Nové vydání WIN 10, verze 2004 k dispozici

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#181 Příspěvek od Thales »

Jen se směj, ale sám sobě. Viděl bych to totiž nějak takto (viz screen). Nebo mě ošidili? Nebo jen nejsem líný použít aktuální instalační médium?

Z těch 35 volitelných aktualizací jich 33 jsou jazykové sady (které nepotřebujeme) a jedna je ovladač. Z těch důležitých aktualizací jsou dvě ovladače pro hardware. Ovladače počítat nebudeme protože nesouvisí s updaty operačního systému jako takového.

Podtrženo a sečteno 12+1=13 aktualizací. To je strašná tragédie! A nebo neumím počítat do několika set, kdo ví?

Lenivé kancelářské Pentium G3240 s 8GB RAM a pomalým 160GB SATA diskem to zvládlo stáhnout (10min) a nainstalovat za děsivých necelých 30minut instalací a tři restarty.
Přílohy
To jsou ty "stovky" updatů.
To jsou ty "stovky" updatů.
Win7_updaty2.png

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#182 Příspěvek od matahari »

Taky si umím přidat aktualizace do instalačky, nebo použít počeštěnou anglickou verzi z roku 2018 a potom tady machrovat. Můj screenshot je z obnoveného systému přes 'recovery partition', což je pro mnoho uživatelů standardní pomoc při obnovení systému. Desítky mají obnovení daleko snadnější, což je ideální pro normální uživatele.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#183 Příspěvek od robo »

To že se po každé aktualizaci win 10 rozsype os, přestanou fungovat periferie a pod. je už takový obehraný evergreen. Mám ThinkPad T530 v dokovací stanici, v ní usb zvukovku a dvě bezdrátové tiskárny. Os Win10pro insider a nic se zatím nerozbilo. Po každé aktualizaci vše funguje, ovládače tiskáren jsou ty co jsem tam instaloval já. I na starém core duo a značce Acer s 4GB ram šlapou 10 jak pod steroidy. Není to žádný vzorek o 100 mašinách v korporátu, jsem spokojen.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#184 Příspěvek od Hubert_79 »

robo píše:To že se po každé aktualizaci win 10 rozsype os, přestanou fungovat periferie a pod. je už takový obehraný evergreen
Jo. A ještě to, že se ti zapne šmírování a když to nehlídáš, tak ti to vyžere lednici a ojede manželku :lol:
Desítky mám (jednu instalaci) od upgradu z Win 7 a světe div se, fungují dosud naprosto bez problému. I když - abych byl objektivní. Jeden problémek se vyskytl. Mám tiskárnu OKI Okipage 14ex (ta je snad z půlky devadesátých let) a po upgradu na (myslím) 1709 přestala tisknout, resp. spolupracovat s OS. Jenže - těžko říci, kde je chyba, když tato není oficiálně podporována ani pro Win 7 (se kterými ale fungovala). Pod Win 8 normálně tiskne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#185 Příspěvek od Thales »

Každý ať si to dělá jak chce, já třeba nevidím smysl v tom používat nějaké recovery a obnovovat systém do nějakého zastaralého stavu, když instalace čisté nové verze je tak jednoduchá. Ne jako v minulosti, kdy sice nebyla složitá, ale člověk musel mít předem připravené všechny ovladače a vědět co a jak přesně manuálně nastavit a třeba ještě i ve správném pořadí jako u NT4. Tam chápu že by to pro laika mohlo být odrazující, ale dnes? Možná nějaká sekretářka, ale ta stejně bude muset mít nejspíš nějakého ajťáka, který by jí potřebné věci vyzálohoval a pak opětovně nastavil.

Příklady, kdy něco kvůli aktualizacím na Win10 nefungovalo a které jsem uváděl nemám z doslechu, ale reálně a opakovaně jsem je zažil (účetnictví, tiskárny, CAD). Poslední takový zážitek mám z minulého měsíce, kdy přestal komunikovat certifikovaný ovladač od laboratorního měřícího přístroje. Bylo nutné ho upravit a nová certifikace trvá dlouho.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#186 Příspěvek od piCZus »

Ještě bych chápal, kdyby ve vlákně o Windows 10 prudili zarytí Linuxáci nebo Applisti, ale aby se MS-ovce povyšovaly nad jiné MS-ovce, je opravdu k popukání :lol:
Už to tady padlo, žádný systém není při povyšování bezproblémový a v dnešní době to takhle dělají všichni, bez rozdílu.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#187 Příspěvek od Thales »

Kdo přesně se povyšuje? Můžeš jmenovat?

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#188 Příspěvek od piCZus »

Zbytečné ...........

Mám Android 8 a všichni co mají 11, tak ať si vyserou oko.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#189 Příspěvek od robo »

piCZus
:rofl:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#190 Příspěvek od Crifodo »

S dovolením se vmísím do tématu s dotazem. Je nějaká šance rozchodit starou síťovou kartu pod Win 10? karta 3COM 3C920 PCI slot. Windows ji vidí ve správci zařízení jako Ethernet card výrobce neznámý.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#191 Příspěvek od xsc »

Pokud máš driver pro Vistu/Win7, tak by to mohlo jít.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#192 Příspěvek od rnbw »

V 32-bitovej verzii by teoreticky mohol fungovat driver pre XP. 64-bitovy driver mozno vobec neexistuje.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#193 Příspěvek od Crifodo »

Windows 10 Pro 64bit
co jsem našel na https://drp.su/en/devices/lan/3com/3com ... compatible
tak tvrdí Operating System Versions: Windows XP, 7, 8, 8.1, 10 (x64, x86)
ale co se dívám do .inf souborů tak tam vidím jen win9x, win 2000 a win NT
desítky po navedení do adresáře říkají, že v zadaním místě není driver pro dotyčné zařízení

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#194 Příspěvek od xsc »

Tyhle různý driversdownload atd mi spíš přijdou jako zdroj virů a malware, než sbírka driverů. Podezřelé je už to, že často slibují drivery pro všechny verze Win. Nejsou si Win10 schopný ten driver na netu najít samy (samozřejmě po připojení přes jinou síťovku)? Pravdou je, že je to hodně zastaralá karta a 3com.com už dávno nefunguje. Sežráno HP. Asi bude jednodušší tam strčit nějaký běžný Realtek, na ten drivery ve woknech pořád jsou.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#195 Příspěvek od kejki »

Nevím, kterou verzi má dell podpora (tady) , ale jinak datum poslední verze je 2003, takže tvrzení o kompatibilitě s 10 je čistě teoretické.
ono se dá 10 vnutit nepodepsaný ovladač?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“