Odsouhlasit cookies?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PixelOrgy »

@samec:
Dlouhodobej sber dat je samozrejme jina vec, to profil uzivatele vytvorit jde.

Ja te blbe pochopil, souhlas davas prave ke sberu dat o aktivite a chovani na te strance.

Stejne vetsina populace bez problemu vsechny data dobrovolne odevzdava na soc site :-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Svatá pravda. Zdánlivě bezduché soutěže typu: "zadejte poslední tří čísla vašeho mobilu a my vám řekneme kolik je hodin". Za měsíc: "zadejte první tři čísla vašeho mobilu....", pokračovat nemusím, že. A nebo, "vyberte znamení podle měsíce vašeho narození"....za pár dnů, "podle datumu narození zjistíte čím jste byl v minulém životě"...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

PixelOrgy píše:...Stejne vetsina populace bez problemu vsechny data dobrovolne odevzdava na soc site :-)
No právě: jde o ty, kdo na sociální sítě nechodí, a ještě na sebe všechno nevykecali. Na nás to už vykecá někdo jiný, jen to potrvá déle.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

samec píše:Keď ti nevadí súhlasiť so spracovávaním tvojich osobných údajov na dobu 10 či 30 tisíc dní pre nejakú schránkovú špehovaciu firmu...
Zatim mi nikdo nikdy nedokazal odpovedet, jak konkretne by mne to melo poskodit. Vzdy jen obecne reci jak moc je to strasne skodlive, ale nikdo nikdy nedokazal odpovedet cim vlastne a rekl bych ze ani dnes tomu nebude jinak :-) Co ale vim s naprostou jistotou, ze mne prudilo a okradalo o cas to neutale odklikavani cehosi.

Vzhledem k tomu, ze to dlouhe roky fungovalo bez odklikavani a nic se dramatickeho se miliardam lidi nedelo, tak bych rekl, ze je to jen dalsi z vytvoru znudenych uredniku za podpory alobalovych cepicek, schizofreniku apod.

Nechapu proc nejde nastavit nekde v prohlizeci implicitni souhlas at se mi tyhle nesmysly nezobrazuji vubec a kdo se v tom bude chtit rochnit a travit polovinu casu procitanim a zaklikavanim sahodlouhych seznamu s naslednym pocitem jak jim to nandal, tak at tu moznost stale ma.

Nenavidene cookies neni jediny zpusob sledovani, takze je jejich zakaz stejne prd platny a narozdil od treba otisku zarizeni, ip adresy, chovani samotneho uzivatele (facebook, publikovani nezkracenych linku, ...) jdou jednoduse obcas smaznout.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Nejaky tupy uradnik riesil neexistujuci problem a vysledok tu mame - otravne vyskajujuce nezmysly na takmer kazdom webe.

Zatial firmy ako Google, Facebook, ci Microsoft nerusene zbieraju a predavaju osobne udaje, ktore im ludia dobrovolne odovzdavaju a casto za to este platia.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#21 Příspěvek od Ruprecht »

Ideál manipulace je takový, že manipulovaný o manipulaci neví a odmítá o ní i přemýšlet.
Ale jo, proč nebýt šťastný ve své nevědomosti :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#22 Příspěvek od Achab »

Na Aukru to musím už delší dobu odklikávat každý den. Asi nějaká chyba stránek, nepomohlo ani trvalé povolení cookies ve Firefoxu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Ruprecht píše:Ideál manipulace je takový, že manipulovaný o manipulaci neví a odmítá o ní i přemýšlet.
Ale jo, proč nebýt šťastný ve své nevědomosti :lol:
Ale ja o sledovani vim, jen mi to proste nevadi. A nikdo z alobalovych cepic mi nedokazal rict jak by mne to melo poskodit.

Proste beru internet jako verejny prostor a podle toho se chovam. To ze nejakym odkliknutim neceho sledovani zabranim je extremne naivni predstava BFU a iluze anonymity, nic vic. Pokud delam neco u ceho nechci byt identifikovan, pouziju jine nastroje nez mainstreamovy prohlizec. Ale takova situace nastane jen zridka.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hubert_79 »

Chodím vesměs na normální weby. Takže odkliknu souhlas a nazdar.
Nebo čekáš, že ti někdo zazvoní u dveří, rozvalí se ti v obýváku a vyžere lednici?
Dřív jsi tam ty kůkís měl taky, jen se to neptalo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“