EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
micha407474
Příspěvky: 27
Registrován: 14 úno 2013, 01:00

#166 Příspěvek od micha407474 »

tak jsem to našel a dal jsem routing na 2 a porogram se akorát na ty cesty mezi pinama vybodl. Čím to je?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#167 Příspěvek od Andrea »

micha407474 píše:dal jsem routing na 2
Čehože?
Pokud ti autorouter některé cesty nenatáhl, tak je prostě za daných podmínek natáhnout neumí, je jich tam moc, je nevhodný rastr, nevhodná šířka spoje....
To máš tak strašně složitou desku, že na ni potřebuješ autorouter?

Uživatelský avatar
george65
Příspěvky: 8
Registrován: 22 zář 2012, 02:00

#168 Příspěvek od george65 »

Zdravim,
chci se zeptat jak v Eaglu na nepajivou masku? Dosud jsem v Eaglu navrhoval plosnaky jen pro domaci vyrobu, tak jsem tyhle veci neresil.
Mel jsem predstavu, ze proste nakreslim polygon ve vrstvach tStop a bStop a hotovo (stejne jako se dela rozlita med), ale tak to evidentne nefunguje, jelikoz mi to prekryje i diry a prokovy. Jak tedy na to? diky
Naposledy upravil(a) george65 dne 18 bře 2013, 18:05, celkem upraveno 1 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#169 Příspěvek od Andrea »

Pro generování masky se používají vrstvy tStop a bStop a případně Dimension.

Uživatelský avatar
george65
Příspěvky: 8
Registrován: 22 zář 2012, 02:00

#170 Příspěvek od george65 »

no to se generuje na konci pri generovani vystupnich dat.. ale napred ji musim do tech vrstev nejak nakreslit ne?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#171 Příspěvek od Andrea »

Ta se tam kreslí automaticky podle nastavených design rules. Dyť se na ní podívej.

Uživatelský avatar
george65
Příspěvky: 8
Registrován: 22 zář 2012, 02:00

#172 Příspěvek od george65 »

takze jestli to chapu spravne, tak v tech vrstvach a i ve vyslednich gerber souborech je vlastne zakresleno kde ta maska nebude?
protoze kdyz se v navrhu podivam na ty vrstvy tStop a bStop tak mam jen srafovane pady a prokovy nic vic

Uživatelský avatar
divous
Příspěvky: 161
Registrován: 08 říj 2010, 02:00
Bydliště: ValMez

#173 Příspěvek od divous »

Zcela správně :-D

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#174 Příspěvek od forbidden »

Mohl by mi někdo vysvětlit jak správně používat sběrnici? Teď to dělám tak, že si nakreslím sběrnici, pojmenuju třeba B$1. Pak na ní už jen napojuju jednotlivý signály, který taky vždycky pojmenuju. Ty který se mají spojit samozřejmě stejně. Normálně to funguje, vše se propojí. Akorát když dám ERC, tak to hází errory u těch signálů, že nejsou členy sběrnice B$1. Jenže nevím jak je tam přiřadit, když signál připojuju, normálně se to ptá, já dám ano a stejně to pak hází error. Nijak jsem to neřešil, protože vše funguje jak má, vše se propojí, jen to háže ty chyby.
Díky za pomoc.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#175 Příspěvek od Andrea »

Nazveš tu sběrnici třeba D[0..7], D15, když z ní pak začneš NET, nabídne ti to seznam D0 až D7 a D15, ty si vybereš a ono to tak pojmenuje signál. Nebo když na sběrnici ukončíš dosud nepojmenovaný NET, tak se to taky zeptá. To je smysl sběrnice, automatické pojmenovávání signálů, které do ní patří.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#176 Příspěvek od forbidden »

Jo takto, to mě nenapadlo. Já to právě pojmenovávám ručně, používám ji v podstatě abych měl přehlednější schéma, když tahám třeba od procesoru hodně signálů na konektor. Natáhnu od procesoru NET na sběrnici a pojmenuju třeba pin1, pak to stejný z konektoru a zase pin1. To automatický bude asi jednodušší. Díky moc. :)

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#177 Příspěvek od frpr666 »

Zdravíčko,
malý dotaz. Situace: v Eagle mám vzdušné čáry a příkazem Route tahám ručně 'cestu' z bodu A do bodu B. Začnu v bodě A a udělám pár segmentů. Uprostřed cesty se mě vzpomene, že bych chtěl teď pro změnu chvilku tahat z bodu B a spojit se 'uprostřed'.
Zkrátka pro to, že je to tak příjemnější pro obcházení 'překážek'.
Můj dotaz: je nějaká klávesová zkratka, která přepíná počáteční bod během tahání? Matně si vzpomínám, že něco takového tam bylo... Díky.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#178 Příspěvek od forbidden »

Během tahání si klikáš myší záchytný body a jakmile dáš Esc, tak můžeš skončit a naklikaná cesta zůstane. Pak si prostě vybereš jinej bod, z kterýho chceš tahat a jedeš. Vynutit libovolnej bod, z kterýho chceš tahat, jde přes Ctrl.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#179 Příspěvek od frpr666 »

RE:forbidden To je přesně ono. Děkuji.
Ctrl + klik na 'airline' v blízkosti bodu B začalo 'tahat' z bodu B.

Uživatelský avatar
Michal376
Příspěvky: 64
Registrován: 24 dub 2010, 02:00

#180 Příspěvek od Michal376 »

Zdarec,
potřeboval bych poradit z polygonem.Potřebuji spojit chladící plošku
LED z rozlitou zemí.Normálně by to mělo jít přejmenování polygonu na název té chladící plošky,ale mě to prostě nejde???(Zkoušel jsem thermal on/off,různá jména polygonů i chladící plošky v knihovně,různé návody z netu a nic).
Nemá někdo nějakou radu co jsem mohl přehlédnout??
Diky.

(Eagle mám 6.4.0.)

Odpovědět

Zpět na „Software“