Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#151 Příspěvek od konosuke »

jo tak cestovala v zásilce banánů 7000 km z Dominikany do Anglie (sakra, dyť to muselo trvat po moři celý tejdny) a přežila ? no přežila ! ponivač ji to politicky myslelo
Přílohy
exo.jpg
(81.11 KiB) Staženo 35 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#152 Příspěvek od EKKAR »

Kono, dopravní časy námořní dopravy už dávno nejsou jako za dob dřevěnejch plachetních lodí, obsluhovanejch železnýma námořníkama. Dneska jsou lodě ze železa - a řídí je povětšinou polovodičovej "votrok", kolem kterýho kmitá podle velikosti škopku 20 až maximálně 30 chlápků, který s výjimkou kapitána, dvou nebo tří dalších důstojníků a ještě tak vrchního strojníka mají vzdělání na úrovni pátý obecný. No a díky "Gde Pyčo Su?" a dalším vychytávkám včetně toho, že samotná nakládka zboží nakládka i vykládka v cíli se odehrává kontejnerovým způsobem = čas rovnání do beden a do samotnýho kontejneru ani jeho vybírání se neprojevuje na době prostoje škopku na kotvě u mola a taky díky tomu, že takovej škopek pluje celou cestu naprosto vyrovnanou rychlostí kolem 15-20 uzů neboli námořních mil za hodinu (na naše suchozemský jednotky přepočítaný to vychází asi na 27,8 až 37km/h = 666 až 888km za 24 hodin), celková doba přeplutí Atlantiku odněkud z Karibiku do Rotterdamu nebo dalších západoevropskejch přístavů není delší než zhruba tejden - 10 dní. Ovoce přitom "cestuje" v chladírenským konťasu, kterej je celou dobu plavby napojenej na palubní energetickou síť = sám se průběžně dochlazuje na vnitřní teplotu kolem 4-5°C, což ta žába v pohodě přežije - ona má svoji vlhkost stejně jako ovoce a v chladu přejde do stavu strnulosti, kdy prakticky nespotřebovává energii a kyslík jen sporadicky. Takže jediná chyba nastala na straně nakládky, že se ta žabka vůbec měla šanci schovaná mezi ty banány dostat do krabice a s ní do konťasu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#153 Příspěvek od konosuke »

tak teda tejden, no. to jednou v banánech přicestovala mamba zelená děsně jedovatej malej stromovej had a to byla jiná legrace opatrně tedy až půjdete do Tesca (či jinde) pro tu lahůdku
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#154 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, jestli to není stejnej folklór jako se kdysi za bolševika říkalo, že nejíst konce banánů u "bubáka" protože do nich občas kousne jedovatej had, protože ta strana je pro něj nejníž. Kdo někdy viděl banánovník s hroznem banánů, tak pozná, že je to evidentní blbost. :) Možná to rozšířil sám bolševik aby lidi furt ty banány nechtěli v krámech. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#155 Příspěvek od doktor365 »

Celeron píše:Já nevím, jestli to není stejnej folklór jako se kdysi za bolševika říkalo, že nejíst konce banánů u "bubáka" protože do nich občas kousne jedovatej had,
Jo tak to si pamatuji :D

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#156 Příspěvek od sr71 »

Nevíte nìkdo co je tohle? našel jsem to v záhybu povìšené bundy v kùlnì, hnízdo je z hlíny, dutiny jsou z nìèeho žlutého a v tom žlutým jsou vidìt malé larvy, pøipadalo mì že jsou mrtvé, nehýbali se. Celé to hlinìné je tak 20-30mm velké.
Přílohy
larvy.jpg

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#157 Příspěvek od forbidden »

Už nějakou dobu vím o želvě, která žije v jednom rybníku v lese. Původně jich bylo myslím víc, ale teď už vídám jen tu jednu. Zajímá mě, jak přežije zimu? Rybník v zimě zamrzá, je to zrovna v místě, který je docela chladný i v létě, natož v zimě. To si vyhrabe nějakou noru a spí?
Přílohy
želva
želva
Naposledy upravil(a) forbidden dne 20 kvě 2018, 22:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#158 Příspěvek od EKKAR »

Hledej "Želva bahenní, Emys Orbicularis".
Je to jediná želva, která přirozeně žije v Česku, konkrétně právě na jižní Moravě ve volný přírodě. Jinak je to jeden z druhů pod extrémně přísným režimem ochrany. V podstatě jakejkoliv bližší kontakt s výjimkou pozorování z dálky a nejvejš focení je trestnej. Ochranáři nejsou rádi ani z toho, když někdo veřejně ventiluje podobnou fotku s konkrétníma GPS souřadnicema pořízení, protože hrozí, že tam nějakej z*mrd půjde a bude ji chtít ulovit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#159 Příspěvek od Celeron »

Kdysi ve škole nám v přírodospytu říkali, že na jižním Slovensku a na Pálavě žije volně nějakej druh bahení želvy. Přes zimu asi půl roku hybernuje zalezlá hluboko v bahně ale jak dejchá netuším.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#160 Příspěvek od Hubert_79 »

Nedávno jsem vyfotil želvu u nás na rybníku. Až budu na hlavním PC, tak sem vrznu fotku.
Je možný, že je to vypuštěný "domácí mazlíček"... Nebo jestli ta bahenní může žít i v Praze? Byť v poměrně rozsáhlém území pod ochranou "Přírodní památka".
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#161 Příspěvek od EKKAR »

2@ Celeron - Jirko, jo to je vona, želva bahenní. Je docela možný, že v současnosti se bude šířit víc na sever, jak se postupně otepluje prostředí postupem mezoglaciálu.

U Práglu bych to spíš tipoval na nějakýho "útěkáře" nebo spíš "nedobrovolně amnestovanýho" mazlíčka. Hodně lidem se líbí maličká želvička, dokud je velká tak do hrsti. Jenže vona mrcha vyroste a když má tak 20-30cm na dýlku, už jí ani 100litrový akvárko jaxitaxi nestačí. Pak ji takovej "takychovatel" než aby ji dal do Zverimexu pro někoho, kdo má na ni prostor, nebo aspoň do útulku, když už ne rovnou do Tróje do ZOO, radši vypustí někam do parku k jezírku nebo k potoku, kde taková želva dokáže někdy i pár roků přežít, pokud jsou mírný zimy s dostatkem sněhu - ona se zahrabe do měkkýho břehu a pokud nepromrzne, dokáže přežít. Jenže to je takový přežívání, asi jako černoch bez pořádnýho vybavení na Islandu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od forbidden »

Nojo, radši jsem EXIF smazal.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#163 Příspěvek od Hubert_79 »

Tady to je, dvacátýho dubna. Takhle se vyhřejvala na pařezu u takovýho malýho rybníka. Poblíž jsou mokřiny a bažiny. Kolem listnatý les. V EXIF nejsou souřadnice.
Přílohy
Želva.
Želva.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#164 Příspěvek od forbidden »

Můj mobil je do EXIFu dává, v IPTC nejsou. Kde by ještě byly?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#165 Příspěvek od Hubert_79 »

forbidden píše:Můj mobil je do EXIFu dává, v IPTC nejsou.
Už nikde. Ta fotka, co jsem dával není mobilem, ale to je z ní asi patrné :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“