balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#151 Příspěvek od Hubert_79 »

No tak určitě. Pošty si tohle prolobbovaly v Bruselu. To bych spíš věřil tomu, že si to vymyslel Soros s Kalouskem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#152 Příspěvek od Osmdesat »

termit256 píše:Tady jde o ten administracni poplatek 2kila ktere si necha zaplatit posta za vyber dane ve vysi 4 koruny. Tohle uz opravdu hodne posrali.
Jak píšu výše, k tomu tě nikdo nenutí. Můžeš si vzít dovču, natankovat a do té Práhy zajet sám, rozložit si tam bivak a vyřídit si to s celníkama osobně. Jestli jsi prážák, dtto.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#153 Příspěvek od sinclair »

Kdepak termite, tos mě vážně špatně odhadl. Neměl jsem a nemám potřebu, špinit si ruce podřadným šuntem.
Ještě existují i na webu důkazy o tom, že co jsem kdy svým jménem prodal, tak nebylo nikdy nic podřadného.
Za přeprodejci šuntu ala hezkyden, stojí jinačí šíbři, kdepak já :D
Jeden z nich ostatně chodí i sem, má taky možnost se k tomu vyjádřit :D

Máte přece možnost si to clo vyřídit sami, nebo snad pošta/celnice někoho k něčemu nutí ??
Když někomu stojí za námahu, objednat šváby z číny za dva dolary, nebo objednat tamtéž, skoro zadarmo "vzorky" plošňáků, tak by tytéž šváby a plošňáky, mohly stát i za námahu s celním řízením, no ne?
Nebo to už tu kouzelnou cenu nějak záhadně ztratí? :twisted:

Je tu dost firem, který umí plošňáky v úplně stejný, nebo lepší kvalitě - ale Čechovi se zajídá zaplatit české pracovní síle.
EDIT:
Kecáš, termite. Není to Tvůj zákazník, kdo chce mít výrobek co nejlevnější.
Je to hlavně Tvůj zájem a Tvoje marže na něm - pletu se, že?
Stejnej, jako ten hezkyden, akorát bleděmodrej.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#154 Příspěvek od kejki »

To je ale úplně normální, jmenuje se to volná soutěž.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#155 Příspěvek od sinclair »

Však jo!
Ale nejsem to já, ani žádný Evropan či Američan, kdo křiví její podmínky dotovanými cenami materiálu, dopravy a pajcováním!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#156 Příspěvek od Ruprecht »

nejsem to já, ani žádný Evropan, kdo křiví
Poláci a jejich jabka nejsou v Evropě, pekárna na toustový chleba je taky mimoevropská, no tak určitě
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#157 Příspěvek od termit256 »

Ty poplatky poste musim platit vzdy, i kdyz si to budu vyrizovat sam.

Pri vyrobe tistaku to vubec neni o mzdach, ty jsou dnes v tomto oboru s CR plne srovnatelne. Je to o efektivite vyroby. Pokud nejsou bridilove u nas schopni vyrobit levneji, tak at delaji neco jineho. Ja si nechal vyrobit a osadit desky v Cine, meli to hotove a odeslane driv, nez mi od bridilu u nas vubec prisla cenova nabidka. At se jdou bodnout, s takovyma sluzbama.

Podivej se zde, jak to ma vypadat kdyz se to ma delat levne https://www.youtube.com/watch?v=ljOoGyCso8s
Oproti tomu jsou vyrobci v CR naprosti amateri, o jejich webovych rozhranich pro zadavani objednavek to plati dvojnasob. Ja si na Cinskem webu zadal vyrobeni a osazeni desek (nekde jsem tu daval navod), aniz bych jedinkrat musel komunikovat s zivym clovekem. Tomu se rika efektivita prace a vse ostatni jsou jen kecy a vymluvy neschopnych. A ja nevidim jediny duvod proc je podporovat a udrzovat v agonii.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#158 Příspěvek od Hubert_79 »

Můžeš se s Číňanem domluvit na jiném dopravci a budeš platit poplatky jinému dopravci.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#159 Příspěvek od sinclair »

Ruprechte, já ale Poláky, ani bureše nijak nechválil, jestli sis nevšiml.

Je asi normální, že na jednu záležitost existuje X různých pohledů, je to určitě dobře.
Co není dobře, je likvidace místních ekonomik úmyslně cenově podstřeleným rejžákem, notabene mizerným.
Až zlikviduje veškerou výrobu a konkurenci v Evropě /moc k tomu neschází/, tak potom nasadí takový ceny, že se Vám budou protáčet panenky.
Ale už se nebude ke komu, nebo k čemu vrátit..

Až se Ti ty bombasticky lacino osazený plošňáky, začnou po roce sypat nějakým pnutím, hnusem v cínu, hnusem v mědi, nebo mizérií součástek - komu je potom hodíš na hlavu?
Nějakýmu webovýmu automatu??
Můj ty bože.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#160 Příspěvek od p32 »

No co? Nebuď tak z toho vyjevený. Vždyť to už napsal, tak proč se furt ptáš? Vydělá ty plošňáky od číňana a dá tam ty od naší výroby, které mu konečně den před tím dodají ti naši rychlíci. :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#161 Příspěvek od sinclair »

Jo takhle!? Tož do takových detailů jsem to fakt nedomyslel :D
Frajeřina! :D

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#162 Příspěvek od nokijec »

Nechápu co vede některé jedince k názoru, že jsou kvalitnějšími a hodnotnějšími jedinci než osoby (právnické i fyzické),které se zabývají nákupem zboží za účelem dalšího prodeje a označují je různými pejorativními názvy jako šmelináři, překupníci nebo přeprodávači.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#163 Příspěvek od termit256 »

Naprosto drtiva vetsina elektroniky kterou pouzivas je delana podobnou technogii v podobnych fabrikach za podobne ceny a nic se po roce nesype. Ale klidne si pajej ty tve obstarozni tranzistory do stejne obstaroznich zarizeni a podporuj neefektivni praci bridilu. Nakonec te cenove prevalcuji konkurenti a ty skoncis na pracaku a muzes pak vzyvat toho sveho boha :-). Je to kazdeho volba. Reci o dotovanych cenach jsou jen kecy a vymluvy neschopnych a konspiracnich teoretiku. Jsou to vsechno soukrome firmy a ty musi vydelavat, takova je skutecna realita. Myslet si, ze soukromnik v cine bude dotovat vyrobu pro radost je uz hodne mimo realitu :-) Je to jen a pouze o efektivite prace.

A co se tyka reklamaci, kdyby u nas k reklamacim pristupovali tak jako prodejci na ebay, skakal bych radosti 2metry do vzduchu :-) Proste napises ze je vec vadna a oni okamzite bez reci vrati prachy. Ne jako u nas, kdy po mne chteli poslat soucastky ktere popletli v cene asi 15 kacek zpet a ze mi do 30 dnu poslou puvodne objednane. Kdybys misto planeho teoretizovani prekonal strach a neco si tam koupil, vedel bys to.

Ktem smelinarum. Pokud to firma nakoupi primo od vyrobce v Cine nebo treba na alibabe kde se veci prodavaji za zlomek cen co na ebay, doveze to sem a tady prodava za podobnou cenu jako na ebay, je to obchodnik a proti tomu nic nemam. Pokud si ale jen klikne na ebay tak jako to muze udelat kdokoliv jiny, prirazi svych 300% a prodava u nas, pak je to obycejny smelinar ktereho podporovat je hloupost. Ekonomice to vubec nic neprinasi, kdyby sel kopat lopatou, udelal by lip.

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#164 Příspěvek od nokijec »

DPH je daň z přidané hodnoty. Čím více přidáš k nákupní ceně tím víc odvedeš na dph. Ekonomice to nic nepřináší. To nějak nedrží logicky pohromadě.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#165 Příspěvek od scorpions-cz »

Kolik procent si kdo přirazí je jeho věc a věc toho zda najde kupce. Furt nevidím proč by to měl být šmelinář. Snad účelem každýho podnikání je vytvoření zisku :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“