balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#196 Příspěvek od p32 »

Díky za připomínku. Z toho důvodu jsem se ptal. On není problém nastavit na kartě povolenou částku přes internet a potom ji po úhradě dát na nulu. Mě hlavně zajímalo, jak to tam funguje, pokud by se mi tam něco zalíbilo, protože furt tady čtu sinlaira, jak se mu to tam líbí.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#197 Příspěvek od Osmdesat »

robo, o kolik má ten Revolut lepší směnný kurz než třeba ta KB? Na Ali jsem kartou platil a nikdy se mi nestalo, že by mi z ní pak někdo něco ukradl. Předpokládám, že číslo karty ti obchodníci nevidí? Že ho vidí jen ali a ten pak obchodníkům přeposílá tržby. Ale ten revolut mě zajímá z hlediska kurzu.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#198 Příspěvek od scorpions-cz »

Mám tak 100 nákupů na aliexpressu a nikdy se mi nestalo, že by se mi strhlo něco navíc, nebo něco co neodklepnu. Na malý částky, nemám ani potvrzen mobilem.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#199 Příspěvek od PotPalo »

Na okradnutie stačí mať lepší teleobjektív a sledovať miesto kde ľudia držia kartu v ruke, napríklad pri bankomate, ale aj pri pokladni v obchode. Odpíšu čísla z nej, a už platia cez internet (alebo ich šikovnejšie predajú niekomu na druhom konci sveta). Lepšie je mať CVC trojčíslie prelepené, inak stačí jeden pohľad cez teleobjektív a už je karta akoby fuč. Pokiaľ nemá blokované internetové platby.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#200 Příspěvek od tomasjedno »

Osmdesat píše:robo, o kolik má ten Revolut lepší směnný kurz než třeba ta KB?
Má kursovou přirážku 0,1 % a o víkendu 0,6 %.
KB má 2,8 %, ČSOB taky. RB dokonce 3 %, a to donedávna měli 2,2 %. Bestie jedny nenažrané :D
Airbank 2,3 %.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#201 Příspěvek od dred »

PotPalo píše:alebo ich šikovnejšie predajú niekomu na druhom konci sveta
Wish neakceptuje MasterCard, tak som platbu uskutočnil z dcérinej Visa. Musel som vydokladovať pôvod karty , priložiť kópiu dcérinho sobášneho listu, môj OP, dcérin pas a dcéra to ešte musela mejlom potvrdiť (býva na Cypre) + sms kód, ktorý jej prišiel na mobil. Druhá objednávka z Wish-u... znova to isté..kadím na nich, už tam nekupujem.
Tak že ošetrené je to až moc si myslím....na druhom konci si z údajmy vytre akurát prdel.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#202 Příspěvek od dred »

tomasjedno píše:
Osmdesat píše:robo, o kolik má ten Revolut lepší směnný kurz než třeba ta KB?
Má kursovou přirážku 0,1 % a o víkendu 0,6 %.
KB má 2,8 %, ČSOB taky. RB dokonce 3 %, a to donedávna měli 2,2 %. Bestie jedny nenažrané :D
Airbank 2,3 %.
Banku mám SLSP a nejaké poplatky za prevody/platby som nepostrehol - koľko €-čiek je na objednávke, toľko stiahnu... nič navyše za kurz....Že by to bolo tým ksur...ným Eurom?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#203 Příspěvek od tomasjedno »

Nerozumím, co vlastně řešíš. Pokud máš kartu k eurovému účtu, tak tam samozřejmě standardně žádná přirážka není.
I když, setkal jsem se už s tím, že za kreditku byla přirážka, zatímco za debetní kartu ne.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#204 Příspěvek od dvorak »

Delší dobu očekávám zaplacenou zásilku z ebay, dříve mi chodily normálně do schránky. Je možné, že to visí na moji poště ? Má cenu se tam zeptat ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#205 Příspěvek od termit256 »

Chel bych se zeptat, jestli se muzu zeptat.. :-)

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#206 Příspěvek od vasekpetr1 »

dvorak píše:Delší dobu očekávám zaplacenou zásilku z ebay, dříve mi chodily normálně do schránky. Je možné, že to visí na moji poště ? ...
Na stránce My ebay, kde máš tu věc, co jsi koupil, máš i číslo zásilky (Tracking Number), které začíná dvěna písmeny, pak hafo čísel a zase dvě písmena. Když na ně klikneš, ukáže ti, jestli už byla zásilka vyexportována a co se s ní teď děje.
Ty vložíš do sledování zásilek a pokud je už zásilka v Evropě, mělo by ti to ukázat, kde zásilka je a co se s ní děje. ale poslední dobou se mi stalo, že se zásilka buď ztratí už v Číně nebo v Evropě. Napsal jsem odsilateli a bez problémů po ověření, že se zásilka ztratila, zaslal novou.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#207 Příspěvek od Hubert_79 »

No a pokud zásilka nešla přes poštu (logicky pak nebude sledovatelná v systému pošty), tak je dobrá sledovací stránka 17track.net
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#208 Příspěvek od vasekpetr1 »

Zatím cokoli, co šlo z Ebay nebo Ali, mi přišlo přes poštu 120 a brala to česká pošta, ale třeba jsem výjimka (moc toho neobjednávám).

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#209 Příspěvek od Hubert_79 »

Může se stát, záleží odkud to pošlou. Pravda, je to pár let zpátky, ale šlo mi cosi z UK a přivezla to GLS.
Tu stránku jsem uvedl spíš obecně, může se někdy hodit :wink:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#210 Příspěvek od tomasjedno »

vasekpetr1 píše:máš i číslo zásilky (Tracking Number), které začíná dvěna písmeny
Záleží na dopravci, třeba DHL nebo Hermes mají jen čísla.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“