Aliexpress

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#181 Příspěvek od Valdano »

robo píše:Na Ali je PayPal nepoužitelný. Takhle už to mnoho let a nepamatuji že by tomu bylo jinak. Na platbu používám Revolut.
Díky za info. Na Banggoodu i u prodejců na eBay včetně těch z Číny se PayPal používat dá. Nechápu proč s tím na Ali mají takový nepřekonatelný problém. Tímto je tedy Ali pro mě pasé.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#182 Příspěvek od pocitujlasku »

Valdano: Ali ma svoj vlastny system, a v pripade reklamacii, alebo podvodneho obchodnika vie bez problemov vratit peniaze naspat tebe.
Lebo ty pri nakupe neposielas peniaze obchodnikovi, ale aliexpressu. On ich da obchodnikovi az bud po tom, ako potvrdis prijatie zasielky, alebo po nejakom case (tych 30-60 dni).
V pripade paypal a pod. by to bol zlozitejsi proces.
a druha vec su poplatky.

Uz sa mi parkrat na ali stalo, ze mi zrazu prisli peniaze naspat, a ked som pozeral preco, tak dany predajca mal vela negativnych hodnoteni (pri objednavani tam neboli) a preto ho ali zrusil a vratil peniaze tym, ktori mali nieco objednane
No vidis, a tak si sa bal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#183 Příspěvek od p32 »

Právě, že Paypal je naprosto k ničemu a přežité.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#184 Příspěvek od rnbw »

PayPal sluzi na to, aby si cislo svojej karty nedaval hocikomu. Lenze AliExpress prave cislo karty vyzaduje (maju vlastny AliPay). Takze jedine samostatny ucet v banke alebo aspon samostatnu kartu s nastavenym limitom.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#185 Příspěvek od hafca »

A jak to je, když mám k běžné kartě ještě virtuální na jedno použití? A chci použít tu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#186 Příspěvek od pocitujlasku »

rnbw: alebo mat banku, ktora dava jednorazove karty.
hafca: asi 3x som objednaval na ali cez tu jednorazovu kartu a vzdy bez problemov.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#187 Příspěvek od Valdano »

pocitujlasku píše:Ali ma svoj vlastny system, a v pripade reklamacii, alebo podvodneho obchodnika vie bez problemov vratit peniaze naspat tebe. Lebo ty pri nakupe neposielas peniaze obchodnikovi, ale aliexpressu. On ich da obchodnikovi az bud po tom, ako potvrdis prijatie zasielky, alebo po nejakom case (tych 30-60 dni). V pripade paypal a pod. by to bol zlozitejsi proces.
Tohle jsou dle mého názoru jen výmluvy. Při platbě PayPalem by peníze šly na globální PayPal účet AliExpressu a ten by je pak podobně jako nyní mohl po nějaké době buď předat obchodníkovi a nebo v případě reklamací atd. vrátit kupujícímu. Žádný problém bych v tom neviděl.
pocitujlasku píše:a druha vec su poplatky.
Na Banggoodu i eBay platby PayPalem stále fungují i přes zmíněné poplatky. Takže v tom problém nevidím.

Mimochodem i eBay zahrnuje DPH do ceny a má svoje globální IOSS číslo IM2760000742 pro celní deklarace zásilek v cílových zemích EU.

eBay také nabízí vlastní ochranu kupujících viz eBay Money Back Guarantee policy a umí vrátit peníze zaplacené přes PayPal i bez zásahu PayPalu a dokonce i když příslušný prodejce na eBay tržišti z hlediska vrácení peněz nespolupracuje.

Je tedy vidět, že když se chce tak to jde, ale když se nechte tak je pro AliExpress samozřejmě jednodušší se jen suše vymlouvat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#188 Příspěvek od termit256 »

U jednorazove karty muze byt problem, kdyby ti chteli prachy vratit

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#189 Příspěvek od pocitujlasku »

termit256: nie, ma platnost u mna pol roka a ak sa ti vrati platba, tak ti to pride na ucet. Ved predsa banka vie, kto tou kartou platil.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#190 Příspěvek od Valdano »

rnbw píše:PayPal sluzi na to, aby si cislo svojej karty nedaval hocikomu.
Já mám už mnoho let PayPal účet bez přiřazené platební karty i bez přiřazeného bankovního účtu a platím vždy jen ze zůstatku co na něm aktuálně mám. Prostě si PayPal nabíjím jen občas a pouze přes TOPUP což funguje v rámci ČR převodem peněz bankovním příkazem z mého bankovnictví na účet PayPalu v ČR u Unicredit Bank. Takže žádné zahraniční převody, žádné poskytování možnosti brát peníze z bankovního účtu ani přímo ani přes platební kartu.

Z mého pohledu je to maximálně bezpečné a nepotřebuji si k tomu dělat žádný další bankovní účet ani kartu. I kdyby někdo hacknul můj PayPal účet tak získá jen ten zůstatek co tam aktuálně bude, ale nemá šanci čerpat peníze z mého bankovního účtu ani přímo ani přes platební kartu, protože je k PayPal účtu přiřazené prostě nemám.

Když je nějaký problém tak mi na můj PayPal účet vrátí peníze buď příslušný prodejce nebo PayPal a když nakupuji na eBay tak je tam ještě navíc i možnost vrácení peněz od eBay. Takže mám v případě nějakého problému více možností na koho se obrátit pokud by některá z možností selhala.
rnbw píše:Lenze AliExpress prave cislo karty vyzaduje (maju vlastny AliPay). Takze jedine samostatny ucet v banke alebo aspon samostatnu kartu s nastavenym limitom.
Tak to na AliExpress kašlu a ať si dají ten svůj AliPay třeba za klobouk. Budu dál používat Banggood a eBay a bez AliExpressu se prostě obejdu.

PayPal rozhodně přežitý není a naopak se spíš rozšiřuje. I v některých českých eshopech se dá platit PayPalem viz třeba na Alze.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#191 Příspěvek od Victronix »

Já mám jeden z účtů u MBank a tam si držím tak 3-5 tisíc. A z tohoto účtu platím na Ali.
Hledám ideální řešení...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#192 Příspěvek od termit256 »

Myslim ze obavy z hacknuti paypalu jsou zbytecne. Ta firma ma cca 400.000.000 zakazniku. Z tohoto pohledu je jakakoliv nase banka pochybny garazovy podnik :-)

Ale pokud mas strach, udelej to jak pise Victronix. Zrizeni uctu u banky je otazka par kliknuti mysi a nic to nestoji. Osobne to tak taky mam. Ne ze bych neveril paypalu nebo alipay, tam je to v klidu. Ale obcas kupuju od obcodniku kteri umoznuji platbu jen pres nejake mistni a z naseho pohledu obskurni platebni systemy ala paypal a tam uz to muze byt trochu risk. A nejde jen o zeme jako treba Turecko kde to maji ve velke oblibe, kupoval jsem treba sprchu v Anglii a tam to taky nijak jinak zaplatit neslo nez pres nejaky mistni platebni system o kterem jsem do te ani od te doby neslysel.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#193 Příspěvek od Victronix »

Mimochodem, mám taky paypal.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#194 Příspěvek od Valdano »

Díky za doporučení. Pokud bych chtěl nebyl by pro mne žádný problém si už dávno zřídit další účet s kartou i kdyby to nebylo na pár kliknutí a dokonce ani poplatky by mi nevadily, ale já prostě nechci. Stávající stav se zahraničními platbami pouze přes PayPal mi vyhovuje. Pokud AliExpress platby přes PayPal nepodporuje tak budu nakupovat jinde jako to dělám posledních cca 14 let od doby co mám PayPal.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#195 Příspěvek od termit256 »

Problem je, ze nekdy danou vec jinde proste nesezenes, pripadne za mnohem vyssi cenu. Ale kdyz nechces, tek nechces.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“