Tesla by záviděl

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#166 Příspěvek od Andrea »

PavelFF píše:Pikantní by bylo, kdyby dráha u Rokycan byla na střídavý proud.
No jasně, že je střídavá, 25kV/50Hz.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#167 Příspěvek od Burajko »

Artaban001 píše:Tu blbost z videa (asi 12) jsem zkoušel kdysi taky, akorát od sousedovýho okna. Fakt to fungovalo, ale ne moc dlouho, měl jsem laser pointer od HAMA a měl možnost zvýšení výkonu. Samozřejmě jsem o tom tenkrát houby věděl a tak jsem ten laser osolil a on asi po 3 minutách stálého svitu odešel.. (ještě že mě tenkrát stál jen 200Kč v zastavárně)
Nechcel by som pocut tych 50hz od neonu...ked chces robit taketo odpocuvanie,moduluj striedavym kmitoctom svit laseru a odrazeny signal demoduluj fm detektorom(doplerov efekt).Z vyhodou sa da dobre pouzit kmitocet 455khz,pretoze existuju keramicke filtre.A hlavne spracovavas uzke pasmo,co bude mat pozitivny vplyv na sumove cislo a tym aj detekcnu vzdialenost.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#168 Příspěvek od bastliar »

Bolo to v dobe zavádzania elektrifikácie na železnici, keď sa ešte nosili také tie skladacie celokovové dáždniky, malo to na vrchole taký priehladný plastový valček. Prekvapko prišlo, keď som šiel ku vlaku, logicky pršalo, najprv som zaregistroval typické bzučanie a pri pohľade hore, v tom valčeku intenzívne fialové mikrovýboje, napriek tomu, že šlo o celokovovú konštrukciu, nepocítil som v ruke žiadne kopanie, mravenčenie ani iné fyziologické prejavy.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#169 Příspěvek od PavelFF »

bu2520 píše:co mě štve , že nikde nezveřejnili jak to všechno ten kluk dělal jak ho napadlo, zapalovat zásuvky od nuláku a spoustu dalších věcí jako zkuste si když čeká někdo za rohem a vy vedle podpalujete zásuvku ze samozhášitelného materiálu a nezanechat podezřelé stopy . Je hezké uzavřít to slovy byl to kluk a už neříct jak se mu podařilo být vždycky tak perfektní že to nikoho hned netrklo . Nechci vytvářet konspirační teorie a vždychy je lepší jednoduché řešení.
Konečně jsem našel vyhozených pár vypínačů a zásuvku ze stejného materiálu a mohl vyzkoušet, jak velkou práci dá podpálit je. Je to jednodušší, než jsem myslel. Na zapálení jedné zásuvky či vypínače stačí jedna obyčejná sirka. Než úplně vyhoří, už zásuvka pěkně sama hoří a čmoudí černými sazemi. Zapalovačem to bude asi podobně snadné. Není ani potřeba žádná hořlavina.
Přílohy
Zásuvky LQ.jpg
Hořelo by to klidně dál, ale hrozně to čadilo a smrdělo a doma by mě s tím vyhodili, tak jsem to sfouknul.
(88.8 KiB) Staženo 88 x

Uživatelský avatar
Lods
Příspěvky: 53
Registrován: 09 úno 2008, 01:00

#170 Příspěvek od Lods »


Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#171 Příspěvek od bastliar »


Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#172 Příspěvek od Vojta7 »


Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#173 Příspěvek od PavelFF »

Takže si znamenám toto: Pan Cimbolinec, v přestrojení za slečnu Marplovou, vypátral nade vší pochybnost, že plastové krytky zásuvek jsou zapalovány jiskřícími motory starších lokomotiv.
Pan Cimbolinec pravděpodobně potřebuje zvýšit návštěvnost svých komerčních stránek, jinak si to nedovedu vysvětlit. Je-li tato osoba pedagogickým pracovníkem ČVUT, jak píše na svých stránkách(?), tak už by tam mohla klidně učit třeba Agáta Hanychová nebo Hana Mašlíková(viz gúgl) a vyšlo by to nastejno(byl by na ně aspoň pro většinu studentstva příjemnější pohled).

Vojto7, nejsi ze Strašic, že ne?

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#174 Příspěvek od bastliar »

Filmové dielo venované jednému z mojich najobľubenejších vizionárov NIKOLA TESLA.
:arrow: http://filmy.kinotip.cz/tesla-pan-blesku-2003/

Jedno zábavne využitie jeho vynálezu :
http://www.mojevideo.sk/video/d0cd/audi ... venie.html

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#175 Příspěvek od Hydrawerk »

Přílohy
Nikola Tesla pomník Praha.jpg
(93.87 KiB) Staženo 39 x

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“