Jsme to co jíme...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#181 Příspěvek od kejki »

Tak já tam dám tu tmavou žitnou, takže to je zase o něčem jiném.
Prostě recept beru volně, ale i tak to je dobrota.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#182 Příspěvek od EKKAR »

Jděte už někam s chlebem - na chleba se musí dělat, to ještě ve svým věku nevíte?

Dejte radši nějakej nápad na pozdně večerní stejk - s čím a jak...?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#183 Příspěvek od mtajovsky »

Pozdně večerní steak zásadně bez ničeho - nanejvýš s francouzským dresinkem a možná malou okurkou. :chicken:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#184 Příspěvek od Cust »

Když nestihnu oběd, tak večer už jen pivečko a jako digestivo malý panák (letos opravdu povedené) slivovičky :drink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#185 Příspěvek od EKKAR »

Jakou míru propečení preferujete? Rare (krvavej), medium (tak akorát) nebo well done (úplně propečenej) ???
Já osobně jsem příznivec křehčího, něco na pomezí rare a medium...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#186 Příspěvek od pocitujlasku »

ja bych si dal to medium :)
Cust: jj, mam doma moravsku 62% a je to parada, akurat musi byt mrazena.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#187 Příspěvek od Cust »

Mám jedna padesátku, je opravdu perfektní a dá se bezproblému konzumovat i v teplém stavu. Prostě paráda. Jinak samozřejmě používám před požitím chladničku, mražák je dobrá věc, ale přestal jsem jeho služeb využívat.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#188 Příspěvek od hafca »

Zítra bude ke guláši, čestvě upečený a zaručeně BIO. :D

Obrázek
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#189 Příspěvek od stasek »

Vypadá naprosto skvěle. Hned bych se do něj zakousl. Já jsem před chvílí upatlal těsto z tvýho receptu, naprosto přesně a je to podle mně moc řídký. Tipnul bych si, že ten poměr piva by měl být menší. Mohlo by stačit 3 deci, no uvidím. Jen nevím, jestli se to má před pečením nějak nechat uležet, nebo jestli je možný to hned píct. Dal jsem to píct hned. Jestli se to aspoň trochu povede, teda chuťově, tak v pondělí kupuju pekárnu. Teď to peču v remosce.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#190 Příspěvek od hafca »

Byl dělaný přesně podle receptu. Záleží i na mouce, jak moc je naschlá. Někdy je vlhká a mohlo by stačit i míň, ale to se mi nikdy nepovedlo. Většinou byla dost suchá a ten sáček vážil míň i o 50g. Nic se nenechává odležet, peče se hned. Tomu droží by se odležení moc nelíbilo. To bys ho musel nasypat na mouku a ne do piva. Pak to jde i na odložený strat.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#191 Příspěvek od ZdenekHQ »

mtajovsky píše:Pozdně večerní steak zásadně bez ničeho - nanejvýš s francouzským dresinkem a možná malou okurkou. :chicken:
Na večerní steak jsem zkusil steakovou omáčku podle Pohlreicha a zatím je nepřekonatelná - jen ta příprava není na minutu, spíš na den.

Uvaří se demi-glace (víno, protlak, zelenina, kosti), pak se v hrnci zredukuje brandy (ale jde i rum), přidá demi-glace a celý zelený pepř a uvaří do měkka. Omáčka se zředí smetanou a dochutí pár kostkama másla a nechá se v ledničce zchládnout - jinak je řídká nebo po zchládnutí zas moc tuhá.

Zkrátit se to dá tak, že manželce ukradnete trochu dobrýho vývaru z masa či kostí, přidáte (to není ale to správný slovo) víno, protlak, tymián, celý zelený pepř, navaříte toho kotel a po částech zamrazíte. Pak stačí jen rozpustit, přidat do redukovanýho brandy, čerstvý mletý pepř, provařit, smetana (lze i ve spreji, ale musí to být smetana), máslo, hotovo.

P.S. Je to hrozný, ale s tou smetanou ve spreji to má díky chemickýmu ztužovadlu lepší konzistenci. Zdenál by mě za tohle zabil....
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 01 dub 2011, 23:14, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#192 Příspěvek od kejki »

stasek píše:Vypadá naprosto skvěle. Hned bych se do něj zakousl. Já jsem před chvílí upatlal těsto z tvýho receptu, naprosto přesně a je to podle mně moc řídký. Tipnul bych si, že ten poměr piva by měl být menší. Mohlo by stačit 3 deci, no uvidím. Jen nevím, jestli se to má před pečením nějak nechat uležet, nebo jestli je možný to hned píct. Dal jsem to píct hned. Jestli se to aspoň trochu povede, teda chuťově, tak v pondělí kupuju pekárnu. Teď to peču v remosce.
Tak samosebou že v pekárně to kyne, dokonce dvakrát. Uhňácat a upéct je postup pro třené těsto třeba s práškem do pečiva.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#193 Příspěvek od pocitujlasku »

babka tiez zacala piect chlieb. skusala v ten domacej pekarni, ale trva to tam strasne dlho. Tak pecie klasicky, cesto, vykysnut a do rury. Po vyse tyzdni je ten chlieb stale chutovo velmi dobry.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#194 Příspěvek od kejki »


Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#195 Příspěvek od Mysteri »

Ja si myslím, že dobré zhrnutie toho, čo žereme, je aj napr.: http://www.stream.cz/?search_text=Ano%2 ... e&a=search :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“