Taky vám pořád rostou ruce?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#196 Příspěvek od mtajovsky »

Tak to já maso, zejména vepřové, hovězí a jiné červené, pokud možno, nejím vůbec. Ani uzeniny. Už asi 3 roky. Sice se to prodraží, zeleninový salát v hospodě je standardně okolo 120 Kč, ale mám po takových starostech.

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#197 Příspěvek od feliz_navidad »

Tak to ti nezávidím, protože to maso je proti zelenině (a ovoci) na tom ve finále ještě nejlíp...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#198 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem to zkusil týden žít jen o polívkách a zeleninovým salátu a po pěti dnech jsem salát nemilosrdně proložit dvěma poctivýma špekáčkama a byl konec....
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#199 Příspěvek od hafca »

Už jen při představě, že bych měl vystačit jen se zeleninovými saláty celý den se mi dělá slabo. A kuřecí? To je kapitola sama pro sebe. To, co se dá běžně koupit vyrostlo za 6 týdnů. Čím to asi krmí? To ovšem ve větší či menší míře platí i o ostatním mase. Snad u skopového to nebude tak hrozné, ale kdo ví.
Jinými slovy, všeho s mírou a pokud to jde a je z čeho a pak za co, tak si vybírat. Pak se ten život dá přežít. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#200 Příspěvek od rnbw »

Urcite lepsie zeleninovy salat a kuracie maso ako udeniny...

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#201 Příspěvek od Andrea »

Počkejte vy vybíravci, až dojde na scénář ze sci-fi od Fredericka Pohla, k snídani budete mlsat kvasinky vyrobené z ropy, ovšem jestli nějaká do té doby zbyde. :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#202 Příspěvek od BOBOBO »

Chlapi já vím , že se mám na oběd těšit ... :D

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#203 Příspěvek od mtajovsky »

Pánové a dámo, nevím kolik vám je, já jsem ročník 55 a mám bezpečně odpozorované, že bez řízků, moravského vrabce, ptáčků, minutek, klobás, salámů a jiných masových jídel je mi lépe. Co se masa týče, vystačím si s rybami, a sem tam vařená drůbež. Občas se člověk zapomene nebo jsou okolnosti, jako výlet s kamarády a hospoda, ale to pak o sobě spolehlivě dají vědět zažívací orgány.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#204 Příspěvek od Crifodo »

Přesně tak, mladej člověk může žrát deset, dvacet let nejhorší humus, než si propálí kotel, pak už se musí hlídat.
ZdHQ to žene z extrému do druhého extrému, absence masa neznamená výhradně zeleninové saláty. Ještě tu jsou luštěniny, vajíčka, sladkosti, pečivo, obilniny, řasy... :twisted:
na druhou stranu, vynechat červené maso a cpát se enzymovou drůbeží a rybama z delty Mekongu, syntetizovaným mlékem a máslem, chlebem s emulgátorama... :puke:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#205 Příspěvek od PeteBurns »

No ja mäso nejem už roky rokúce, nechýba mi ani náhodou, a predsa sa na obed vždy teším :wink: :lol: Inak je to celkom zaujímavé, kedysi som zbožňoval napríklad kuracie stehná, dnes mi je z nich na vracanie 8O

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#206 Příspěvek od EKKAR »

Já někde četl, že je to i závislé na krevní skupině - třeba "nulky" jsou ve vysokém % dost vyhranění masožrouti, zatímco třeba "béčkům" maso zase až tolik nechybí, pokud se rozhodnou ho z jídelníčku vyloučit nebo když jsou k tomu okolnostmi donuceni. Má to mít údajně původ v evolučním vývoji, kdy nejdříve neměla krev žádné "skupiny" antigenů, tedy všichni naši předci prý byli "nula" a teprve postupně a asi i vlivem geografického odlišení různých vývojových větví se vytvořily skupiny A, B a AB. Nepamatuju si přesně pramen této povědomosti, tak mne nekamenujte, pokud jsem něco zkreslil - nebylo to to úmyslně.

A Crifodo - ad ten "chleba s emulgátorama" - uvědomuješ si, že emulgátor naprosto přírodního původu je třeba i vaječný žloutek?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#207 Příspěvek od Crifodo »

Ekkare, uvědomuju si že žádný europekař 21. století nebude dobrovolně do těsta přidávat na jeden bochník bílek z jednoho vajíčka. Nechce přece dělat vánočku. Aby to nebylo jak u těch vykrádaných jitrnic ze Švejka zalepovaných izolačkou :twisted:

Kuřecí stehna, bleděmodrá, hydratizovaná, antibiotikama podepřená, masokombinátní moučkou vykrmená... :chlupus:
a co teprve v Kentucky grilovaná, třetí den udržovaná. Když ho opatrně vezmeš, aby nesklouzlo maso z kosti, můžeš si ho klidně namazat na chleba příborovým nožem, jak je jemně vláčné.
Hlavně k tomu nečichat!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#208 Příspěvek od PeteBurns »

Ekkare tiež som to voľakde čítal, ťažko povedať, koľko pravdy na tom je, práve ja som nulka :lol:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#209 Příspěvek od kejki »

Tak nejdostupnější emulgátor je sojový lecitin, ale chleba už jsme probrali před pár stránkami.
Pokud budou lidi kupovat ty příšerné kyselé saláty, špekáčky z kůží, ztužené tuky míchané s vodou, tak se to nezmění.
Když chtějí dovézt pizzu za 80 i s krabicí, dopravou a nápojem zdarma, tak tam mozzarela nebude, to prostě nejde.
V hypermarketech vidíte ten cenový skok mezi "rohlíky pro masovou spotřebu" a "běžným pečivem" Tři bulky se semínky stojí jako bochník obyč. chleba. A zase lepší chléb stojí podle druhu o 70-150% víc. Máme svobodné právo si vybrat. Když si vzpomenu na placaté šátečky s řepovou marmeládou z předlistopadových dob, tak nebylo všechno růžové.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#210 Příspěvek od Jirka »

Jak můžete přežít bez masa? To bych půl hodiny po jídle měl zase hlad.

Raději poraďte, jestli už jste přišli na to, jak jednoduše z klobás a čabajek oloupat takové to "papírové" střívko, co se stále trhá.
*****

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“