trafopájka

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#181 Příspěvek od salora »

No tu já právě mám a rovnou 2 ks , ano to by šlo něco dohledat a nahradit ledkou existuji totiž i halogenové žárovečky ale nevím zda se závitem E10 .ale ty asi mají větší spotřebu takže ta LED žár, by byla ideálním řešením.
Já jsem sice získal od jednoho kolegy z Poruby náhradní žárovky /ty prodloužené/ na tuto pájku ale odcházejí jako houby po dešti ,už jsem musel měnit 2 ks během krátké doby.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#182 Příspěvek od konosuke »

do běžné trafopáječky bez úprav pasuje prodloužená žárovka 6.3V z předního světlometu kola náhradou kulatá 7V z osvětlení stupnice starého rádia akorát na špičku středového kontaktu se kápne kulička cínu cca 3 mm, odzkoušeno
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#183 Příspěvek od salora »

Také dobrý nápad s tou kuličkou a /prodlouženín/ pokud by ale ty žárovky byli běžně dostupné v každé elektroprodejně jak tomu bylo dříve za totáče a pokud by vydrželi ty nové tolik jak ty staré,Já měl tu původní asi snad 30 let v provozu než klekla což se ted o těch nově prodávaných aspon tedy těch co mám já nedá říci.Takže výhedově leda LED !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#184 Příspěvek od konosuke »

ano, kritérium životnosti dnešní produkce jsem nezvažoval, zde exceluje jednoznačně LED
dlouhé tenké žárovky z osvětlení vánočního stromku by použit šlo enemže 14V/0.125A
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#185 Příspěvek od elektrosvit »

Nevím, jestli to zde již nebylo v jiném vlákně zmíněno: Nové trafopáječky ETP III a ETP V mají zakulacenější design krytů a místo žárovky LEDku. Náhradní podlouhlé žárovky 6,3 V má třeba Hadex, kde jsem jich několik před časem bral. Žárovka s větším průměrem baňky (z kola) se do výklenku u novějších ETP vejde jen těsně a s pomocí přiložené trubičky půjde těžko zašroubovat. Kromě toho jsou žárovky do kol jen na 6 V (0,4 A přední, 0,1 A zadní), takže v trafopáječce budou mít kratší životnost.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#186 Příspěvek od Hydrawerk »

zakulacenější design krytů
Jo, mám také podezření, že to drží jenom na jednou samořezném šroubku do plastu. Moc se mi to nelíbí. Metrické šrouby M4 s matkou už tam asi nejsou. Jinak nutno prohlédnout na prodejně.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#187 Příspěvek od elektrosvit »

Mně se taky moc nelíbí, jenže pokrok nezastavíš. Pájí se s ní stejně dobře jako s původní, LEDka svítí dostatečně. Sešroubování jsem nezkoumal, ale řekl bych, že jeden šroub (vrut) v držadle by kryty po kupě neudržel, na straně transformátoru budou nějaké plastové zámky, nebo něco podobného.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#188 Příspěvek od Hydrawerk »

Ano, plastové zámky bych tam čekal. Trafo asi bude furt stejné.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#189 Příspěvek od elektrosvit »

To asi jo, do ruky je furt stejně těžká jako ta má. Jo, a v nabídce je i varianta s uchycením očka bez šroubků pomocí jakýchsi posuvných plíšků. Tu jsem v ruce neměl, ale hádám, že to při častém používání moc spolehlivé nebude. Nemůže se sice strhnout závit, plíšky se asi ale ochodí a budou vaklat.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#190 Příspěvek od Habesan »

Ty plíšky se časem strhnou.
Vyzkoušeno.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“