Tesla Condor

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#166 Příspěvek od kentan »

Nejsem si uplně jistej, ruku do ohně bych za to nedal, ale myslim si, že pro levej reproduktor je ten modul, kterej je nejblíž ke 4 filtračním kondenzátorům.

Uživatelský avatar
lubos1961
Příspěvky: 324
Registrován: 20 črc 2010, 02:00
Bydliště: Nový Jičín

#167 Příspěvek od lubos1961 »

Při pohledu na desku že strany součástek jsou ty moduly takto. Pravý, Levý (hlavní, stále aktivní) takže označené A a poté přídavné PB,LB, pouze když není sepnuto SPARE.
Přílohy
Deska D4.png

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#168 Příspěvek od burouseek »

Zdravím všechny, tak jsem to konečně proměřil a výsledek je tento. Dle obrázku výše deska LB má na výstupu 306- 8,78 V. Na 305 - 16,86V. Na desce PB má výstup 306 - 8,47 V. Na 305 - 16,96 V. Za vyšší hodnoty oproti manuálu zřejmě můžou již vyměněné kondenzátory 220 uF 50v ( takto již zakoupeno). Jako zem jsem použil výstup 304. Tak snad jsem to změřil dobře.

Uživatelský avatar
burouseek
Příspěvky: 7
Registrován: 31 črc 2021, 02:00

#169 Příspěvek od burouseek »

Ještě jsem zapomněl, měřeno při zapnutém SPARE.

Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#170 Příspěvek od johnygl »

Ahojte, mam prosbu ohladom Condora. Potreboval by som vyviest AUX IN ale neviem odkial, moj napad bol bud obist phono preamp? Odkial by ste ho vyviedli vy?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#171 Příspěvek od konosuke »

Pokud nepoužíváš gramo preamp tak jedno z možných řešení to je, odpojit
napájení a přemostit vstup s výstupem nebo lépe zcela odpojit.
(novější gramo šásko má dnes velmi často korekčák vložený z fabriky)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#172 Příspěvek od johnygl »

V scheme to je jasne ale realny pohlad na plosak zo spodu je to ako? nechcem sa pomylit a zrkadlo to otocit, radsej sa pytam, dakujem za pomoc
Přílohy
aux in2.jpg
aux in1.jpg

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#173 Příspěvek od Hill »

Vůbec to nemusíš otevírat: AUX IN je totéž, jako vstup pro krystalovou přenosku GRAMO nebo pro druhý magnetofon.

Vstup je na pinech 3 (levý) a 5 (pravý) konektoru označeného symboly gramofonu a magnetofonu. Pin 2 (prostřední) je zem.
Tento konektor najdeš vzadu nad konektory pro vnější reproduktory, je to ten dál od nich.
Kdyby ti zdroj signálu dával moc silný signál, tak ho ubereš děličem zvenčí.

Konektor PHONO i předzesilovač v rohu levé bedny dole můžou zůstat beze změny.

Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#174 Příspěvek od johnygl »

vdaka tak to mam teraz a je tam velky sum a hum, myslel som ze to je iba pre prenosku, ze aux je nieco ine, co sa tyka signalu. Mam pocit akoby to bolo preamplifikovane, na zdroji nemozem dat hlasitost viac nez 20percent inak basy zacnu chrchlat a strasne skreslovat,jedine riesenie je udrzat pod 20percent hlas na zdroji zvuku a radio dat hlasno vtedy su basy ok, ale ten sum je hrozny

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#175 Příspěvek od Hill »

A máš přitom stisknuté tlačítko PHONO TR?

Tak, jak to popisuješ, z toho moudrý nejsem, znamená to snad, že ti tam ten šum a hum leze ze zdroje signálu?
Tak tam udělej redukci s těmi děliči. Má výhodu v tom, že malé příčné odpory zkratují většinu signálu, který se na vstup dostává vnitřním zapojením odjinut (třeba z předzesilovače pro magnetickou přenosku), a současně sníží úroveň AUX na úroveň vhodnou pro vstup Condora, t.j. asi o 15 dB.
Kdyby ani to nestačilo, dej místo odporů 2k2 odpory 1k5.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#176 Příspěvek od Lukas-Peca »

Condor nemá vstup GRAMO na krystalovou přenosku. Vstup pro přenosku je vybaven předzesilovačem. Musíš to zapojit do vstupu na magnetofon, označeného AMPLI INPUT.

Můj condor na tento vstup začal po několika letech provozu záhadně brumět. Na příčinu jsem nepřišel, pomohlo spojit zemní pól konektoru s chladičem konce. Condor je taky hrozně citlivý na impulzy ze sítě, rozsvícení lampičky znamená ránu z repráků. Zkoušel jsem dávat různé tlumivky a kondenzátory okolo síťového trafa, ale bez účinku.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#177 Příspěvek od Hill »

Nebavme se o vstupu pro MM přenosku, ten je dole v rohu.
Ten horní vstup byl na většině Condorů označený symboly magneťáku i gramce. A citlivostí 200 mV při vstupním odporu asi 820 k byl vhodný i pro připojení krystalové přenosky.
Jak jsem psal o tom děliči, zapomněl jsem přihodit schéma srozumitelné snad i těm, kdo jsou analogem nepolíbení. Tak tady je.

Teprve, kdyby se prokázalo, že tam ten šum skutečně leze z předzesilovače RIAA, stačí vytáhnout konektor XC203 a nechat ho nezapojený.

Trochu zvláštní je výstup z kazeťáku pro vnější zesilovač - je vytažený na piny 3 a 5 konektoru pro externí mikrofon, jehož zasunutím se vnitřní mikrofony odpojí. Ale ten nás teď nezajímá.
Přílohy
Když má Condor přeřvaný vstup GRAMO/MGF
Když má Condor přeřvaný vstup GRAMO/MGF

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#178 Příspěvek od pepik9 »

na zdroji nemozem dat hlasitost viac nez 20percent
Jako by to tam cpal z repro výstupu, spíš výstup na sluchátka mobilu.

Uživatelský avatar
johnygl
Příspěvky: 15
Registrován: 29 led 2022, 01:00

#179 Příspěvek od johnygl »

Dakujem delicka zafungovala, teraz sa to znormallizovalo trosku je pokles db co je dobre lebo mozem to ovladac z pc v plnom rozsahu hlasitosti. ten hum je badatelny len pri pustani cez mobil zo zvukovej karty pc nie, ale to je asi o zemneni. Mozno skusim uzemnit zem z 5din konektoru na chladic koncakov ako bolo navrhnute.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#180 Příspěvek od konosuke »

V krajnosti využiješ nevyužité piny 1-4 DIN zásuvky phono a propojíš
s výstupem korekčáku, v případě že extrémně citlivý vstup gramo bude
chytat falešný signál odpoj napájení předzesilovače (tato úprava si vyžadá
"úpravu" propojacího kabelu nebo zásuvky na druhém přístroji).
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“