Kde končí inženýři

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#151 Příspěvek od Kvicala_r »

PotPalo píše: slíbit zvýšení platu po ní třeba o 5000Kč, a po ní nabrat někoho nového
Tohle můžeš aplikovat u nějakého podrž/podej, prodavačky atd. kde do toho člověka nemusíš investovat čas v zaškolení , doučení věcí atd. U techniků a konstruktérů se tohle aplikuje mnohem hůře.
Ale když máš v týmu experta, který si libovolně mění schema aby se mu lépe routovalo a není schopný pochopit, že taky tu desku někam našroubuješ - že potenciál kolem šroubků není "libovolný" i když se to na desce zdá může, rozloučíš se s ním ve zkušebce taky..

Uživatelský avatar
Atrey
Příspěvky: 74
Registrován: 19 led 2012, 01:00

#152 Příspěvek od Atrey »

No ja ja vlastne ani nevim, ale je mi jasne, ze na vyrobu papiru je firma ve Steti.
Nez me vyhodily, tak mi to sef rikal kazdy tyden.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#153 Příspěvek od mtajovsky »

konosuke píše:
mtajovsky píše:Končí v obchodu, školství, stáních úřadech, politice nebo jako podnikatelé.
starou belu...bez známostí končí na pracáku a sociálce, nikomu nepotřebný, zbytečný a neužitečný ...
Budu teď hnusný. Tak končí neschopní, kteří si za celý život nedokázali ty konexe vybudovat.

U nás skoro denně HR spamuje maily o bonusech 20 tis, 40 tis. za sehnání někoho, většinou do středního a nižšího managementu - projekťáci, směnoví vedoucí, logistici a tak dále. Kašlu jim na to. Mám to sem lepit?
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 20 čer 2017, 18:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od Habesan »

Bastlírna se nepočítá.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#155 Příspěvek od ZdenekHQ »

Přemýšlím, kam se mám zařadit. Jsem 40+, inženýr a OSVČ (nemám moc rád termín podnikatel, raději živnostník).

Ale vysokou jsem jako OSVČ už vystudoval, moji rodiče tenkrát nějak neměli moc zájem o to, co vlastně dělám, práce šla dobře a peněz bylo dost. Spolužáci chodili na oběd do menzy, já do hospody, protože jsem neměl čas na stání ve frontě. Spolužáci po nocích flámovali, já osazoval DPS. Nakonec jsem jednoho i dočasně zaměstnal jako brigádníka...

Cenu děkana a nějakou tu soutěž kolem diplomek jsem vyhrál taky - takže vlastně Davidus je asi moje věrná kopie a zřejmě budoucí admin EB - pokud na to teda bude mít čas. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#156 Příspěvek od zdenoeddie »

O tom niet ziadnych pochyb, ze nositelia mena Zdeněk su najsikovnejsi ludia na planete :lol:

Ak mozem prispiet trosku do mlyna, patrim k stastlivcom ktory zo skoly isli hned do zamestnania, aj ked uz pocas skoly som tam 2 roky oxidoval a sem tam musel ukazat, ze cosi aj viem. Ale to prave orechove, prislo samozrejme az potom.
Za posledny rok som uz 2. zmenil zamestnanie... mozete 3x hadat kvoli comu, som si isty ze uhadnete hned. Niet si velmi z coho vyberat, ale podarilo sa mi dostat do pobocky nemeckej firmy na SK, a je to uplne o niecom inom, ako v SK firmach, kde som bol doteraz.... ja len dufam ze to nepokazia, a ze sa t am udrzim cim dlhsie. A som na to hrdy, kedze nikde som nesiel cez nejake znamosti atd. ale len kvoli svojim znalostiam a schopnostiam.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#157 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pracovní vztahy jsou bohužel limitující věc, která přebije veškeré znalosti. Když se k tomu přidá strach o pracovní pozici ze strany nadřízeného, musí to být přímo vražedný.

Být OSVČ taky není žádná legrace, ale člověk si může zákazníka vybrat a občas je to docela zábavný se při pracovní schůzce pohádat tak, že se sousedi schovávají do sklepa. :D

Přitom se vzájemně respektujeme a třeba za hodinu se v klidu můžeme bavit o nějakým jiným problému. To je věc mentality a někteří lidi to prostě neumí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#158 Příspěvek od Wolfik »

Chodítě někdo na root?
Zrovna takový zajimavý thread
"Programátoři přes 50 mají problém sehnat práci "
https://forum.root.cz/index.php?topic=15812.0

Mě to přijde jako hovadina. Podle všeho je všude nedostatek obsazených seniornách pozic vývojářů (hw, sw). Mladí junioři, i když ukážou zápal, tak stejně po pár letech odchází do nadnárodních firem či do zahraničí s "nahrabanou praxí" do životopisu.

U staršího člověka, co neřeší už děti, hypotéku a další hovadiny má zaměstnavatel podle mě větší jistotu.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#159 Příspěvek od Yarda1 »

Kvicala_r píše:..že taky tu desku někam našroubuješ - že potenciál kolem šroubků není "libovolný"...
To mi připomíná, když jsem dostal od jiné firmy desku co na ní byly díry k našroubování v rozích a těsně vedle nich svorkovnice a nevešla se tam ani hlava šroubku M3, tak jsem musel vymyslet a nechat vyrábět speciální matičku, v nabídkách šroubáren a matičkáren jsem na nic podobného nenarazil.
Přílohy
matice.JPG
(8.92 KiB) Staženo 115 x
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#160 Příspěvek od termit256 »

Tuhle prasarnu casto pouzivali soudruzi za minuleho rezimu v ruznych konstrukcich. Kdyz zamazli pruchozi zavitovou tyc barvou, radost opravovat :-)

Jinak sroubek M3 dle DIN920 ma prumer hlavy 4mm, pochybuju ze ta trubicka mela min.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#161 Příspěvek od Hydrawerk »

Jeden můj spolužák z Fektu nyní vyučuje Twerk. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Není to shoda jmen, ani nějaký omyl.
https://www.vutbr.cz/studenti/zav-prace/detail/93426
https://www.centrumtance.cz/lektor/911/egor-dulesov
https://www.youtube.com/watch?v=7bLr1D5 ... mTanceBrno
První dojem je sice rozporuplný, ale víceméně je to normální sport.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Twerk
Twerk je sexuálně provokativní taneční styl, při němž tanečník na populární hudbu třese a pohupuje hýžděmi.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#162 Příspěvek od Devo70 »

Hmm. Ja som si doteraz myslel, že twerkujú len baby s väčším pozadím. :upset:
Napr. Lexy Pantera
https://youtu.be/WTq_RDjg3iU

Jeho číslo je skôr paródia na twerk. :wink:
-ST-

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#163 Příspěvek od konosuke »

DeSade píše:Chodítě někdo na root?
Zrovna takový zajimavý thread
"Programátoři přes 50 mají problém sehnat práci "
https://forum.root.cz/index.php?topic=15812.0

Mě to přijde jako hovadina. Podle všeho je všude nedostatek obsazených seniornách pozic vývojářů (hw, sw). Mladí junioři, i když ukážou zápal, tak stejně po pár letech odchází do nadnárodních firem či do zahraničí s "nahrabanou praxí" do životopisu.

U staršího člověka, co neřeší už děti, hypotéku a další hovadiny má zaměstnavatel podle mě větší jistotu.
hochu, hochu...nevěř báchorkám z čekárny na pracáku ani u doktora a z fronty v mlíkárně,
zde máš fondovaný důkaz jako prase: každej trh se jednou naplní, nastoupí
gastarbajtři za půl mzdy a tak dále, bude hůř...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#164 Příspěvek od Kvicala_r »

Jednak je to 3 roky starý koment a druhá stránka je, že u nás neustále shánějí operátory do výroby. Došlo to tak daleko, že přemlouvají i lidi z vývoje.
Prý dnes má mnohem lepší vyhlídky, že najde okamžité uplatnění operátor než vývojář. Jen v Těšíně je to asi všechno jinak... Jasně, není mi 50+ a neznám to osobně. Buď sem byl student, nebo ze dne na den zaměstnanec bez divokých změn firem (max pozice v rámci oddělení)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#165 Příspěvek od sinclair »

Ano, je velmi zajímavé číst, jak se o tom psalo 3 roky zpět - proti tomu, jaká je situace dnes a jaká bude např. po Vánocích.
Obávám se, že donekonečna tutlat 15% nezaměstnanost nepůjde, stejně tak platit kurzarbeity těm, co měli štěstí.
Nejsem si úplně jistý, jestli se dá home office prací nazvat rozesílání nevyžádané reklamy na nějaký produkt.
Myslím, že se vrátí doba, kdy si firmy, co ještě zůstaly naživu, opět budou moci vybírat mezi velmi dobrými a výbornými inženýry.
Z čeho ale bude živ ten zbytek, to mi je záhadou.
Pro koho vlastně, se budou vyrábět např. auta, na který nikdo finančně nedosáhne? Všecky případný mezery na trhu jsou už dávno zaplněný.
Bez zajímavosti není, že ty zajímavější mezery rozhodně nezaplnili naši lidi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“