Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#166 Příspěvek od Crifodo »

Celý Babiš vznikl a vyrostl díky dotační a energetické politice Eurosvazu, bez nich by byl jen průměrný bratislavský vekslák. Chvilka s/bez nulovou dph na daňovém zatížení občana nic nezmění.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#167 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Dnes mi konecne dorazila faktura s vyuctovanim od CEZu. Mam domluveno ze neplatim zalohy zadne, takze dorazila faktura za cely letosni rok a z duvodu toho babisova nesmyslu se zrusenim DPH za posledni mesic mi tedy za cely rok mi "odpustili" DPH. Je to vyuctovani za firmu, takze jsou to castky v radech statisicu. Byt neplatcem DPH, skacu metr do vzduchu radosti za vanocni darek, protoze jsem ale platce, tak je mi to uplne jedno.

Davam to sem jen jako priklad toho, jak nesmyslne a nedomyslene je tohle babisovo neustale neadresne rozhazovani penez. Kdybych nebyl platce, tak mam za cely rok na ukor statu energii o 21% levnejsi.
Zase to máš nějaké popletené. Jako plátce DPH bys musel normálně zaplatit u tu cenu s DPH a nárokoval DPH zpět v daňovém přiznání za DPH. Takhle tu DPH prostě nemusíš platit a jak píšeš, tak za celý rok. Zatímco těm neplátcům DPH tu DPH odpustí jen za listopad a prosinec 2021, tak si skáčeš radostí vlastně už teď.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#168 Příspěvek od termit256 »

Jako obvykle se zas plantas do veci kterym prd rozumis.
Jako platci je mi to uplne jedno, jak uz jsem uvedl.
Kdybych byl neplatce, mel bych elektrinu za cely rok o 21% levnejsi.
Proste prisla faktura k zaplaceni na ktere byla celkova castka k zaplaceni misto 1M jen cca 826k (cena bez dane). Chapes to uz?

Konkretni cisla sem nema cenu davat, protoze nechapes ani zakladni pocetni operace s procenty (viz vlakno o covidu). :-) Budes mi muset verit (pripadne si precti zakon o DPH), priznani k DPH sestavuji uz desitky let.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#169 Příspěvek od Celeron »

Jak to dopadlo s eurounijním zákazem topení plynem od roku 2040, co měli dneska eurosranci odkejvat? Pevný paliva v tý době budou zakázaný už asi 5 let. Takže se bude topit čím? Elektrikou z větrníků a jádra? Najednou není topení elektrikou fuj?
A kde jí vemou když v tý době nebude stačit na nabíjení aut? :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#170 Příspěvek od rnbw »

Cistou elektrinou. Z uhlia a plynu :D

Auta sa nabijat nebudu. Robotnicka trieda ma pouzivat bicykel a vlak (na naftu).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#171 Příspěvek od Celeron »

Už jsem zaregistroval, že tu je samostatný rozčilovací vlákno k tomuto tématu. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#172 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:Jako obvykle se zas plantas do veci kterym prd rozumis.
Jako platci je mi to uplne jedno, jak uz jsem uvedl.
Kdybych byl neplatce, mel bych elektrinu za cely rok o 21% levnejsi.
Proste prisla faktura k zaplaceni na ktere byla celkova castka k zaplaceni misto 1M jen cca 826k (cena bez dane). Chapes to uz?

Konkretni cisla sem nema cenu davat, protoze nechapes ani zakladni pocetni operace s procenty (viz vlakno o covidu). :-) Budes mi muset verit (pripadne si precti zakon o DPH), priznani k DPH sestavuji uz desitky let.
A ty tomu opravdu tak rozumíš nebo jen se domníváš o tom, co ti zpracovává účetní? Opravdu jsi viděl neplátce DPH s obratem přes 1 meloun? Kde? A opravdu dali ten odpočet DPH na energie se zpětnou platností od začátku roku 2021?
Máš pravdu, opravdu to nechápu. :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#173 Příspěvek od termit256 »

Nic zpetne nedavali. Proste prisla faktura ze energii za celej rok kde byla DPH normalne vycislena a hned pod ni je radek kde je uvedeno "prominuti dane" a je tam cela DPH s minusovym znamenkem.
Ja nevim co na tom porad nechapes.
1M byl jen priklad s takovym cislem abys lepe pochopil co ty cisla znamenaji. Jak vidno bez sance :-) Myslim ze krome tebe to snad vsichni pochopili, ale udelal jsem ti realny screenshot zminene faktury s kulatymi cisly, jestli nezabere ani tohle, tak uz je to uplne marny :-)
Přílohy
aaa.JPG

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#174 Příspěvek od p32 »

Aha, tak to jsou jen příklady. To jsi mohl napsat hned, že je to například jen příklad. A ty tady opravdu zastupuješ všechny? :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#175 Příspěvek od konosuke »

Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#176 Příspěvek od Celeron »

Ty další jsou proti Bohemce dodavatelé s naprosto zanedbatelnou klientelou. Prča je, že i samotnej ERU mezi tu klientelu patřil. :) No to jsem zvědavej, jak jemu půjde rychle převod z DPI k normálnímu dodavateli. Řekl bych, že to bude v rámci hodin. Mě se to kvůli FVE táhlo přes 2 měsíce...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#177 Příspěvek od Hubert_79 »

Kdesi jsem zaslechl, že právnické osoby to mají trošku jiné než "lidi".
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#178 Příspěvek od Celeron »

Asi né Huberte, kámoš má sro na výrobu rozvaděčů, u ČEZu hromadu konexí protože pro ně občas dělá, takže protekce jako sfiňa a trvalo mu to cca měsíc.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#179 Příspěvek od termit256 »

Pokud ma svuj trafak, jde to celkem svizne. Dostane jmenovite obchodniho zastupce ktery ho bude prudit s nabidkama a ten se o to postara, nejde to pres ten jejich bezny zakaznicky system.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#180 Příspěvek od Celeron »

Nemá trafo, na komaxitovou pec, akumulační podlahy a mašiny v kaziplech dílně mu 63A stačí. A dráťáci potřebujou akorát světlo a vrtačku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“