Aliexpress

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#166 Příspěvek od p32 »

Ano, ty mysliteli. ČP mi dodává balíčky za pár korun bez proclení, protože jsou podle tebe hloupí a neumí se v tom vyznat. To fakt nevymyslíš. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#167 Příspěvek od termit256 »

Precti si znovu co pisu. Vsichni krome tebe to pochopili a pro jednoho dementa to nebudu vysvetlovat, protoze ty to nejspis stejne nikdy nepochopis.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#168 Příspěvek od Le_Ze »

termit256 píše:Prijde ti avizo mailem od posty120
Nikdy jsem si nevšim, že by na baliku byl i muj email.
Tel. čislo, to jo.

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#169 Příspěvek od BigSandy »

Česka pošta už nerozvaži baliky z činy?
https://i.postimg.cc/Bb5xPhwB/zasilka.png

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#170 Příspěvek od doktor365 »

BigSandy píše:Česka pošta už nerozvaži baliky z činy?
Včera mi jeden přivezla a před štědrým dnem taky.

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#171 Příspěvek od BigSandy »

DSPU Ostrava je na Wattove, kde plní auta a rožvažejí.
Tak proč to přepravují k dodací poště a ještě v den, kdy je zavřena.
Nějak to maj dojebane :?

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#172 Příspěvek od petula »

Le_Ze píše:Zdar. Dotaz.
Když mám u baličku

Kód: Vybrat vše

Import customs clearance complete
Carrier note: Import clearance success
To znamema jen, že to prošlo celnici?
A info zda za to budu platit DPH neno ne tam neuvidim?
Dnes mi přišla SMS, že mam na jejích strankach vyplnít udaje k zasilce. Proběhne u něho celní řizení.
Kravinka za 15 kč :D
První baliček, co mi jde přes nějake TOPYOU Special Economy.
Ano to prošlo celnicí v té zemi, kde to vstoupilo do EU. Čili, pokud to přijelo vlakem z Číííny po Hedvábné stezce, skončilo to v Polsku a tam se vybralo DPH (polské). Zaplatili ho čííínští agenti, kteří mají terminál Hedvábné stezky v Polsku pod palcem. Ale nebojte, ze, oni to DPH neplatí ze svého, oni ho vybrali od Vás už v ceně, když jste to kupoval. :D

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#173 Příspěvek od Le_Ze »

Tak pokud zaplatím DPH, tak to vyberou Polaci.
Pokud nezaplatím, tak to po mně chce jako česka pošta.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#174 Příspěvek od Valdano »

Le_Ze píše:Tak pokud zaplatím DPH, tak to vyberou Polaci.
Pokud nezaplatím, tak to po mně chce jako Česka pošta.
Některé větší eshopy nabízejí možnost doručení zboží ze skladů, které mají přímo v EU a pak je zboží dávno procleno včetně zaplaceného DPH a nemusíte se o nic starat.

Pokud jde zboží z území mimo EU nemusí být procleno zrovna Polsku. Záleží, ve které zemi zásilka z eshopu mimo EU vstoupí na území EU a na tom zda DPH bylo nebo nebylo zaplaceno mimo evropskému prodejci, který je registrován k odvodu DPH v EU tj. má tzv. IOSS číslo. Letecky může zásilka dorazit na území EU i přímo v ČR.

Pokud platíte DPH přímo na mimo evropském e-shopu, velmi často (ale ne vždy) je zboží dopraveno na území EU, ale nikoli přímo do ČR. K celnímu řízení dochází v členském státě EU, kudy zásilka do EU vstoupila. Teprve poté je zásilka dopravována do ČR. Vzhledem k tomu, že již došlo k celnímu řízení, je vám zásilka dopravena přímo, a může to být i prostřednictvím České pošty, která s ostatními poštami v EU spolupracuje. Vy nemusíte nic řešit.

Pokud jste nakoupil zboží na mimo evropském e-shopu bez DPH, v ČR musí dojít k celnímu řízení, a to nejen v případě, že zboží je dopraveno přímo do ČR, ale také v případě, že je zboží nejprve dopraveno do jiného členského státu EU.

Pokud celní řízení probíhá v ČR a DPH nebylo vybráno při prodeji tak jeho zaplacení primárně požaduje Celní správa ČR k tomu, aby zboží propustila. Česká pošta je pouze jeden z dopravců, který může, ale také nemusí realizovat celní odbavení včetně platby DPH za adresáta. Celní odbavení včetně případné platby DPH si můžete realizovat i sám bez České pošty přímo vůči Celní správě ČR. K tomu se případně mrkněte na můj úvodní příspěvek v jiném tématu viz tento odkaz.

Uživatelský avatar
Le_Ze
Příspěvky: 631
Registrován: 24 črc 2014, 02:00
Bydliště: Ano, mam

#175 Příspěvek od Le_Ze »

p32 píše:Nic nevyplňuj, dojde ti to stejně.
Jsi měl pravdu.
Dnes v sobotu baliček dorazil :D :D :D
Žadný dopis, žadný email, jen jedna SMS na kterou jsem nereagoval.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#176 Příspěvek od p32 »

Já vím, že jsem měl pravdu. Termit si to plete s těmi svými objednávkami, které musí do daňovat a proclít potom každý (nejen termit). Možná už chápe, jaký je mezi tím rozdíl. :wink:

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#177 Příspěvek od BigSandy »

Zdravím. Dotaz.
V pondělí mi měli přijít 2 baličky.
Když přijelo auto od ČP, dostal jsem jen jeden a řidič říkal, že druhý se ztratil.
Cely týden, každý den jsem na jejích stránkách viděl jak přibývá info.
Doručování zásilky v rámci odpoledního doručování.
V patek tam bylo Pro další informace můžete kontaktovat infolinku ČP
na tel. 800 10 44 10

Na ali - sledovaní zásilky je Delivery failed Delivery attempt unsuccessful.
Kdo mi vrátí peníze? Pošta nebo ali?

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#178 Příspěvek od houmr »

Ali. Ty s poštou nemáš žádný smluvní vztah, ty jsi zaplatil obchodníkovi na Ali, ten měl dodat, nedodal. Proč nedodal není na Tobě, ale na něm. S Českou poštou si to případně bude řešit on. Pokud se již dá, otevři spor a požaduj vrácení peněz.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#179 Příspěvek od Valdano »

Snažil jsem se na AliExpressu najít seznam prodejců, kteří podporují platby PayPalem, ale když jsem se podíval do nápovědy tak to vypadá, že je to marná snaha. Podle toho popisu viz přiložený obrázek to vypadá, že nestačí jen to, aby prodejce na AliExpressu podporoval platbu PayPalem, ale navíc musí být cílová země jedna z těch uvedených v tom seznamu. Je tam uvedeno třeba Polsko, ale Česká republika tam není.

Máte někdo aktuální zkušenost s tím zda se nyní na AliExpressu dá nebo nedá platit PayPalem u objednávek do České republiky?
Přílohy
Popis k možnosti platby PayPalem na AliExpressu
Popis k možnosti platby PayPalem na AliExpressu

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#180 Příspěvek od robo »

Na Ali je PayPal nepoužitelný. Takhle už to mnoho let a nepamatuji že by tomu bylo jinak. Na platbu používám Revolut.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“