balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#166 Příspěvek od Sadra17 »

když to tu srovnáváte tak ted mám na cestě výrobek z číny ten samý se prodává v čechách za cca 230kč z aliexpressu ho mám za 110kč i když tedy doplatím dph tak mě pořád vyjde skoro o stovku levněji :D

ps: a ne nejni to plagiát je to výrobek vyráběný čínskou fabrikou distribuovaný doslova do celého světa

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#167 Příspěvek od Hubert_79 »

Jo. Ale tady bys ho měl hned a ne za měsíc. To holt taky něco stojí...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#168 Příspěvek od termit256 »

nokijec píše:DPH je daň z přidané hodnoty. Čím více přidáš k nákupní ceně tím víc odvedeš na dph. Ekonomice to nic nepřináší. To nějak nedrží logicky pohromadě.
Takhle to opravdu nefunguje :-)
Nema vyznam tu vysvetlovat proc a jak, staci kdyz si uvedomis, ze kdyby vsichni obchodnici zavedli marze 10000% zadny raj na zemi by nevznikl a s HDP nasi zeme by to prakticky nic neudelalo. Stejne tak, jako kdybychom se vsichni dali na obchodovani a vzajemne si jen preprodavali. To by se vybralo dani... :-)
Prekupnici a smelinari zadne hodnoty nevytvari. Cim vic jich bude, tim vic jich ekonomika musi uzivit a tim vic jde do kopru.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#169 Příspěvek od kejki »

A nadruhou, kdyby si všichni kupovali věci u výrobce a sami si to proclívali, tak se ukáže, že i práce deklaranta a obchodníka má svou cenu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#170 Příspěvek od termit256 »

Pokud by v dnesni pocitacove dobe udelali system kde by si to kazdy proclil sam, nebylo by prace techto darmozroutu potreba a mohli by jit do vyroby kde chybi lidi. Amici jdou uplne opacnym smerem, zvedli limit na $800 a nechapou jak mohou byt v EU idioti, kterym prijde v poradku chtit zaplatit 200,- za vyber 4korunove dane.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#171 Příspěvek od tomasjedno »

nokijec píše:DPH je daň z přidané hodnoty. Čím více přidáš k nákupní ceně tím víc odvedeš na dph. Ekonomice to nic nepřináší. To nějak nedrží logicky pohromadě.
Tvoje představa, že vyšší výběr daní podpoří ekonomiku, je vskutku zábavná.

Když nějakou komoditu zdražíš o 100 Kč, tak
- kupující zchudne o 121 Kč
- ty zbohatneš o 51,52 Kč až 85,46 Kč (podle toho, jakým způsobem lup propasíruješ do své peněženky - škála od mzdy po OSVČ paušál 60%)
- Alenka zkasíruje 35,54 Kč až 69,48 Kč
a teď mi vysvětli to podpoření ekonomiky.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#172 Příspěvek od kejki »

Jana Venezuela Maláčová polovinu spotřebuje na činnost aparátu a polovinu rozdá. Za to si obdarovaní a úřednictvo koupí statky a tím se ekonomika rozeběhne. Protože by v dalších cyklech podíl přerozdělovačů klesal, je nezbytné zvyšovat podíl státu. Proto nelze prodej zmrzliny se šlehačkou řešit jako lidi a je nutné za nesprávnou daň v hodnotě 00prd dát pokutu několik tisíc.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#173 Příspěvek od Osmdesat »

Z daní si stát platí zakázky na stavby a nákupy zahraničního zboží. Zahraniční firmy, které zakázky vysoutěžily, to tak ekonomicky pozvedne, což přinese růst ekonomiky v domovské zemi dané firmy. Peníze, které občanovi zbyly, může občan utratit za zahraniční - německé, polské, čínské výrobky. Tím altruisticky podpoří ekonomiku těchto spřátelených zemí.
Růst ekonomiky, který takto v zahraničí způsobíme, povede k větší prosperitě zahraničních bank. Díky tomu budou mít tyto banky peníze, které si tak bude moci od nich náš stát nebo občan půjčit, aby si mohli koupit další zahraniční výrobky, a tak ještě více altruisticky podpořit zahraniční ekonomiku.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#174 Příspěvek od Sadra17 »

Hubert_79 píše:Jo. Ale tady bys ho měl hned a ne za měsíc. To holt taky něco stojí...
jo měl ale další stovku by mě stála doprava :lol:

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#175 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím, trochu odbočím, ale nechci zakládat nové vlákno.
Má někdo zkušenost s nákupem na alibaba.com Ještě jsem tam nic nenakupoval a tak nevím jak to chodí. Potřeboval bych tam něco koupit oficiálně na firmu, to znamená se clem, s DPH a s dokladem. Za info dík.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#176 Příspěvek od termit256 »

Na alibabe nic nenakupujes, je to jen B2B platforma, zadny eshop. Obchod sjednavas primo s cinskym vyrobcem/obchodnikem.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#177 Příspěvek od scorpions-cz »

OK dík. A když sjednám obchod, jak přijde zboží? Stejně jako z aliexpressu, ( to znamená buď to celnice chytne, nebo ne) anebo se to clí automaticky. nemám s tím zkušenost. Nakupuji v USA a tam mi to celníci chytnou automaticky a s ČP mám smlouvu o zastupování a tak vyřídí vše za mně. jen mi přijde faktura. Mám přidělený i EORI , ale nevím jestli to má pro číňana nějakej význam.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#178 Příspěvek od termit256 »

EORI je pro nase celniky, Cinanovi je to ukradene. Dopravu mas takovou, jakou si dohodnes s prodejcem. Clu a spol. se vetsinou uz z povahy obchodu nevyhnes. Maji tam i nejake zabezpecene platby a overene dodavatele, ale pry to stejne moc nefunguje. Ja tam bral nejake pneumaticke komponenty a dohodl se primo s vyrobcem uplne mimo system alibaby. Bylo to o neco levnejsi, u nas stoji ta vec kilo, na aliexpresu dolar a primo u Cinskeho vyrobce korunu (zhruba).

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#179 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím. Nevíte jak je to teď se zásilkama z Číny? Je to nějak pozastavený, nebo to pak někde leží na skladě? Či to normálně dojde. Potřebuju něco objednat a mám strach, aby mi to došlo.
Dík.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#180 Příspěvek od PeteBurns »

Mne chodi zatial vsetko normalne, ziadne problemy ani napriek virusu ;) K tym donekonecna omielanym bludom ohladom cinskych smejdov budem donekonecna omielat tiez to iste - kupujem iba na Aliexpresse, kvantum veci, a problemy nie su takmer ziadne - ale za malo penazi malo muziky ;) Kto nema prazdnu gebulu, tak si vie overit, co moze cakat - napriklad potreboval som dialkove ovladanie s plavajucim kodom, ktore tu stoji original nahradne 60 Eur, plastove, otrasny design, z Aliexpressu ovela krajsie a mensie za 6 Eur - co za dementa by ho kupoval tu za tu cenu, a ako vobec mozu ti dementi za taku cenu predavat??? Nasrat im do ruk a tyzden nepustit k vode, zlodejom... Ale samozrejme, da sa na Aliexpresse najst aj za 2 Eura, tak duta gebula si povie - dokonca este lepsia cena, tak preco nekupit toto? Zo zvedavosti som kupil, cisto kvoli tej 3x mensej cene, vyzera rovnako, no nepodporuje plavajuci kod, cize pre mna nepouzitelne - sice som ho rychlo predal niekomu, kto ma iba fixny kod, pretoze fungovalo, ale takto nejako dopadnu lakome dute gebule, ktore chcu ist az na nulu a potom sa stazuju, ze to nefunguje. A ako bolo spomenute, je KVANTUM veci, ktore sa nedaju inde kupit, iba z Ciny, takze tam je akakolvek debata o nutnosti kupovat u nich aj tak zbytocna. A pokial sa najde problem, ako napriklad raz mi prisla preflashovana pamatova karta s realnou kapacitou 32GB namiesto 128GB (vsetky ostatne boli vzdy OK), tak okamzite uznali podvod a vratili vsetky peniaze - takze mi ako bonus ostala dobra 32GB karta. Cize ako vidno, je uplne zbytocne byt priposraty a objednavat predrazene veci tu, namiesto priamo z Ciny, tym duplom, ked velka vacsina je tak ci tak odtial a tu sa nevyrabaju a ani vyrabat nebudu ;)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“