balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#181 Příspěvek od termit256 »

Mi taky prichazi balicky prubezne, vcera dorazily 3ks.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#182 Příspěvek od dred »

PeteBurns - plne s tebou súhlasím... kupovať to isté u nás o 200-500% predražené veci ? By mi muselo pekne rajbať....a navyše ti to podaktorí len prepošlú priamo z číny... viď príklad.

scorpions-cz - tohtoročné objednávky z alíka mi chodia takmer v normálnej dodacej lehote. Akurát tie januárové sa trochu zdržali oslavami nového číneskeho roku a následne pandémiou, ale tie už mám doma. S doručovaním som problém nepostrehol, treba si však odsledovať, či predajca tovar odoslal a pokiaľ nie, buď to s ním prekonzultovať,či je vôbec schopný objednávku vybaviť alebo zrušiť objednávku - vrátia peniaze a objednať u iného. Aliexpress Team je v tomto nekompromisný - dokonca mi vrátili jednu platbu pol roka starú po ochrannej dobe, lebo predajca nekomunikoval.

Zosilňovač z obrázka mi prišiel nejaký "inovovaný", výstupné tlmivky boli zo železo-prachu a prehrievali sa jak sviňa (mali cez 80°C v kľude- len z napájaním). Reklamoval som to u predajcu a vrátil peniaze bez problémov. Zosilňovač mi ostal - vymenil som tlmivky za ferritové a už je to v poriadku.
By som chcel vidieť, ako by sa krútil ten náš "preposieľateľ" :twisted:
Přílohy
zos.jpg

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#183 Příspěvek od KUBO »

Tiež nakupujem z Ali. Zásielky chodia zatiaľ normálne. Kupujem tam súčiastky, ktoré u nás nezoženiem, alebo sú neskutočne predražené. Naposledy toto a u nás stojí toľko . Samozrejme objednal som viac kusov a všetky sú funkčné. Je to do zdroja tv Philips.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#184 Příspěvek od scorpions-cz »

Díky. Já mám podle sledování zásilky jeden balíček z alexpressu už týden v ČR. Pokud by ho chytila celnice, tak tam mám s ČP smlouvu o zastupování a většinou mi druhý den přijde email.
Teď potřebuju objednat něco na alibabě tak uvidím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#185 Příspěvek od p32 »

Jakým způsobem se platí na aliexpressu nebo na alibabě?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#186 Příspěvek od scorpions-cz »

Na aliexpressu mám uloženou kartu, tak po přihlášení jenom zadám zaplatit a je to. Jinak kartu tam nemusíš ukládat, ale nakupuju tam často, tak mě už nebavilo to furt vypisovat.
Na alibabě budu tento týden nakupovat poprvé, tak uvidím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#187 Příspěvek od p32 »

Mě to zajímá z hlediska bezpečnosti. Jsem zvyklý platit přes PayPal, ale tam to prý nejde.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#188 Příspěvek od dred »

Pri platbe kartou mi príde jednorázový potvrdzovací kód z banky na mobil s krátkou platnosťou... bez toho platba neprebehne. Keby chcel niekto iný použiť údaje z karty na zaplatenie, tak prichádzajúca sms s kódom ma upozorní na zneužitie a môžem kartu prípadne zablokovať.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#189 Příspěvek od p32 »

Díky, to mi bohatě stačí. Já jen, když sinclair tomu dělá takovou reklamu, tak to musí být opravdu fajn. :lol:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#190 Příspěvek od mi-ro »

Tak poraďte co ještě objednat? Nějakou užitečnou ptákovinu za pár korun. Přemýšlím o tomto https://www.ebay.com/i/274024285083?rt= ... %3DDefault
ale nvm zda to má výkon 1mW nebo 1MW. Podle odběru tipuju že to bude 1W. Pochopitelně mám už i toto https://www.ebay.com/itm/LCR-T4-ATmega3 ... HqtYjVJLvw a do dobře mi slouží i generátor https://www.ebay.com/itm/XHY-D6-ADF4351 ... SwF11d1mtc Hoďte nějaký nápady, čím si udělat radost.
..to bude jen ňákej odpůrek

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#191 Příspěvek od termit256 »

https://www.ebay.com/itm/LOT-OF-50-PIEC ... SwOM5ed7Nr

I zaryti odpurci Cinskych smejdu a milovnici starych poradku musi zajasat - je to Ruska vyroba :-)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#192 Příspěvek od p32 »

Joj! Ruská výroba přímo v Číně??? :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#193 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:I zaryti odpurci Cinskych smejdu a milovnici starych poradku musi zajasat - je to Ruska vyroba :-)
Navíc 50 let osvědčený model - to bude ještě na elektronkách!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#194 Příspěvek od p32 »

Jo, ty elektronky budou určitě z Číny. To teprve zkoušeli na Rusech než šli do Evropy. :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#195 Příspěvek od robo »

p32: Už jsem to tady psal ale opakování matka moudrosti. Platim PayPal na ebay. Ali paypal nepodporuje a já chtěl něco koupit. Zaplatil jsem tedy kartou kterou mám u KB. Vše proběhlo korektně. Pravidelně účet nekontroluji. Při nějaké náhodné kontrole jsem zjistil že mě bylo z karty zmizelo 100doláču. Čučel jsem na to jako puk nemaje tušení proč nač zač. Nasledovala komunikace z bankou, blokace karty a dotaz jak to že nevím o pohybu na účtu, tuto službu mám aktivní. Ble ble a nic konkrétního. Nakonec banka uznala že to byla krádež, že v tom nemám prsty a peníze vrátila. Zažádal jsem si o novou kartu. Nechci aby to vyznělo jako reklama ale na tyto nákupy mám Revolut. Pošlu na ní peníze, jsou doručeny do několika vteřin a mohu v klidu platit.
Dva rozdíly, jedna objednávka z 5 března doručena dnes a jedna ze 7 února která je někde na cestě.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“