Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#151 Příspěvek od Celeron »

Nojo, už mi to je jasný, v prosinci 20 končila vázaná smlouva na tři roky. Tak si to chtěli později vynahradit. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#152 Příspěvek od Crifodo »

A teď tedy, v čem je podstata dobrodiní těch Písaříků, buď to bylo na pokyn centrály načasovaný letadlo, nebo to v Bruseli sice mysleli dobře, ale v ERÚ po odstavení Vitáskové chrápali spánkem, kterej jim někdo zaplatil.
Nebo instituce měly od začátky drobného odběratele na háku; v tom případě se nabízí otázka, k čemu občan ty instituce má. Na okradení odběratele Písaříkem stačí jen Písařík a odběratel. A ta elektrárna.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#153 Příspěvek od starecd »

Jirko, to jsi dopadl ještě dobře, na reklamaci mé nesmyslné faktury nikdo nereagoval na maily neodpověděl. Přes maníka z Amper marketu(když ještě fungoval) jsem zjistil, že to mají ve "vyřizovací hromádce". Toť bylo vše.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#154 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska mně volal "monitorovaný automatický asisent energií" z čísla 420226220030, už když jsem slyšel Lama Solutions, tak jsem to utnul, protože se žádnou pražskou automatizovanou lamou se bavit nebudu. Ti energošmejdi už jsou líní i mluvit osobně.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#155 Příspěvek od Celeron »

starecd píše:Jirko, to jsi dopadl ještě dobře, na reklamaci mé nesmyslné faktury nikdo nereagoval na maily neodpověděl.
Stala se neuvěřitelná věc. Kámoš právník poslal do Bohemky email ve ktrým byly pouhý dvě věty. A dnes reakce, do emailu přišlo to dole v příloze.
Je to stejný chování jako Česká pojišťovna při likvidaci pojistných událostí. Vše zamítnout a pokud se někdo ozve, tak budeme reagovat. Asi to spousta lidi na první pokus vzdá.
Přílohy
boh2021.png
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#156 Příspěvek od Celeron »

Dnes už jsem se namíchnul. Je to už 3 týdny co jsem byl sjednat smlouvu prechod od ČEZ DPI k ČEZ normální dodávka bez závazku. Dělal mrtvýho brouka i když mi slepice na prodejním centru v Hradci Králové řekla, že mi do týdne zavolají a dojedná se zbytek kolem FVE.
Dal jsem si mobil na hlasito a nechal to skoro hodinu vyhrávat. Konečně to nějaká slepice vzala a po nadiktování zákaznickýho čísla jsem se dozvěděl, že zítra bude realizován přechod z DPI do normálu. Žádná smlouva, ceník, nikdo nic neposlal ani nezavolal.
Tak jsem se ptal, co ty přebytky FVE. Jsem se dozvěděl, že si mám nakopírovat výrobní licenci, smlouvu o připojení a smlouvu o prodeji, kterou dosud nemám. Když jsem jí řekl, že ještě před rokem jsem měl smlouvu o přebytcích s ČEZem a vše už tedy mají, tak že prý musím znova poslat kopie 10 let starých papírů, protože je na to jakejsi jejich vnitřní předpis. Řekl bych, že spíš lenost si to v databázi dohledat.
Vše jsem poslal a tak jsem zvědavej, jak to dlouho budou vyřizovat. :roll:
Jo a u ČEZU se taky musí platit měsíční výpalný 400 kaček i když v zimních měsících žádnej přebytek nemám. A pokud bude cena elektřiny na burze nízká a i v létě to nehodí 400 za měsíc, tak budu platit stále.
To je skoro na odpojení od sítě a přechod na ostrov s baterkama. Jenže stávající měnič Piko bez synchronizace ze sítě nemaká.
Podpora zelený energie jak má vypadat. Hlavně že toho maj politici plnou tlamu. :evil:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#157 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:...
Stala se neuvěřitelná věc. Kámoš právník poslal do Bohemky email ve ktrým byly pouhý dvě věty. A dnes reakce, do emailu přišlo to dole v příloze.
Je to stejný chování jako Česká pojišťovna při likvidaci pojistných událostí. Vše zamítnout a pokud se někdo ozve, tak budeme reagovat. Asi to spousta lidi na první pokus vzdá.
Pod tohle nezbejvá než se podepsat. Jsou to swině svinutý všecko jedna eine schweine simulantenbande ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#158 Příspěvek od Crifodo »

Celeron píše: To je skoro na odpojení od sítě a přechod na ostrov s baterkama.:
To je v našich zeměpisných podmínkách ekonomická fantasmagorie, kdoví jestli někde na jižním Slovensku s termálním pramenem pod zadkem.
politici plnou tlamu.
Pochopitelně. To jen mafián aka Michálek se zařídí.
Ten měnič se nedá znásilnit aby si bral ze sítě jen vzorek jako synchronizaci? případně z nějakýho 50 Hz normálu. To by měl být základní a nejpotřebnější režim.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#159 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak dneska koukám na účet a mám tam vrácený přeplatek od BE (původně jsem měl nedoplatek). Takže reklamace vyřízena.

Ona to není žádná výhra, jen to přepošlu jinam, ale aspoň mně budou sedět čísla a nebudu se muset hádat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#160 Příspěvek od Celeron »

Mě dnes dorazil informační email od ČEZu, že mě konečně převedli od DPI do normálního odběru. A dokonce tam napsali, že běžná doba převodu je 15 dní ale pro přetížení požadavky to nestíhají. A tak mě prý budou účtovat cenu v režimu DPI jen 15 dní od sepsání smlouvy a ty další dny (asi 20) už jako kdybych byl u nich v normálním režimu. No to jsou neuvěřitelní lidumilové. To jsem zvědavej, kolik bude rozdíl KWh v DPI a v běžným režimu. :roll:
Jo a Bohemka mě taky poslala prachy za výkup solárních přebytků. Trapnejch 6 stovek za 2 MWh. To je asi naposled, co z přebytků nějakou almužnu uvidím, od teď budu muset ještě za svý přebytky platit.
Kurňa, to je jako si vypěstovat na zahrádce svoji mrkev a jít za ní do Lídlu zaplatit. :evil:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#161 Příspěvek od termit256 »

Dnes mi konecne dorazila faktura s vyuctovanim od CEZu. Mam domluveno ze neplatim zalohy zadne, takze dorazila faktura za cely letosni rok a z duvodu toho babisova nesmyslu se zrusenim DPH za posledni mesic mi tedy za cely rok mi "odpustili" DPH. Je to vyuctovani za firmu, takze jsou to castky v radech statisicu. Byt neplatcem DPH, skacu metr do vzduchu radosti za vanocni darek, protoze jsem ale platce, tak je mi to uplne jedno.

Davam to sem jen jako priklad toho, jak nesmyslne a nedomyslene je tohle babisovo neustale neadresne rozhazovani penez. Kdybych nebyl platce, tak mam za cely rok na ukor statu energii o 21% levnejsi.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#162 Příspěvek od Crifodo »

termit256 píše:na ukor statu
Jak známo, stát je nejhorší hospodář a dobytek, od toho se všechno odvíjí.
Snad ještě větší dobytek může být nadstát (soustátí).

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#163 Příspěvek od ok1hga »

Crifodo píše:Snad ještě větší dobytek může být nadstát (soustátí).
jj, evropská uhnije . . .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#164 Příspěvek od termit256 »

Konkretne tahle babisova nulova sazba DPH u energii je proti pravidlum EU. Takze tu bych z tohoto neobvinoval.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#165 Příspěvek od Ruprecht »

Kdybych nebyl platce, tak mam za cely rok na ukor statu energii o 21% levnejsi.
Tak reálně: neplátce je do 1mio obratu, energie jsou tak 5% z obratu, tedy 50t, takže pár jednotlivců zbohatne o 10 tisíc a to za předpokladu nulových záloh a celoročního vyúčtovaní. A takových moc není.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“