Jakou koupit pračku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#196 Příspěvek od decmen »

akční sleva (do 25.4.2017).........to mě dokáže vytočit. My ji prodáváme pořád za 5990,-Kč ale Zanussi jsou stejný šlupky jako Wirpůl :-(
přidej si aspoň na Eluxe .

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#197 Příspěvek od konosuke »

to víš...marketing a boj o klienta, přitáhnout pozornost a...prodat, stačí v letáku napsat kouzelné slovo SLEVA
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#198 Příspěvek od rnbw »

Obrázek

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#199 Příspěvek od keemo »

Decmen-kdybys nekecal... Elux, zanussi a aeg dela jedna fabrika, tak jako wp, bauknecht a ignis bylo to same

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#200 Příspěvek od decmen »

neboj se, vím kdo co dělá, taky vím čeho kolik odejde z prodejny a čeho a kolik leží vzadu na dvoře než si pro to přijede auto z elektrowinu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#201 Příspěvek od p32 »

Tak od elux, zanussi, aeg, wp, bauknecht nebo ignis bych nekupoval ani propisku. :wink:
Šetřit na pračce jde jen dost málo. Lepší si rozpočítat její cenu na 60 měsíců (5 roků) a kolik přijde na 1 měsíc.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#202 Příspěvek od dobrman »

možná jsem blbej, ale co mi pomůže znát cenu pračky za jeden měsíc ve výběru , když to může být levná kvalita, nebo třeba předraženej šmejd.
Podle mě je to celkem nicneříkající. Maximálně se podle toho můžu rozhodnout, kolik do toho chci investovat, ale o kvalitě pračky to nic neříká.....
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#203 Příspěvek od p32 »

No vidíš a právě o tom to je. Řešíte cenu pračky a ne hodnotu z hlediska toho, co se od ní očekává a co bude stát servis.
A co je lepší? Koupit si jednu pračku každých 5-6 let za 6 tisíc nebo jednu za 12 tisíc a doufat dnes, že vydrží těch 10-12 let?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#204 Příspěvek od Hydrawerk »

p32 píše:Tak od elux, zanussi, aeg, wp, bauknecht nebo ignis bych nekupoval ani propisku. :wink:
Kterou značku bys teda volil??

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#205 Příspěvek od kejki »

Zvol některou za těch 6 tis. , přiměřeně jí plň a nech to osudu. Máti si připlatila na 15 tis. za elux a esteticky prorezlé plechy okolo. Ale pere, to jo.
V té době už stála moje Fagorka 10 tis a taky furt pere a není rezavá.

Ťuk, ťuk, snad nic nepřivolám.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#206 Příspěvek od Hydrawerk »

Nemá moc vlhko v koupelně?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#207 Příspěvek od p32 »

Hydrawerk píše:Kterou značku bys teda volil??
Z těch, co bych dnes nekupoval, tak jsem měl Zanussi, ale to bylo ještě z Tuzexu a asi po 20 letech jsem ji vyměnil za Siemens (dnes má asi 16-18 let). Ta zanuska stále dobře fungovala, dal jsem jí máti na chalupu, ale už byla okoukaná a po 20 letech už měla větší spotřebu než ta nová.
Dnes bych si vybíral raději už s předním plněním, která má současně i sušičku a tam je užší výběr daný tím, které firmy to mohou nabídnout a nebál bych se jít i při nákupu do Beko. S novějšími výrobky od této firmy jsem spokojen.
Samozřejmě největší hloupost je kupovat pračku od stejné firmy s tím, že jsi byl s tou, co vydržela 15 let, tak spokojenej. Po 15 letech je situace jiná a musíš začít s úplně novým výběrem - parametry, kdo vše to nabízí a proč, servis, životnost (ložiska, provedení na opravu, info od lidí).

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#208 Příspěvek od konosuke »

No právě, dostupný servis a ND sou důležitý proto bych asi nebral podivné značky jako Sharp či Gorenje i když vnitřek může bejt standartní pajc použity od jiného velkododavatele.

taak...pračka zanusska je doma, kdysi prestižní značka (Tuzex) pro chudší proletáře zbyla leda Romo, Tatramat a Calex...
ale běda ! dyž nevydží 25 let provozu to co stará kamarádka dobrá mašina Tatramatka,
historie firmy je zajímavá, založil léta Páně 1916 jistej Antonio Zanussi
polskej filmovej režisér a scénarista Kryštof Zanussi ? je to rodinnej podnik nebo shoda jmen jako u nás Novák ? fakt nevím
Přílohy
Zan.JPG
(114.27 KiB) Staženo 112 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#209 Příspěvek od Hydrawerk »

Jedna rodina (3 starší lidi), se kterou se moc často nevídám, mají vrchem plněnou pračku Bauknecht, což je, jak známo, převlečený Whirlpool. Mají na to jakousi pětiletou záruku. Nebo spíš pětiletý bezplatný servis. http://www.bauknecht.cz/zakaznicke-cent ... i-podminky
Po asi 2,5 letech se nějak zk*rvila řemenice a buben se přestal točit. Došel servisák a řekl, že náhradní díly zrovna nejsou na skladě. Už měsíc se čeká, až objednaný náhradní díl dojde.
Závěr: Whirlpool je na h0vn0.
UPDATE:
Tak jsem jim dnes psal SMS a zdá se, že po nějakých 5 týdnech od nahlášení závady jim vyměnili celou pračku. :-/
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 02 pro 2017, 18:46, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#210 Příspěvek od tatramacek »

Hydrawerk píše:Jedna rodina (3 starší lidi), se kterou se moc často nevídám, mají vrchem plněnou pračku Bauknecht, což je, jak známo, převlečený Whirlpool. Mají na to jakousi pětiletou záruku. Nebo spíš pětiletý bezplatný servis. http://www.bauknecht.cz/zakaznicke-cent ... i-podminky
Po asi 2,5 letech se nějak zk*rvila řemenice a buben se přestal točit. Došel servisák a řekl, že náhradní díly zrovna nejsou na skladě. Už měsíc se čeká, až objednaný náhradní díl dojde.
Závěr: Whirlpool je na h0vn0.
Whirlpool bych nikdy nechtěl. Pokud ano, tak starší poctivý modely.
Audaces fortuna iuvat

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“