Jaké trubky jsme byli

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#151 Příspěvek od Andrea »

Hill píše:Škoda. I když vhodný čas na pár včas a přesně střižených facek od mámy či táty už byl stejně už pár roků v nenávratnu...
Ale to se přece nesmí, dát dítěti facku (zejména na veřejnosti), to je na žalobu. :roll:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#152 Příspěvek od mtajovsky »

Michal22 píše:Vede mě k tomu přečtení tohoto článku: http://www.novinky.cz/krimi/274865-opil ... oudem.html...
S právní 🤐 se setkáme téměř denně. Jen počkejte, až vstoupí v platnost nový OZ. Nedávno jsme v našem domě na schůzi schvalovali domovní řád. Mezi projdnávanými body bylo i udržení klidu v domě a stanovení povinnosti majitelů zvířat, zejména psů, dbát na noční klid, nepobíhání psů po domě a tak dále. Je mezi námi i právník pracující ve státní správě (to je asi pravá příčina dalšího), který nám všem sdělil ohromující poznatek. Ten bod by v domovním řádu neměl být - nelze zakazovat rušení klidu štěkáním psa, jeho vytím a podobně. Důvod - pes jako zvíře nemá vědomí, natož právní vědomí a proto mu nelze zakazovat štěkání právním aktem. A protože to nebude zakázané právním aktem, nelze povinnost dbát na neštěkání přenést ani na majitele, protože co není zakázané, je povolené.

Tak co byste pak chtěli po naší byrokracii :twisted: .

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#153 Příspěvek od tomasjedno »

mtajovsky píše:Každý může, ale všichni nemohou. To je velký rozdíl.
Je jen velmi málo věcí, které mohou opravdu všichni bez výjimky a nezávisle na tom, zda svého práva využije i někdo jiný. Snad jen umřít - nic jiného už mě nenapadá.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#154 Příspěvek od Cust »

Hill píše:Je někde ten článek dostupný v plném necenzurovaném znění?
tady to je ve zkratce...
http://www.cas.cz/sd/novinky/hlavni-str ... zkumu.html
Ostatní jestli mi dáš impulz do SZ, vyvěsím v novém vlákně. Přepokládám, že články rozšířenější budou vycházet v průběhu měsíce a budou psané lidmi a ne "novináři".

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#155 Příspěvek od mc-vlada »

Cust - PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2012 1:17 pm

jenom tolik. Asi žiješ v jiném světě nebo prostředí. Jinak samozřejmě že jsou lidé ochotni pomoct a nezištně, a tohle fórum je toho důkazem.

A hlavně. Ne každý postoj, v postupném vývoji člověka jak píšeš, musí být logicky správný a ne všechno, o čem se říká že je špatné je opravdu špatné. K dalším názorům, plné regály čehosi ???? ještě neznamenají blahobyt.

No nic. Cust - raději na mě už nereaguj, tvoje názory jsou tak trochu jako z jiného světa, alespoň z mého pohledu, a další diskuse je tím asi bezpředmětná.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#156 Příspěvek od Habesan »

Mě třeba někdo nemusí věřit, že nejsem komunista, když uváží, že už léta bezplatně čerpám znalosti z Bastlírny, a někdy se i sám zdarma podělím o svá moudra...

Po mnohaletém přemýšlení jsem došel k závěru, že jediné řešení je být široko daleko nejlepší ve svém oboru. Pak si budeš moct vybírat pro jakou firmu chceš pracovat, určovat si, že v ní bude příjemné pracovní prostředí nejen pro tebe, ale i pro ostatní, a zároveň svým příkladem motivovat (nebo nutit) k co nejvyšší kvalitě i ostatní.
Nemohu tvrdit, že by se mi to dařilo.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#157 Příspěvek od Cust »

Postoj není vždy správný, s tím souhlasím.
Blahobyt, to je divné slovo. Všechny národy dojely na blahobyt. Z tohoto hlediska vnímám blahobyt jako špatný. Asi bych v blahobytu žít nechtěl.
Pokud žiju v jiném světě, tak jsem rád, že nemusím žít v tom druhém (či prvním?).

Habesan, já jsem zase po mnohaletém přemýšlení došel k závěru, že člověk by měl mít rodinu, žít s hodným milujícím partnerem a mít kupu dětí, ze kterých má radost. Umět pomoci druhému, když potřebuje. V práci dělat to co umí a snažit se to dělat dobře. Nevšímat si, že někdo podráží nohy. Prostě pracovat s klidem v duši.

To jsou ty mé "růžové brýle", které mě asi nesundáte. :-)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#158 Příspěvek od tomasjedno »

mc-vlada píše:...Cust - raději na mě už nereaguj, tvoje názory jsou tak trochu jako z jiného světa, alespoň z mého pohledu, a další diskuse je tím asi bezpředmětná.
Být na tvém místě, tak se zamyslím, jestli ten jiný svět není malinko lepší, a jestli mohu udělat něco pro to, abych také žil v takovém.
Život podle zásady urvi co můžeš je strašně bezútěšný, vždycky bude kolem hromada těch, kteří si urvali více. Znáš písničku J. Cashe A Satisfied Mind?
Ale je to tvůj život, tak si s ním dělej, co chceš, třeba zabouchávej dveře k další diskusi.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#159 Příspěvek od jura80 »

Když semka sem tam mrknu, začíná mně to připadat, že někteří sem prostě museli přiletět z cizí galaxie a teprve se rozkoukávají, nebo co... Nebo jsou v eufórii, jak ten jeden afričan, se kterým jsem jednou nakládal kamiony, no, byl nadšenej z toho, že nemá hlad a žízeň, jak míval kdesi daleko na jihu (a že se stejně vrátí, až vydělá, že doma je prostě doma)... Já jsem si vždycky myslel, že v téhle zemi je spousta šikovných a taky chytrých, práceschopných lidí, že máme fantasticky vyspělou techniku, technologiu, sdílení informací, a že tím pádem můžeme žádat skoro až modrý z nebe... ...a přitom se tady dovídám, že vlastně ten nepoměr mezi tech. vyspělostí lidstva a reálným žitím průměrnýho človíčka je úplně přirozená věc a že si za to dokonce může každej jednotlivec sám, že se každej může mít líp, jen tak, common...

Habesan: A když teda budu nejlepší v oboru z okolí, tak to pak budu nosit nápis na tričku, že jsu nejlepší, aby si mě vybrali k práci v nějaké lepší firmě? Nebo rozkážu, až se rozmyslím, že teda jdu hledat lepší prácu, ať tady v Boskovicích začnou bubnovat na tamtamy, využijí akustických odrazů od kopců Boskovické brázdy tak, aby ten zvuk valil přímo na všechny firmy někde v Brně, kde se třeba líp platí, a tak se tam půjdu ucházet? Nebo myslíš, že řeknu zaměstnavateli, že hodlám odejít, že ať mně napíše bezva posudek, a jen tak normálně mě pustí, třeba rovnou na dohodu??? A že ten zaměstnavatel to jen tak, se schopným, spolehlivým pracovníkem, z dobré vůle, udělá, že ho jen tak nechá jít? A máš pocit, že šéfové si vyberou jako podřízenýho někoho, kdo je podstatně lepší a chytřejší, než oni sami? Ach jo... Je vidět, že jsi opravdu jen přemýšlel, ale nikdy nikde nic nezažil. Kde děláš, co děláš, děláš vůbec něco? Bydlíš v Praze a okolí?

Cust: To k čemu jsi došel, to taky jaksi vyžaduje:

1. Možnost svobodné volby zaměstnání (bohužel, většina lidí se může tak leda svobodně o zaměstnání ucházet) . A ty mizerný fleky taky musí někdo dělat (hádej, proč existují mizerný fleky). Takže, pokud bys dělal, co tě baví, tak vždycky na úkor někoho druhýho.
2. Nemít strach, že se jednou stane, že ty děti s manželkou neuživíte (to je jeden z důvodů klesající porodnosti a stárnutí národa).
3. Nebydlet někde na ubytovně v pochybných hygienických podmínkách, jak to má dneska spousta lidí (spousty takových znám).
4. Mít přebytek, aby byla možnost pomáhat.
5. Že už máš v práci tak pevnou pozicu, aby ses nemusel zajímat o to, že ti někdo za zádama podráží nohy (to nemá nikdo, ale někteří si myslí, že mají).

A další a další, napsal jsem jen tolik, co mě teď narychlo napadlo.

Připomínáš mě, no, byla taky z výzkumáku, jednu ženskou, co mě poučovala, co obnáší hledání práce... Jen jsem se stručně zeptal: "Vy jste ještě nikdy v životě práci nehledala, že?" No, naštěstí nelhala a řekla pravdu (že nehledala, samozřejmě). Podobně naivní byla i v jiných věcech.
______________

Taky by mě zajímalo, co tady obecně někteří melete o nějakým pomáhání druhým? Jako že když někdo je na tom zrovna (ne vlastní vinou) bídně, a zrovna nemá v okolí někoho, kdo by mu pomohl, má jít žebrat na ulicu? Nebo že se na něm objeví kávová skvrna velikosti mexickýho dolaru a tím ho hned rozeznáte, vy "hodní" a hned přispěcháte na pomoc? K čemu teda platíme daně, SP??? Pro koho, kam to jde? A co je to za nesmysl, aby se stávalo běžným, že práceschopnej člověk se najednou ocitne na hranici bídy? Znám chlapa, co umí snad všechna řemesla přes kov, má hooodně praxe, je v tom hooodně šikovnej, a sháněl zaměstnání tři roky- tři roky byl v hajzlu. Jéžiš, co to melete za naivní nesmysly?????
______________

Jeden příklad (ale trochu mimo mísu). Spotřeba vody má souviset s vyspělostí společnosti. No, těsně před revolucí tady kolem Boskovic postavili vězni (jo, vězni) perfektní, moderní přehradu. Tož, počítalo se s tím čistě jen do rezervy (peněz bylo na všechno dost, tak proč ne) a kromě toho se taky počítalo, že bude dál stoupat spotřeba vody, v rámci pokroku. A dneska? Hmm...:

http://www.vodarenstvi.cz/clanky/csu-sp ... sla-nahoru
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#160 Příspěvek od jura80 »

Andrea píše:hafca: Vidíš, já si pořád kupuju ten samý (tenkrát jediný, dnes jediný opravdový) jogurt, akorát není za 1,50 ale za 15,90. Že kolem nabízí 50 napodobenin jogurtů, mi není vůbec k ničemu. Stejně tak když je na výběr 20 napodobenin chleba a už žádný opravdový z kvásku. O napodobeninách uzenin ani nemluvě. V elektronice si taky můžu vybírat, šmejd nebo ještě větší šmejd. Jo, někdo v tom vidí úžasný pokrok.
Já jen nechápu ty podivný myšlenkový algoritmy, na základě kterých někteří tvrdí, že za tohle vlastně můžeme my, zákazníci, že nám jen nabízejí to, co my chceme...

Co to je za ten jogurt, please?
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#161 Příspěvek od Andrea »

Je to jogurt Hollandia. A za ten výběr si fakt můžou zákazníci. Obchodník postaví do regálu např. 10 druhů od jogurtu, přes "jogurt" až po "taky jako jogurt" od 15 po 3,50Kč, kterých myslíš, že se nejvíc prodá (zákazníci se o ně skoro poperou)? A kterých nejmíň a které tudíž obchodník vyřadí z nabídky, aby udělal místo těm nejprodejnějším? A jak zareagují výrobci jogurtů a "jogurtů" ve snaze dostat své zboží k obchodníkům do regálů?
Já jen doufám, že se ten výběr začne zase posouvat víc ke kvalitě než nízké ceně, dřív než ta kvalita zmizí z regálů úplně. :?

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od jura80 »

Dík, věděl jsem, že Hollandia patří mezi nejlepší, ale netušil jsem, že je to ten, co jsem míval už jako malej (neb jogurty beru jen výjimečně).

Ne, zákazníci za to fakt nemůžou, to je nesmysl. Vždyť přece není v silách zákazníka, být zbožíznalcem napříč celým sortimentem (jídlo, hadry, elektronika, chemie...). A není v silách všech zákazníků na to přijít, že ty levný věci je lepší nekupovat. Zvlášť v době, kdy se, i když jen sem tam, dají i dobrý věci nakoupit levně. Navíc, ti zákazníci často na lepší nemají peníze, a za to taky třeba nemůžou (někdy, mnohdy, většinou, vždycky, dle libosti). A pak se taky musí objevit hovado, co si poručí, že zrovna tohle a tohle zboží chce nabízet a prodávat- hovado, co nabídne lidem přesně to, co by si do svýho koryta v životě nenaložilo. A zaplatí reklamu, kde lže, že nabízí jen to nej... Tu chybu u zákazníků prostě nevidím a hotovo.

PS: Musím místo psaní na fórum valit makat jako vo život, neb jsem byl dva dny na hvězdárně a mám dva dny skluz, kurňa, tak si zase teoretizujte (někteří) bez mých názorových přicmrndnutí...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#163 Příspěvek od tomasjedno »

Andrea píše:Je to jogurt Hollandia.
Tak tos mě teda překvapila, protože té Hollandie kupuju půlkilový kýbl za dvacku. Myslel jsem, že s tím jediným pravým jogurtem (dnes) za 15,90 míříš výš a přemýšlel jsem, jestli ti mám oponovat že ten už je o poznání lepší než ten tehdá za 1,50 :lol:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#164 Příspěvek od Andrea »

Tak každý si asi pod opravdovým jogurtem představí něco jiného. Já třeba ten obyčejný jogurt vzniklý v kelímku/skleničce z mléka a jogurtové kultury, někdo ty velkotankové škrobovo stabilizátorové konzervované rozmíchance, protože jenom to může být to pravé, když to tady nebylo a na západě jo. Chutě jsou různé. :)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#165 Příspěvek od hafca »

Asi jsem to nenapsal úplně srozumitelně. Před 89 si nebylo z čeho vybrat a byl jsem odkázaný na ber nebo nech být, nic jiného není. Maximálně někde koupit Bony a zkusit o něco lepší kvalitu v Tuzexu. Dnes to mám jednodušší o ten Tuzex.
Rozmyslet se a najít si to správné už musím sám. A je jen na mě jestli si koupím to bílé cosi čemu říkají jogurt a má 0.5% tuku nebo poctivý jogurt. Stejné je to s dalšími potravinami. Třeba si nekoupím špekáčky s 20% masa, nekupuji mleté maso, protože nevím co tam semleli a tak by se dalo pokračovat.
Podobně to mám i s věcmi mimo jídlo. Je na mě jestli dám přednost několika ušetřeným stovkám za nějakou obskurní značku nebo si připlatím a mám jakousi naději, že to přežije záruku a bude to fungovat, jak jsem si představoval.
A když už byl nakousnutý chleba, ten si peču roky sám (ne z prodávaných směsí), je dobrej, mám pořád čerstvej a vím z čeho jsem si ho udělal.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“