Udělat si živnost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#166 Příspěvek od Cust »

OK, tak to natlač TIČRu
já jen znovu opakju dpověď TIČRu na otázku jestli pro vykonávání živnosti "montáže, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení" je potřeba od nich oprávnění i v případě, že nejde o vyhrazené zařízení:
ano i pokud budete provádět jiné činnosti dodavatelským způsobem (např. instalace v bytech atd.)
Dej si sem k tomu zákony jaké chceš, piskuj na úřady, používej promněnlivě slova vybraná a vyhrazená, ale na věci zde na bastlírně nic nezměniš! Prostě je to potřeba!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#167 Příspěvek od Ruprecht »

Já tě nechci nějak rozrušovat a věřím, že ti odpověděli, co odpověděli.
Ale prosím, klikni a přečti si aspoň hlavičku kterékoli elektro žádosti (Elektronické formuláře pro: Elektrická VTZ, uprostřed stránky)
https://www.ticr.eu/inpage/zadosti-a-formulare/
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#168 Příspěvek od Cust »

Ruprechte, já jsem ten formulář vyplňoval. Vím co v něm je. Já oprávnění od TIČR mám.
Já se jen snažím napsat odpověď na původní dotaz.

Na to jsem i odpověděl a nechal si to od TIČRu potvrdit. Jestli chceš rozebírat co je všechno špatně, založ druhé vlákno. Tohle nemá smysl.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#169 Příspěvek od ZVUK2000 »

Sendyx píše:Mno, u nás platilo a platí - děláš revizáka? Tak mj. papír od TIČR potřebuješ.

U těch revizí je to tak.
Chceš mít kulaté razítko, musíš mít osvědčení od TIČR ( ale revize můžeš dělat jen jako zaměstnanec). Chceš podnikat jako revizak musíš mít osvědčení od TIČR pak živnost a pak oprávnění znovu od TIČR.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“