Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#181 Příspěvek od Mysteri »

Ja mám ešte všetky zmluvy pôvodné. Už vyše 30 rokov. Aj keď sa niekde menili ,,majitelia", nikdy som neprechádzal ku konkurencii za vidinou ušetrenia pár kačiek (€). Mám asi výhodu jednoizbáča v paneláku. Plyn - iba sporák, kúrenie - ústredné. Plyn stále SPP, elektrina SSE, a účet v banke? Sl. sporiteľna, ktorá v našom meste od 1. januára zostane jediná banková pobočka.... VÚB už tiež u nás po rokoch (ak beriem do úvahy, že to bola pôvodne komunistická banka, tak zajtra po vyše 62 rokoch) v našom meste končí.... Ústredné kúrenie je pripojené na kotolňu, pôvodne plynovú, pred cca 10 rokmi prerobenú na drevoštiepku a už roky žiadne veľké navyšovanie nebolo a nebude ani na r. 2022.... Zatiaľ.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#182 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#183 Příspěvek od Celeron »

A to jsem u nich málem skončil. :roll: Naštěstí byli pomalejší než ČEZ. Uvidíme, lednová faktura (skutečnost z dálkovýho odpočtu) ještě nedorazila.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#184 Příspěvek od p32 »

ČEZ má prej taky zdražovat, ale těch fixních zákazníků se to nedotkne. Je to každého jeho věc, kde chce utrácet své prachy. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#185 Příspěvek od Celeron »

No ono to bude časem ve výsledku všude skoro stejný. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#186 Příspěvek od p32 »

Však je to správné. Přece nebudeme klesat na úroveň maďarů, ne? Prachů máme dost, tak můžeme kupovat vše 5x dráž. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#187 Příspěvek od Celeron »

Jelikož mám dálkovej odpočet elektroměru, tak mi dorazila od ČEZu faktura skutečný spotřeby elektriky za leden 2022. Topení tepelkem, TUV a vaření. Za něco přes 1560 KWh si řekli 7500,-. To je skoro pětikačka za KWh. No kurňa, zima skoro žádná, asi týden jsem pálil v kotli dříví. Vloni jsem byl u Bohemky, spotřeba 1780KWh, netopil jsem dřívím ani jeden den a platil jsem za leden 4210,- To je odhadem meziroční nárůst ceny kolem 100%.
Únor je 6 dní do konce a jsem zatím na 680KWh a ze soláru už vypadlo 145 KWH, tak už to snad bude za únor o pár tisíc míň.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#188 Příspěvek od Crifodo »

tak co starej vyrachtanej motor z Favorita, na hřídel 5 kW motor, chlazení napojit na to TČ. Ještě pár stupínků po novém evropském energetickém blahobytu nahoru a kogenerace dostane nové mantinely.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#189 Příspěvek od p32 »

Tak se připrav na ještě horší scénář. Rusko přepadlo Ukrajinu a amíci nám za to zakážou brát plyn a jiné blbosti z Ruska a budou nám dodávat to své lepší. Samozřejmě za lepší ceny, takže to na burze vše skočí aspoň 3x nahoru a pro všechny. Vyhrají jen ti, co mají chaloupku na samotě bez plynu, topí dřevem z lesa, chodí spát se slepicema a nepotřebují jezdit někam do práce. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#190 Příspěvek od Celeron »

A čím poženeš toho Favorita? Kolik si tak veme za motohodinu při zátěži 5 KW? Obávám se, že by zvuk motoru sousedi těžko rozdejchávali, hlavně bývalí soudruzi.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#191 Příspěvek od Crifodo »

Před pár lety provozovali kogeneraci s favoritem (na zemní plyn) ve firmě kam jsem chodil na opravy. jen v zimě, spolu s topením se jim to rentovalo oproti čezu.
yhrají jen ti, co mají chaloupku na samotě bez plynu, topí dřevem z lesa, chodí spát se slepicema a nepotřebují jezdit někam do práce.
les není bezednej, kamna ti brzo zakážou pošuci z uhlíkový stopy a napráskají Pavlíci Morozové, slepice ti sežerou a do chaloupky se nakvartýrujou UKrové co utekli před odvodem na vojnu a nechce se jim tady dělat nádeníky na stavbě jako jejich fotrům.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#192 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše:les není bezednej, kamna ti brzo zakážou pošuci z uhlíkový stopy a napráskají Pavlíci Morozové, slepice ti sežerou a do chaloupky se nakvartýrujou UKrové co utekli před odvodem na vojnu a nechce se jim tady dělat nádeníky na stavbě jako jejich fotrům.
Ani jedno není pravda. Lesů je dost, kamna ti nikdo zakazovat nebude, slepice nejsou, UKrové se do pastoušky v horách určitě nebudou cpát, ale spíše k tobě do vyhřátého bytu a ještě budeš mít povinnost je živit. :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#193 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak MND není tak férová firma, jak se tváří na netu, jednají z pozice síly a nedrží slovo. Nastavili jiné zálohy než při podpisu smlouvy a v mailu napsali, že to změnit nejde. Takže věta "zálohy si můžeš nastavit, jaký chceš" u nich zatím neplatí.

Já si nestěžuju, jen to hlásím. Jdu do nich s plnou palbou, tohle se na Moravě nedělá.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#194 Příspěvek od Crifodo »

p32 píše:Lesů je dost
Poslední roky vídám něco jinýho. Někde už není kam chodit na houby. Železné hory vypadají nejen odlesněný, ale i erodovaný až na skálu. Lesáci absolutně nestíhají novou výsadbu. V Polabí borový lesy beznadějně zasychají. Atd.

ZdHQ: Plná palba zde znamená co přesně?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#195 Příspěvek od ZdenekHQ »

Plná palba v tomto případě znamená, že použiju všechny legální prostředky vůči někomu, kdo jedná z pozice síly a myslí si, že mu to lehce projde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“