Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#166 Příspěvek od Hydrawerk »

Jasně, nějaký 81 cm Panasonic nestojí majlant, ale kdo počítá každou korunu, ten by možná vzal toho Changhonga. Dva roky fungovat bude.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#167 Příspěvek od Kvicala_r »

Zkušenost s CH-CH mám pouze z ladění. Známá si koupila tento suprový výtvor a během ladění DVB-S tuneru se mi to kouslo asi 4x tak, že pomohlo jen vypnutí. Moc důvěry to ve mě nevzbudilo. Logika a možnost ladění družic - asi menu psal někdo, kdo v životě nic neladil. Nicméně na DVB-T to asi bude dostačující. Se dvouletou zárukou, co za tu cenu taky čekat že...

Sám bych ale asi raději pošilhával po zlatém středu LG, nebo trošku lepší Panasonic/samasung...

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#168 Příspěvek od Hydrawerk »

Jo, to bych čekal, že číňani ošidí hlavně to, co není vidět... Třeba ten firmware. Např. u osciloskopů Rigol je hardware v pohodě a docela výkonný, ale ten firmware je plný bugů.
Jinak tohleto jste asi už viděli. http://technet.idnes.cz/podivejte-se-do ... ortaze_nyv

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#169 Příspěvek od denis15 »

ChangCHong dal známý do autodílny. Je to něco kolem metru uhlopříčka. Jede denně kromě víkendů od 7:30 do 15 hodin a stále kvoká. Výpary z aut a splodiny, střídání teplot, než se v zimě vytopí atd tomu moc nepřidají ale ten TV překvapivě odolává. Naproti můj Panasonic to po 6 nebo kolika měsících zabalil a umřel na zdroj. Prostě je to o kusu. Menu bude dílo, to bez debat-ony ty settop boxy, co dělá milion výrobců ale menu je u všech stejné jsou taky poděs. Jak tu obrazovku vidím, chce se mi blejt (ECG a spol)
Ještě jsem zapoměl napsat, že obraz má ta TV hodně dobrý-oproti LCD 107cm od Panasonicu přímo skvostný.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#170 Příspěvek od Hydrawerk »

Předpokládám, že ten Panasonic šel na záruční opravu, ne?

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#171 Příspěvek od denis15 »

To sice jo, ale šel na opravu a byť byla zdarma, mě to nijak neuklidnilo, spíše naopak. Oprava po záruce by byla nerentabilní, ikdyž jak už jsem tuším psal, na Ebayi je k dostání sada na opravu zdroje těchto plazem-2 pojistky a jeden tranzistor . :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#172 Příspěvek od Duvsan »

Ako hodnotíte značku Loewe? Taktrochu uvažujem nad týmto. Ide o Aventos-3781-ZW. Obavu mám hlavne zo zdroja. Nechcem vyhorieť. Kamarát mi ukázal nejaké schémy a-la Čína, šlo o iné značky, dokonca tuším Grundig - ale ten dnešný - a ono to pred elytom nemalo obmedzovací odpor ani poistku, len v prívode 3.5A. Pred časom jeden uhorel kvôli placke, asi "načatá" dióda. Vypekala, až podpálila okolie. Dávali to v správach. Tak mám trochu bobky. Ď

Ešte jeden dotaz. Má HDMI u CRT nejaký významný prínos, napr. u tohto, alebo ide skôr o konektivitu a na kvalite obrazu to nie je nejak poznať? Dík

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#173 Příspěvek od Hydrawerk »

Mohla by to být docela dobrá německá značka. http://en.wikipedia.org/wiki/Loewe_AG
http://www.tvfreak.cz/Loewe/ To, že roku 2013 trochu krachovala, nemá na starší modely TV vliv.
Jsem sice také konzervativní, ale po CRT TV se mi nikdy stýskat nebude. Bolí mě z nich hlava.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#174 Příspěvek od Hydrawerk »

Duvsan píše:Má HDMI u CRT nejaký významný prínos?
Pokud má CRT vyšší rozlišení, tak to bude mít význam...

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#175 Příspěvek od nekmil »

Ten zmiňovaný Aventos jsem kupoval v roce 2005. Nemůžu si stěžovat. Letos odešel spínací tranzistor ve zdroji (BUZ91), oprava tedy nebyla ani drahá ani náročná. Mám k tomu i nějaká schémata, kdyby někdo potřeboval.

Ten Aventos v tom inzerátu má úhlopříčku 81cm nikoliv 72cm jak je uvedeno.

P.S. To, že má LOEWE problémy asi bude tím, že nikdy nevyráběl "levné" věci :(

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#176 Příspěvek od Duvsan »

Nekmil, s tou uhlopriečkou si ma potešil. Mám 72cm Panasonic (dožíva obrazovka) a nezmestí sa na stolík. Najradšej by som dal niečo so stojanom, alebo ešte lepšie, ale tej značky sa bojím.
Môj letitý sen, snaď už od školy, bol 100Hz SONY. V poslednej dobe som videl tri, u všetkých sa rozchádzala konvergencia.
Já bych do toho... :rocky:

Asi nechám Panáka a potom dám klasiku na NTFS cez RGB a bude.

Hydrawerk, z čoho ťa bolí hlava? Pre SD signál sú CRT zlaté. A nie všetky piskocú. Tak čo je problém?

S tým HDMI som to myslel v súvislosti so 100Hz. Signál je prenášaný digitálne priamo do počítača a mal by byť kvalitnejší na obrazovke. Kto to poznáte, je to poznať?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#177 Příspěvek od Hydrawerk »

Po celej můj život máme Teslu Color 430, která dost píská na cca 16kHz. Ani to 50Hz blikání mi není moc příjemné. Je možný, že modernější CRT TV vyrobené po roce 2000 už jsou o něco rozumnější.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#178 Příspěvek od Duvsan »

Poznám. Tie staré dreváče zvykli piskotať. Plasťáky majú splitká zaliate v plaste. Niekedy pištia i tie, niektorá cievka. Ale málokedy. Skús. Dnes to nie je problém.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#179 Příspěvek od Hill »

Když ony ty CRT obrazovky v řadách C110 a C4.. měly čiré sklo a v nasvícené místnosti se světlo okolí příliš odráželo od stínítka. To vedlo k tomu, že většina uživatelů vytočila kontrast na doraz (někteří takto přidávali i jas a pak měli vyblitý obraz).
Pochopitelně na takové rozjásání měly obrazovky příliš krátký dosvit, tak blikaly.
Přitom stačilo omezit světlo dopadající na stínítko z okolí, jas nastavit tak, aby v obraze nechyběla černá a kontrast tak, aby obraz neblikal. Konečně - nějak tak to bylo napsáno i v návodu k použití, jenže to nikdo nečetl.
Na druhou stranu, když jsem ještě chodil po opravách, viděl jsem, jen málo těchto televizí splňovalo podmínky umístění a osvětlení podle návodu, o nastavení obrazu škoda slov: u některých se při osvětlení obrazovkou dalo normálně číst, aniž by v místnosti svítilo ještě něco jiného. Že to blikalo, to blikalo, a to tak, že hodně. Co to dělalo s životností luminoforů a katod, je také zcela zřejmé, jen uživatelům se do těžko vysvětlovalo.

Mám čtyři kousky 50Hz CRT (11 cm černobílou/1974, barevné pak 36 cm monitor Samsung/1998, 56 cm Universum/1984 a 74 cm Thomsona/2004), měl jsem ještě 56 cm Libuši/1989 a 67 cm C110STII cti/1985, ale ty jsem rozdal a dodnes hrají někomu jinému. Ještě si na blikání nikdo nestěžoval.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#180 Příspěvek od Duvsan »

Ja ten blikot väčšinou vidím pri akomkoľvek nastavení, preto nastavujem NTSC a u seba mám 100Hz. Zase u NTSC sa stáva, že pri širokoúhlom formáte horný pruh "poskakuje". Neuhádol som prečo a čo s tým. Ale to by bolo na nové vlákno.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“