Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#151 Příspěvek od elektrosvit »

Jasně, jenže já reagoval na tvrzení z recenze:
"Po té co jsem otevřel krabici a uviděl základnu a pracovní stolek z lisovaného plechu, a že se to jako opracovaný odlitek tváří jsem okamžitě tušil, že to budu vracet. Po sestavení jsem na stolek zatlačil prstem a celé se to prohlo možná až o 4 mm..."
Zkoušel jsem tlačit na stolek i zabrat za celou horní část a nic se nehnulo, ani stolek, ani základna. Tlak posuvu vřetena při práci je něco jiného...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#152 Příspěvek od p32 »

To máš těžký. Věřit někomu, co to neumí ani správně smontovat? :wink:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#153 Příspěvek od Atlan »

Bude znova v predaji mensia verzia akuvrtacky 16V 25Mm sklucovadlo asi 10mm.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#154 Příspěvek od weed_smoker »

Máte poslední dobou zkušenost s těma Jalapeňo paprikama EL TEQUITO (ty naložený),poslední dobou mi přijdou nějaký slabší.Předtim jsem pomalu slzel a u těchto z posledního "mexika" se můžu i napít nálevu a skoro to necejtim.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#155 Příspěvek od kejki »

Už máš ta nervová zakončení prostě fuč. :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#156 Příspěvek od konosuke »

nebo budou geneticky vyšlechtěný, dobrá paprika (palivo do raket) musí pálit až v riti, lebo inač je to cukrlátko pre babätko
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#157 Příspěvek od Hydrawerk »

Dostal jsem na opravu na pohled pěkné rádio z Lidlu. https://www.flickr.com/photos/korytnack ... 578882632/
Byl tam akorát spálený rezistor před stabilizátorem z 13V na 3,5V. Preventivně jsem vyměnil i dva elyty. Vnitřní provedení je místy hnusně dobastlené, jako kdyby to byl nějaký předprodukční vzorek, který se omylem dostal do prodeje. Viz červené šipky ve fotogalerii výše.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#158 Příspěvek od Atlan »

Ta stojanova vrtacka z lidlu ma vraj vreteni z hlinika, tak ze nekupovat lebo ked silnejsie zatlacite, zubky na vretene urobia puk. A pakou uz nebude mozne ovladat vreteno hore-dole.

Uživatelský avatar
CharlesBass
Příspěvky: 63
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#159 Příspěvek od CharlesBass »

Docela mě potěšilo tohle vlákno, probírající zkušenosti s Lidlovskými záležitostmi. Po nějakých pěti letech sem dospěl k podobným závěrům - poměr kvalita/cena je proměnlivý - výrobek od výrobku. Co má Lídl vymakaný je samozřejmě marketing, načasování sortimentu atp. Můžu pár zkušenostmi též přispět, některé věci se tu probírali.

1) Pojízdný zvedák 2t UltimateSpeed - s úspěchem používám už aspoň tři roky i na dost komplikované práce na 2t autě. zpočátku trošku padal, ale zřejmě si používáním sednul ventilek a neklesne ani o milimetr. Zvedák je hodně podobný, jaký prodávají v různých barvách i všude jinde, nicméně v Lidlu je většinou za nejnižší cenu. Samozřejmě používám i špalky a trojnožky - viz bod 2)

2) trojnožky UltimateSpeed - vypadají dost nejistě, když se ale zatíží - musí se dát pozor aby prvotní zátěž byla naprosto vždy kolmo dolu - tak pak jsou stabilní. Ten zvedák i tyto trojnožky jsou samozřejmě primárně pro garážové použití, vyměny kol, jednoduché práce. Při troše důvtipu je lze použít i při vyndavání převodovek, motorů atp.

3) Nabíječka s procesorem UltimateSpeed. Mám jednu s displejem a jednu bez. Co ukazuje displej platí, doba nabíjení je přijatelná, max nabíjecí proud také +/- odpovídá. Jen nedokáže "oživit" baterku vybitou pod (myslím) 8V ale na to není ani stavěná. Co mě mrzí jsou těžce "plastové" PVC kabely, které, ani nemusí být moc chladno, jsou nemožně tvrdé.

4) Vrtačka s příklepem na 230V ParkSide - nevybočuje z řady použitelných zařízení pro Hobby. Její předchůdkyni z Tesca (nevím co to je přesně za typ) jsem se dost natrápil, vyměnoval kabel, uhlíky, čistil komutátor, mazal, toho vydržela mnohem víc, než by mohl čínan doufat. Míchání lepidla, vrtání 20mm děr do betonu, 13mm do oceli, atp .... předpokládám u parksajdu stejnou výdrž. Potěšlo skličovadlo, upnu i 1,5 vrták, a téměř neháže. Mám ji zatím krátce, první co udělám je výměna opět nemožně tvrdého PVC kabelu.

5) Malá 1/4" Golasada. Za tuto cenu bomba, opravdu doporučuji. Dobře vybavená, ořechy od 4 až po 14, bity PZ,PH, Torx, imbus, ráčnička chodí výborně, nepřepíná se, vydrží asi i větší momenty než běžně utahuju, a to myslím, že mám páru. Maká to už dva roky.

6) Bity ParkSide v zelené pogumované krabičce. Tam mám podezření, že to je licenčně dělaný u Bosche. Výborná záležitost, kolega s tím postavil dům a já zatím nejpoužívanější PZ2 a PH2 taky pěkně namáhám (v rázoovej utahovačce) a držej. Omačkané už, pravda, trochu jsou. Cena opravdu přijatelná.

7) Ráčnové klíče s kloubkem PowerFix - 8-10-13-14-17. už sem nasazoval i trubku (používal sem vidlicovou část) a vydrželo. Nevymačkávají se, ani se k mému překvapení neloupe ta lesklá povrchová úprava.... ráčnám po pár zkušenosttech věřím. Dobrej kauf.

8) Pásová bruska ParkSide. No brněj z ní ruce, je hlučná jako hovado, ale brousí. Trochu se v létě přehřívá. Pásy jsou standardní - tj sehnatelné i mimo Lidl. Co jsem měnil byl řemínek - ani nový není (podle mého) napnutý dostatečně. Dal se sehnat za asi 100kč - překvapivě normované rozměry.

9) Excentrická bruska Parkside. Ta je je trochu lepší než ta pásová, po několika skříních, stolech, cca 50m2 podlahy a asi 20 židlích a já nevím čeho ještě se už pomalu poroučí hlava se suchým zipem. Na webu (německém) s náhradními díly se dá sehnat, stojí asi 15€, pokud si pamatuju. Brusné papíry jsou trochu problém, jinde sehnatelné nepasují tak dobře, originál sady, kde je od každé zrnitosti jen dva tři kousky jsou tím pádem trochu nevýhodné - když člověk používá hlavně 100 a 120 ...

10) rázový utahovák 18V Parkside. Trochu zklamání - slabina je baterie - malá výdrž a i výkon. Dlouhé nabíjení, práce max 1h (malé vruty, cca 50x3,5). Ale přeci jen se s ní daj zašroubovat výjímečně do dřeva vruty i 6x200 ...

11) pistolová trafo páječka - již zmiňováno - absolutní propadák. Nekupoval jsem to já. Používám to na nějaký zoufalý úpravy/sváření plastu.

12) pájecí stanice. To už jsem já hlupák koupil. No žádná sláva. Použitelný to je, teplotu jsem neověřoval, ale zhruba odpovídá. Moc jsem s tím zatím nedělal, přeci jen stará dobrá čssr trafopájka je při ruce víc a navíc mám v práci k dispozici Weller WD1 na nějaké preciznější potřeby.

13) Sada očkoplochých klíčů - neměl jsem zatím čas to testovat. Jsou zatím v záloze jako "cestovní" v autě. V dílně mám Hollex, kde desítka klíček stojí jako celá sada v Lídlu :-)

14) Forstnerovy vrtáky, zahlubovací vrtáky, frézovací vrtáky, stupňovité vrtáky. Slouží to, těch obyčejných do oceli jsem samozřejmě pár zlomil, nebo spálil ale hodnotím to docela jako za tu cenu únosné.

15) samosvorné klempířské kleště vypadají celkem aušusově, tak jsou celkem odolné, kromě toho že jsou malé (ale šikovné) tak jsou tím pádem slabé - tzn, že maximálně 1mm plechy, nikoliv pásoviny a jekly. Dost sem toho s tím posvařoval, povrtal atp.

16) truhlářské svěrky - průměr. Drží, ale nic co by se nedalo koupit za tu cenu i jinde ve stejné kvalitě.

17) Vodováha s úhloměrem. Bublinka malá, při srovnání s digitální v práci podle ní věším maximálně obrazy.

18) šroubováky - jak kusové aky i sady rozhodně lepší průměr - už jsem měl v ruce i takové, které se ukroutili na prvním šroubu, ale tyhle drží. Je pravda že používám především elektrické šroubováky ...

19) LED kové žárovky. Nikterak ultra-levné, ale k dvěma desítkaám mi jich doma svítí. Především GU10, E14 i E27 různé provedení .. neshledal sem problém, některé už mám určitě pár roků. Svítí to denně.

20) Wapka. Tam ani ne po 10 použitích (za >2roky) praskla spojovací část mezi pistolí a tryskou. Po složité opravě (vyřazení této části) odešel po dalších pěti umytích auta tlakový spínač - respektive se vypálily kontakty - podle torza tam byl tak 10A :-) Už mám připravený na dobastlení 16A ale je rozměrově jiný. Výkon wapky dostačuje tak na nenáročné umytí auta, nebo opláchnutí motoru od Arvy .. :-)

21) Rekultivátor FloraBest. No zatím spokojenost, už dvě sezóny ve službě. Co to má dělat tak dělá, plocha trávníku asi 150m2.

22) Různé zahradnické drobnosti nůžky atp. To má na starosti polovička. Jeden typ nůžek - takovej ten s jednou čepelí - která se zakusuje do žlábku je teda aušus, to sem vyřadil ale spokojenost. Podotknul bych že bezvadný sou ty skládací vaky na listí ap. - dobrá odolnost. Jeden sem teď rušil - po min 6letém používání.

23) Multifunkční nářadí Parkside 230V. Zatím jsem používal okrajově - hlavně slepé čtvercové díry do dřeva, řezání CD profilů ve stěnách atp. Původní pilky šli do kopru rychle, při nejbližší příležitosti koupím lepší. normované upnutí. Trochu jsem i brousil šmirglem na tom, docela to šlo. Regulace funguje, hlučnost je celkem velká, vibrace do ruky přijatelné.

24) Ostatní jsem buď zapoměl, nebo se zatím neodhodlal koupit. Např kompresor nebo stolní dvojkotoučovou brusku. Tu stojanovou vrtačku jsem také zvažoval, ale odradili mě nedostatečné parametry svislého posuvu a malé vyložení vřetene. A myslím že i min otáčky 500 taky nejsou žádná výhra.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#160 Příspěvek od FHonza »

Ještě bych doplnil
Plynová páječka Parkside - cca po 2h provozu nefunkční, za mě propadák

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#161 Příspěvek od Pikofarad »

Bity ParkSide v zelené pogumované krabičce se opravdu povedly,za ty peníze slušná kvalita i balení

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#162 Příspěvek od weed_smoker »

Už jsem dlouho nesehnal limetkovo-citronovou marmeládu od Hatherwooda,jenom pomerančovou,citronovou a pomeranč se zázvorem.Stála zhruba stejně jako tamty,ale byla průhledná žlutý barvy a na obrázku byl Tower Bridge se zelenym pozadim.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#163 Příspěvek od zdenoeddie »

Nema prosim niekto skusenost s tymto?
https://www.lidl-flyer.com/?_ga=2.23599 ... er/page/46
Strana 46, nalavo, naradie do zahrady, motorova pila s predlzovakom / noznice.

Co sa tyka plynovej pajkovacky, uz som co to s nou popajkoval, za tie peniaze nic lepsie som este nemal. Co sa zase o tej na baterky (3xAA) neda povedat, kym sa nahreje, tak to skor pohladom roztopim... ale na nudzovku...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#164 Příspěvek od Kvicala_r »

Pikofarad píše:Bity ParkSide v zelené pogumované krabičce
Můžete někdo prosím dohledat nějaký obrázek? Celkem bych i zkusil, vercajku není nikdy dost


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“