Kompresor LIDL Parkside PKO 270 B2, spálený stator

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#181 Příspěvek od radovanhlavacek »

měřil sem od prázdné nádrže po 8 atmosfér. mrknu na diplomku..
Asi to je elektrikářům jasný...já sem chemik výbušninář..:)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#182 Příspěvek od danhard »

Naprázdno teče větší proud pomocnou fází, na kondu bude klidně přes 400V, na pomocném vinutí kolem 250V, napětí jsou v protifázi a sčítají se vektorově, dochází tam částečně k ferorezonanci.
Při zatížení klesá proud pomocným vinutím a stoupá proud v hlavním, takže zatížení vinutí se srovná.
Pokud by jsi chtěl ten proud snížit, tak zmenšením kondu, zmenší se ale také momentová charakteristika.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#183 Příspěvek od radovanhlavacek »

měřil sem napětí na kondenzátoru. Při prázdné nádobě tam je 380V a při plné nádobě, 367V. Plná nádoba větší zatížení.
Koukal sem do té práce..je to na mě moc odborné. Ale tvé vysvětlení je jasné...

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#184 Příspěvek od radovanhlavacek »

Jen pro zajímavost aktualizuji... Kompresor zatím maká. Má naběháno cca 3x půl dne nepřetržité práce. Nepociťuji žádnou změnu oproti původnímu. Jen teď pro změnu podcházejí připojovací ventily.... Pak v nádobě ubývá tlak a kompresor spíná o trochu více. Asi by pomohlo těsnění, ale zatím se mi nechce nic s tím dělat..

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#185 Příspěvek od Celeron »

Myslíš rychlospojky? Ty na Parksidu docela držej. Nemáš spíš v řiti jednosměrnej ventil na trubce pod budíkama? Pak tlak utíká tlakovým ventilem (bývá zapatlanej olejem) a vypadá to, že je únik spojkou. V tý jednosměrce bývá zrezlá pružina.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#186 Příspěvek od radovanhlavacek »

vzduch mi utíká rychlospojkami...alespoň, když je zacpu prstem tak sykot utichá... Na ten ventil sem nekoukal prozatím...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#187 Příspěvek od Celeron »

Kecám, ne tlakovým ventilem ale tlakovým spínačem. :oops: Má to nějakou souvislost s tlakovým odlehčovačem uvnitř spínače. Asi jsem tě zmátnul, tlakovej, (spíš přetlakovej nebo pojišťovací) ventil tam je taky, tahačka s kroužkem pod manometrama.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“