Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#181 Příspěvek od BOBOBO »

Přišla mi ta společná zásilka celkem za cca 15set . Normálně dopisně ....
Se stejným štítkem , který jsem minule ofotil .
Je fakt , že nyní naschvál vybírám jen nabídky s poštovným .

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#182 Příspěvek od RayeR »

Hm, takze je asi lepsi se predem napraskat na tom eCePu, jinak te muzou postavit pred hotovou vec. A nebo to risknout, jak psal mi-ro, ze mu to prislo uplne normlane...

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#183 Příspěvek od Olchor »


Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#184 Příspěvek od workhard »

Dneska zase, obálčička 12x12 cm, doplatek 202 kocourkovských. Už jste to někdo nějak vyřešil?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#185 Příspěvek od PotPalo »

U mňa naposledy dva krát zlúčili niekoľko zásielok z aliexpresu do jednej a tú doniesol kuriér. Bez doplatku.

Iný prípad je keď predajca dal nesprávne sledovacie číslo podľa ktorého je zásielka už doručená ale v inom meste. Podaná bola deň pred tým než som si ju objednal, akoby vedeli dopredu. ;) Takže čakať do konca ochrannej lehoty či to predsa len nepríde, a ak nie, otvoriť spor. Že ich to baví takto klamať.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#186 Příspěvek od dvorak »

Já jsem si objednal přes Czechebay měřič tlaku pneu v ceně 28 dolarů, celní poplatek dělá 133 Kč + 100 Kč za zprostředování. Takže pokud oželím stovku, jsem bez problémů .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#187 Příspěvek od kejki »

Na cestě mám brýle, při nahrávání faktury spadla stránka a už to nešlo. Takže necelé kilo DPH a 150 za služby. Jak to spočetli nevím, brýle stály asi 50 dolarů a poštovné 15. Nebylo to z ALi, ale od výrobce brýlí Zenni.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#188 Příspěvek od josef_novak »

Často bývá "co a za kolik" přímo na balíku.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#189 Příspěvek od Victronix »

Ahoj,
17.10. jsem koupil UV LCD lepidlo. Doprava ze skladu v Česku.
Estimated Delivery Time:4-10 Days.
Ale poslali to z Číny.
Od pošty přišlo 28.10., abych doplnil informace o zásilce. Výživné vyplňování. DPH bylo zaplaceno, takže jsem doplnil IOSS.
Také 28.10. byla zásilka převzata do přepravy.
19.11. mi přišel z Aliexpressu dotaz, jak jsem spokojen se zbožím. Údajně jsem dokončil nákup potvrzením o doručení. Nic takového jsem neučinil, nic nepřišlo. > Open dispute.
Na cpost / tracking byla 18.11. uložena zásilka v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží. Údajně komunikace se zákazníkem. - Pošta mě nijak nekontaktovala.

A) Jak se mohu bránit, když je zboží odesláno z jiného skladu než z vybraného?
B) Jak Aliexpress došel k závěru, že byla zásilka doručena?
C) Jak a kam poslat hodnotu zboží, když mě pošta nekontaktovala?
Hledám ideální řešení...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#190 Příspěvek od termit256 »

Koukam ze s tou pakazi na ceske poste si jeste uzijem. Osobne bych polovinu tech budizknicemu vyhazel a ta druha pulka by si pak vic vazila sveho zamestnani a delala svou praci poradne. Pokud nekdo na poste zadal do systemu trasovani tyhle udaje, na zbytek se vyprdnul a zasilku nekde projebal, obavam se ze s tim nenadelas nic.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#191 Příspěvek od PotPalo »

S tým doručením je to otázne. Mne tiež prišiel mail z ali že zásielka bola doručená a ako som spokojný, ale zásielky nikde. Zistil som, že ju maďarský kuriér postúpil slovenskému kuriérovi, a táto akcia bola označená za doručenie zásielky. Ešte že mi ju slovenský kuriér doručil nasledujúci deň.

S nesprávnym podacím číslom je to ľahšie, stačí sa informovať na pošte, alebo pokiaľ podľa sledovania zásielky bola doručená v inom meste, je chyba na strane odosielateľa (nesprávna adresa/nesprávne sledovacie číslo).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#192 Příspěvek od Behemot »

Mají tam reklamační voddělení, tak an reklamace tam. Taky mi jednu věc proklačili na základě vymyšlenejch údajů.

Další zásilka dorazila bez poplatků.

V týdnu se zkusim zastavit u deklaranta, pre tam začíná bejt tóčo a celý se to sype. Další zásilka už mj. přišla bez toho vydrbanýho formuláru, akorát v příloze 4 stránky černo-rudýho kecání a že se má teď radši všechno posílat v příloze na e-majl :D

Prej je tam humáč s nějakou klikou zamotanej a jak jdou od válu, tak pálijou mosty a je tam zemětřesení každej týden.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#193 Příspěvek od Victronix »

Behemote, nerozumím řečí tvého kmene. Hlavně nejde pochopit o kom vlastně píšeš.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#194 Příspěvek od Behemot »

humáč, socanský prase 8O

eště by jim mohl ekzekutor zabavit ten barák a byl by pokoj od hajzlů

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#195 Příspěvek od kejki »

Moje reklamace na poslání z Číny místo z Evropy (možná dokonce ČR) dopadla zamítnutím, počkejte až to přijde. Jenže nabídka byla na 7 day delivery a to se nezdařilo. Tak jsem jim to psal furt dokola, že 7 day delivery a ne, na vrácení peněz to není, zasilka dorazí. Jo, dorazila, ale rajčata už byly metrový a venku na záhonu, když ty světýlka přinesla pošta.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“