Nové tarify plateb za elektřinu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#196 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady se dá předpokládat, že se půjde "přes mrtvoly" - ona ta "dotace" solárníkům jen pro 2016 se pohybuje kolem 40 miliard korun, i když přesnou strukturu, kdo co zaplatí, nevím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#197 Příspěvek od masar »

S tím pánem, co ty dotace přiznal, se Vitásková ihned "rozloučila", ovšem nic se tím na věci nezměnilo. Tu komedii nerežírujem.
:wink:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#198 Příspěvek od ZdenekHQ »

Problém je i v tom, že návratnost investice do FVE se v době schvalování zákona na podporu OZE opravdu pohybovala kolem 20let, ale postupně spadla na 7 let.

Já, když jsem viděl, co se tenkrát v PS děje, jednak jsem tady někde napsal, že mám pocit, že ti poslanci jsou zfetovaní, jednak jsem okamžitě začal řešit zateplení domu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#199 Příspěvek od jjilek »

Stejně mi není jasné, proč občana jako odběratele elektřiny musí zajímat, kolik stojí provozování přenosové sítě. Kdybychom měli jen konečnou cenu včetně dopravy, určitě by si různé excesy jednotliví velcí obchodníci s elektřinou lépe pohlídali. A byla by mezi nimi reálně konkurence.
Ještě že dráhy provozují 3 subjekty. Jinak bychom asi také platili tučný roční vstupní poplatek před zakoupením první jízdenky na vlak. Ta analogie se přímo nabízí, poněvadž existuje samostatná Správa železniční dopravní cesty.
Ale naštěstí jezdí také autobusy a máme vlastní auťáky. Takže tohle by asi na kolejích nikomu neprošlo. A pochopili by to snad i politici.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#200 Příspěvek od ZdenekHQ »

Účel byl poskytnout konkurenci v oblasti dodávání silovky. Jenže se ukázalo, že je to minoritní část celkové faktury, protože dominantní polostátní distributor si přece svoje zisky nenechá jen tak vzít. Stačí se podívat na akcie ČEZ, moc se mu nedaří.

Jsem rád, že tady máme EON, jejich přístup je výrazně přátelštější.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#201 Příspěvek od jjilek »

ČEZ si přenáší problémy ze zahraničí, byl jsem v Albánii, kde taky vybouchl, ale měl jsem možnost nahlédnout trochu pod pokličku, tak se nedivím. A u nás je ČEZ také distributorem. A když před 3 lety na Štědrý den večer ve vánici a mrazu mi na chalupě s trochou humoru měnili HDO, tak jsem smeknul. I operátorky na poruchové lince v Plzni? měly pochopení (ty sice seděly v teple, ale ne doma s rodinou).

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#202 Příspěvek od lesana87 »

Tak už se aspoň ví, kdo je ten opravdový zbohatlík s víc než VIP jističem a dvojtarifem na chalupě, na kterého Zdenda doplácí. :D

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#203 Příspěvek od jjilek »

Když palivové dříví v Jeseníkách stojí kolem 1400Kč za kubík bez dovozu, tak vyjde elektřina levněji. A v kamenné chalupě staré 80 roků ve výšce 800m se musí topit. Můžeš přijet, bohužel není sníh.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#204 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli je to skutečně za kubík = plnometr a je to tvrdý štípaný dřevo, tak ta cena zas tak velká není.

Já osobně kupuju 5m klády, tam je cena nižší, ale je s tím víc práce. Ovšem v zimě u krbu se to všechno vrátí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#205 Příspěvek od Jenys »

Taky zajímavý a pravdivý názor, co Vy na to?
http://nazory.ihned.cz/komentare/c1-651 ... position-3
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#206 Příspěvek od starecd »

Ta kalkulačka asi nějak nefunguje, platba za měsíc, pak platba za MWh, ať zadám roční nebo měsíční platbu, spočítá to +120000Kč!!!

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#207 Příspěvek od nokijec »

jjilek píše:ČEZ si přenáší problémy ze zahraničí, byl jsem v Albánii, kde taky vybouchl.
Albánie udělala na ČEZ podraz,celá akce skončila dohodou a ČEZu byla původní investice 100 mil.EUR navrácena.Podobně to dopadlo v Bulharsku a Bosně.Inu Balkán.Takže já bych ten ČEZ tak nedémonizoval.Celou kauzu je vždy třeba sledovat až do konce.Tím netvrdím,že ČEZu nevznikly na Bálkáně ztráty.ČEZ je ziskový podnik, dividendu vyplácí každoročně.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#208 Příspěvek od serviceman »

starecd - někde děláš chybu.
Jenys - Shrnuto - velikost jističe není rezervovaným příkonem, jak se nám snaží namluvit. To je třeba všude trousit...
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#209 Příspěvek od jjilek »

ZdenekHQ píše:Jestli je to skutečně za kubík = plnometr a je to tvrdý štípaný dřevo, tak ta cena zas tak velká není.
Zdůrazňuji, za měkké dřevo. Je to tady pálka. Raději kupuji už naštípané tvrdé, rozdíl je 200,- Kč za plnometr. Dopravu si na přívěsném vozíku dělám sám, jezdím okolo "štípárny". To bych se teprve nedoplatil.
serviceman píše: To je třeba všude trousit...
Ale úřad je úřad a ten má vždycky pravdu. V krajním případě změní novelou vyhlášky formulaci.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#210 Příspěvek od jjilek »

Nakadah píše:No, začínám na platbu za elektřinu, pohlížet jako na další daň ze strany státu.
Pokud by to bylo státu, bylo by to ještě ke skousnutí. Ale o tom silně pochybuji.
Co například říci na tuhle položku v NTS:
Platba za odběrné místo (12x měsíční poplatek):
Asi něco jako daň od komínu v 19. století. (Historie se opakuje.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“