš a ošetříš. Stačí tak v 18 hodin, nemusíš po půlnoci.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#19 Příspěvek od PCmaniac99 »

ja myslí že těch 9litrů 5w30 naředěných naftou co jsem v pátek vypustil z transportéra nezhoustne ani v -10°C - už to nemělo ani předepsanej mazací tlak.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje řešení sice počítalo s extra virgin olivovým olejem, ale nakonec proč ne... :D

Jo, a jak říkala jedna paní poslankyně, že slepice je zvíře "hrabivé", tak by šlo tím olejem napustit hlínu a smíchat ji se zrním. Ony se už ošetří samy...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#21 Příspěvek od tiktak1953 »

Neni to take jednoduchu tie parazity v tych chrastach znicit ako si myslite potrenim z vonka napr.mastou!V lete sa mačali aj tridni v blate ,ledva tahali nohy a parazity to prezili,podla mna sa ten prostriedok musi dostat vsade najlepčie do tych chodbiciek ktoere maju,a je ich tam dost.Oni nepotrebuju tolko vzduchu ako clovek,staci im na prezitie v tych dierach mozno 3mm3 aby prezili.Ucinok sa prejavi az sa dostane sajrajt co najviac,zasiehne 90-100%.Vcera zena neakym sprayom co dopo veterinar zopr slepi striekala.Niektore nemaju vobec.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#22 Příspěvek od Otkundes »

Tak, azda nik tu nenapísal, že to je jednoduché? Boj s takým parazitom, to liečenie chorej kože, bez jej ďalšieho poškodenia nevhodnými prípravkami, nie je práca na päť minút. Rovnako nebude jednoduché, vydezinfikovať kurín a výbeh pre tie sliepky, aby nedošlo k opätovnej infekcii. To sú hrabavé vtáky, ktoré pri hrabaní môžu tie parazity preniesť z chorých nôh, aj do vlhkej pôdy. Možno preto tie sliepky stáli v blate, lebo sa im tam uľavilo od neustáleho svrbenia a časť tých roztočov to zadusilo.
Chcel ste od nás radu, ako tým sliepkam pomôcť, a pritom neplatiť zverolekárovi…

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“