Lampový zeslovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#151 Příspěvek od pole »

To sa ti skor nachyta bordel na suciastky ktore su pod chasis od napajacieho trafaku nez zo vzduchu. Taky linkovy NF signal je dost silny cca 1V takze par uV indukovanych na lampe je daleho za hranicou 80dB co nemas sancu pocut. Pri takomto zosiku ide aj o vzhlad co tiez napomaha hudobnemu zazitku pri pocuvani muzicky. Ved si staci pozriet ine ampy svetovch vyrobcov lampovych zosikov. 95percent ich produktov prave odokriva lampy aby boli pekne vidiet.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#152 Příspěvek od Sendyx »

To by ses divil, jak může být -80dB slyšitelných a nepříjemných, a co vše se na lampy může nachytat. Ještě štěstí, že mají dobré "antidetekční" vlastnosti...

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#153 Příspěvek od pole »

Nevrav mi ze pocujes na reprobednach odstu signal sum pod 80dB :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#154 Příspěvek od Sendyx »

Když poslouchám nahlas, tak -80dB není moc, tolik měl páskový Akai se zařazeným Dolby S, to už slyšet bylo. Ale šum není moc výrazný, horší je, když třeba lampy chytají místní rádio, to i těch -80 bude velmi málo. A co teprv sluchátka....

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#155 Příspěvek od pole »

ale ked je to spravene tak ako ma byt, nema co lampa demodulovat radio :)
Naposledy upravil(a) pole dne 19 čer 2006, 21:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#156 Příspěvek od Sendyx »

????

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#157 Příspěvek od pole »

chybala mi tam ciaka:) Myslim tym to, ze ak je zosik dobre urobeny, tak tam demodulacia radia nema kde a ako ako vzniknut.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#158 Příspěvek od Sendyx »

To je hezká teorie, ale už ve 30. letech minulého století znali třeba "mřížkovou detekci"

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#159 Příspěvek od pole »

Ale nieje nic jednodusie nez spatnou vazbou odstranit prienik VF do zosiku.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#160 Příspěvek od Sendyx »

To poněkud nelze.... člověče, cos měl ze základů kybernetiky ? :D :D

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#161 Příspěvek od pole »

Co akej kyberntiky teraz nechapem pre zmenu ja.

Normalne tam supnes medzi A a G lampy kondik radovo jednotky az desiatky pF a VF signal nema sancu!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#162 Příspěvek od Sendyx »

Základní reg. soustava - tj. zdroj signálu, zdroj rušení, zv člen, soustava... to, co udělá kond mezi g a a, omezí zisk na vysokých kmitočtech, ale detekční chování vstupu elky neodstraní. Navíc omezovat zisk na vys. kmitočtech v každém stupni není moc košer...

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#163 Příspěvek od DjRix »

Sendyx píše:... to, co udělá kond mezi g a a, omezí zisk na vysokých kmitočtech, ale detekční chování vstupu elky neodstraní. Navíc omezovat zisk na vys. kmitočtech v každém stupni není moc košer...
Ano,a proto se to dělá ve stupni kde je největší pravděpodobnost vzniku parazitních oscilací a nebo až v posledním stupni a NFB to přenese na vstup.

Jinak je fakt že -80dB je slyšet na sluchátkách a nebo s uchem nalepeným na bedně,ale při poslechu ne (myslím S/N) ,ovšem jak se mi jednou stalo u mýho dělanýho zesu,kamoš donesl soje CD a porovnávali jsme je,při nechaným puštěným jednom a vstup zaplej na druhým (potom to i měřil) přeslech mezi vstupy právě kolem -80dB a bylo to velmi nepříjemné poslouchat v pozadí slabě druhý zdroj!!
Po tomhle zjištění jsem překopával celý přepínač vstupů.....
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#164 Příspěvek od Sendyx »

To je omyl, NFB na vstup většinou takhle nic nepřenese, protože je většinou skrz trafo a tímpádem je tahle cesta pro vf signál neprůchozí, navíc je něco vf utahovat vazbou skrz víc stupňů nesmysl.

Audiomat, Leben a spousta dalších elektronkových HiEnd strojů má standartní design, zakrytá hranatá škatule a lampy uvnitř.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#165 Příspěvek od DjRix »

No to je možný,já mluvil o tranzistorových zesech....

Jedna věc mě překvapila: Ty jsi měl,nebo jsi někdy viděl páskovej magič kterej měl S/N 80dB 8O To je trošku nereálný ne? Nejvíc co jsem kdy viděl tak byla Sonka s Dolby S a s nejlepší páskou měla kolem 70 max 75dB....
Klídek chlapi,to je nulák...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“