Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#151 Příspěvek od Celeron »

sinclair píše:Asi u červených kostek přibyde Samsungů :D
https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... u-40331531
Hmm, zajímavý, podle toho, co píšou musí mít konkrétní výrobce elektroniky smlouvu o odkupu s českejma popelářema. No to by mě zajímalo, jak je to s těma tisícema čínskejch firem, kdo z nich tu smlouvu má. A co ty firmy, co už neexistujou? Už to vidím, jak až příště povezu elektrošrot do SD, jak to tam bude popelář přebírat, vyhledávat v sestavě co může vzít zpět a vracet mi to co nebudou brát....
Jedna velká blbost!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#152 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, cele to smrdi.

Inak z toho "srotu", co im tam ludia vozia, sa podla mna minimalne 50 % da jednoducho opravit a so ziskom predat. Z ostatneho sa daju urcite predat aspon nejake nahradne diely. To by bola skutocna recyklacia.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 24 črc 2020, 22:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#153 Příspěvek od PotPalo »

Aspoň nám (teda vám) viac ostane na bastlenie. :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od Hubert_79 »

rnbw píše:sa podla mna minimalne 50 % da jednoducho opravit a so ziskom predat.
Řekl bych, že se toto děje v míře větší, než malé.
Pro rýpaly, dle kterých to těm lidem na SD závidím/nepřeji. Tento samotný fakt nehodnotím, jen konstatuji.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#155 Příspěvek od Sadra17 »

Celeron píše:
Hmm, zajímavý, podle toho, co píšou musí mít konkrétní výrobce elektroniky smlouvu o odkupu s českejma popelářema. No to by mě zajímalo, jak je to s těma tisícema čínskejch firem, kdo z nich tu smlouvu má.
tipuju že to bude řešené přes dovozce/distributora :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#156 Příspěvek od rnbw »

A co veci, ktore nemaju ziadneho dovozcu ani distributora?
Dovezene z Rakuska, kupene cez internet v ramci EU, kupene cez internet mimo EU...

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#157 Příspěvek od Sadra17 »

pak to hold "zaplatí" ti co ofiko dováží - čti vezmou ze zisku z likvidace těch věcí co jsou z ofiko distribuce

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#158 Příspěvek od Hubert_79 »

Sadra17 píše:pak to hold
Vzdají tomu hold, nebo jak?
Pochybuji, že se někde na SD vyčíslí, že se zlikvidovalo tolik a tolik kilo Samsungu a tolik a tolik Sencoru, třeba... A zase třeba věci koupené tady se budou likvidovat někde úplně jinde.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#159 Příspěvek od passion »

Možno sa to tu už riešilo - môžem si legálne zo zberného dvora čosi odniesť? Napríklad vyhodenú bedňu počítača?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#160 Příspěvek od workhard »

Já si odnáším a nikdo nic nenamítá.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#161 Příspěvek od passion »

Veď tiež som si odniesol. Len dotyčný mal poznámku, že on nič nevidel a mám si švihnúť, lebo sú tu kamery. Preto sa pýtam, či je to legálne.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od PotPalo »

Pokiaľ to nepohodíš vykuchané do najbližšieho kríka, tak to legálne je. :wink: Oni za to neplatili, niekto to doniesol zdarma. Ten niekto to tiež nemusel doniesť vôbec a boli by na tom rovnako.

Pokiaľ si niečo beriem zo šrotu a niekto má sprosté pripomienky, tak mu vysvetlím, že ja to opravením a predaním zrecyklujem na 99,99% (to 0,01% sú vadné súčiastky) zatiaľ čo firma zaoberajúca sa likvidáciou elektrošrotu nedosahuje zďaleka ani 80%. Takže zachraňujem planétu a nejaké zákony sú mi u prdele. Na prvom mieste je zdravý rozum. 8-)
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#163 Příspěvek od Crifodo »

PotPalo píše:
Pokiaľ si niečo beriem zo šrotu a niekto má sprosté pripomienky
...
Takže zachraňujem planétu a nejaké zákony sú mi u prdele. Na prvom mieste je zdravý rozum. 8-)
Tak dej vědět, kam ses s tímhle Jánošíkovským "zdravým rozumem" dostal.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#164 Příspěvek od konosuke »

synci, jsem si jist že ne nevýznamná část neprodejné novoprodukce jde rovnou z fabriky do recyklace, lidi mají práci, mašiny žrádlo, manažeří obrat, zvěrstvo a plejtvání no a co...nemocná společnost
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#165 Příspěvek od EKKAR »

A není to jen elektronika, v zámoří jde takhle každoročně "do stoupy" respektive do drtiče tisíce hotovejch novejch auťáků - protože jsou neprodejný. Stačí aby je nikdo rok nechtěl a už se o nich uvažuje jako o odepsaným šrotu.

A PotPalo by si měl doplnit vzdělání - cokoliv přinesenýho/přivezenýho do Sběrnýho Dvora se automaticky stává MAJETKEM PROVOZOVATELE DOTYČNÝ SBĚRNY - takže pokud si tam něco zvedneš a strčíš do kapsy/tašky/kufru auta a vzdálíš se s úmyslem dotyčnej předmět si ponechat a dál s ním nakládat jako s vlastním majetkem, dopouštíš se tím trestnýho činu krádeže.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“