Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#196 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Dnes ráno mluvil v 24-ce nějakej hydrolog. A z jeho řeči jsem pochopil, že jsme zcela v pudeli a dopadnem jak všecky starý civilizace, prostě vyschnem. Jako třeba Mezopotánie nebo severní Afrika, (Kartágo, Atlas). Je to špatným zemědělstvím a zásahama do krajny. Za všechno můžou ziskuchtiví zemědělci co od počátku 70-tých let některejma plodinama vyloženě plundrujou půdu. A další je odlesňování.
Jenže s tím odlesňováním je to složitější. Ve středověku Kutná Hora vytěžila lesy až ke Krkonošům, Benátky pro svou flotilu spotřebovaly kus Alp. Lesů zas tak málo není.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#197 Příspěvek od Celeron »

Ano, je to složitější. Dnes se třeba vše hází na CO2 z spotřebovaných fosilních paliv. Mezopotánie vyschla i bez pálení fosilních paliv, těch pár klacíků, co spálili je proti dnešní spotřebě k smíchu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#198 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je to jasný, zachrání nás "chemtrails"... :twisted:

Já bych nebyl tak negativní, zas tak zlý to u nás není. Bohužel ležíme na rozvodí, co si nezadržíme, to nám uteče.

Ale začít se dá vždy, alespoň to zkusit.

Program "dešťovka" je sice jen malá kapka, ale bývá sakra poznat třeba v případě blízkého požáru.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#199 Příspěvek od Hubert_79 »

Lesů zas tak málo není.
To není. Jen jejich skladba není ideální... Hlavně v ČR. Ty smrkové monokultury, kterými je pokrytá celá Šumava a další hory u nás nejsou původní. Výšce a podnebí (dejme tomu) Šumavy by odpovídaly bučiny a jedlobučiny. Listnatý les líp zadrží vodu v krajině, pomalejc vysychá.
Jinak roští, náletů a podobně je všude kvanta. Stačí si otevřít leteckou mapu z padesátých let...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#200 Příspěvek od ZdenekHQ »

U nás takticky transformovali les na lesopark. To znamená méně stromů. Všichni nadávají, jen správce lesa(lesoparku) dává svou arogancí při dotazech jasně najevo, že jsme všichni blbci. Říká se tomu obnova lesa.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 16 kvě 2018, 16:01, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#201 Příspěvek od rnbw »

Staci vhodny vietor a cely smrekovy les lahne - ako u nas (opakovane).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#202 Příspěvek od Celeron »

Hlásím, že to šílený počasí způsobilo, že jsem dnes zavařoval první sklenici okurek. A to máme jen pouhých 6 keříků, který nemaj ani půl metru ale kvetou jak zběsilý. Je to venku na záhonu, ven šly sazenice ani ne před měsícem a to měly jen první dva listy.
Houby zatím nic. A kvůli suchu to asi nebude žádná hitparáda.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#203 Příspěvek od xsc »

To, že v létě bude nejspíš hnusně, aby se to současné teplo vykompenzovalo, je ten menší problém. Ale děsím se toho, až příroda začne kompenzovat dosavadní nedostatek srážek jednorázovou akcí...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#204 Příspěvek od p32 »

To je přesně jak s rakovinou. Ta zde byla už dávno, jen posledních x let jsou o ní lidé více informovaní a mají proto dojem, že je to nemoc posledních let. Rozdíl je jen v tom, že dříve ji měli ti staří kolem 60 až 70 let a dnes je v módě u žen kolem třicítky a u chlapů kolem čtyřicítky.
Jeden týden slyším v TV, že jsou u nás velká sucha (u nás = Čechy) a teď, že zase moc prší. Tak si ku.va prostě vyberte, hlavně pražáci, kde je katastrofa vždycky, protože předpověď z okna je nejrychlejší. :lol:
Já bych rozeznával jen období, kdy někdo s dotacemi lidi straší, že brambory budou dražší, protože je sucho a jindy zase, protože je mokro. A ten zbytek je jen pro ty, co o tom chtějí diskutovat, protože je to jen tak baví. Už jen čekám, kdy z oblíbených Rychlých šípů vyleze, že za to může Putin. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#205 Příspěvek od Celeron »

No a nemůže? Ta tlaková výše od nich už votravuje druhej měsíc. Pamatuju, že se psalo: "Mráz přichází z Moskvy". Proč by se nemohl mráz zaměnit za sucho, větrno, vedro, mokro? :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#206 Příspěvek od konosuke »

ale houby Putin - ten rozumí počasí jak Zeman ekonomice...za fšecko může náš Měsíc kterej se nám vzdaluje (málo sice ale furt) no a zemská osa už nemá ten správnej sklon, roční období sou posunuty či jinač rezeštelovaný
jo a jinak, včera pozdě odpol. sprchlo teda vydatně jakkoli krátce tak hybaj pod střechu bo kroupy velikosti hrášku nám padaly do štucků (to je místní slangový výraz pivních sklenic kdo neví)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#207 Příspěvek od dobrman »

štuc (i štucl) se i u nás říká pivní sklenici, klasický půlitr je krýgl

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#208 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Hlásím, že to šílený počasí způsobilo, že jsem dnes zavařoval první sklenici okurek. A to máme jen pouhých 6 keříků, který nemaj ani půl metru ale kvetou jak zběsilý. Je to venku na záhonu, ven šly sazenice ani ne před měsícem a to měly jen první dva listy.
Houby zatím nic. A kvůli suchu to asi nebude žádná hitparáda.
Tak letos je snad všechno o hodně dříve - soused už má obranou mladou třešeň (za mého mládí jsme coby kluci "chodili na třešně" začátkem prázdnin!); květ z česneku jsem teď olamoval 25. května (ještě před třemi roky to bylo až 8. června); . . . :evil:
No a na houby jsem byl prvně v PA (25.5.) - pouhé 2 sináky (kováři) - hned na kraji lesa - jinak pouze 1 klíšťák 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#209 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem zasadil okurky až teď, protože tady bylo takový sucho, že by to dřív stejně chcíplo. Ale bohužel to vypadá, že jediný rozumný řešení bude skleník.

Ovšem jeden úspěch mám - po dlouhých letech se mně do zahradního "žabince" nastěhovala ropucha velikosti menší almary. Ona totiž byla před pár lety docela drsná zima a všechny žaby tam zmrzly, tak jaksi ztratily důvěru. Čolci jsou vytrvalejší, ti jsou tam každej rok.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#210 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vypadá to, že kdykoliv CHMI vydá varování kvůli počasí pro západ republiky, tak se kolem Brna strhne bouřka. Bohužel u mě jako vždy prd, ale alespoň se ochladilo.
Přílohy
bourka.png
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“