ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#211 Příspěvek od EKKAR »

Vyhoď předpokládanou cenu - například při počtu 1ks, 10ks, 20ks a 50ks - nebo jaké si zvolíš "hraniční počty" pro "výrobu". Pak bude hned jasné, při kolika zájemcích se vyplatí uvažovat o přijatelnější ceně.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#212 Příspěvek od jjilek »

Ale kde je avizované schema? .... ja mam jeden ESR tester, .... Jestli jo, tak schema zverejnim. ....

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#213 Příspěvek od fredis »

A cena bude lidová? Stejná jako u měřáků co prodáváte, nebo se spíš snažíte prodat?!! :cry: :cry:

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#214 Příspěvek od frantajetel11 »

Schéma???

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#215 Příspěvek od kyori »

jsem to tam vcera napsal jasne cesky a "po lopate": SCHEMA DAM V TYDNU NA WEB. Je dost velke a musim k nemu napsat popis. Sepsani popisu zabere par hodin.

Cena tistaku - nevim, ja nemam plosnospojovnu, muze se dat vyrobit do nejake profi plosnospojovny v Cesku. Samodomo vyrobit nelze. Jak jsem uvedl uz mnohem drive, tistak je pro krabicku KP43A a ma tudiz rozmery 133x85 mm, je oboustrany s prokovenymi otvory, maskou a potiskem. Tloustka spoju je 0.4mm. Tak si zkuste zjistit za jakou lidovou cenu ten tistak ta ci onaka plosnospojovna v Cesku vyrobi a jak se budou pohybovat lidove ceny v zavislosti na poctu kusu.

Cena soucastek - patrne nejnakladnejsi bude tistak (jeho "lidovou" cenu urci ceska plosnospojovna a pocet zajemcu), dale tam je ICL7106, 3.5 mistny LCD displej, 7660 na ziskani -5V a par CMOS klasickych obvodu, dva operakya nejake, rekneme 20ks odporu a asi 20 ks keramicke kondiky a myslim 4 trimry. Pak krabicka. To je vse. Ceny se budou lisit jestli koupite v GME nebo GES nebo jinde, tak o par korun.

Tady je nahled na projekt - tistak zdruhe strany, ze strany displeje.
Přílohy
bh6845-2.jpg
(80.58 KiB) Staženo 66 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#216 Příspěvek od Andrea »

Copak nám to tu zase vykvetlo? 8O

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#217 Příspěvek od fredis »

No asi nějaké kvítko, Andrejko!!! :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#218 Příspěvek od Pavel1953 »

Zdravím, dotaz asi trochu mimo, netušíte někdo, kde sehnat rámečky na displeje??? Dělá to vůbec někdo?
S pozdravem
Pavel

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#219 Příspěvek od kyori »

Pavel1953 píše:Zdravím, dotaz asi trochu mimo, netušíte někdo, kde sehnat rámečky na displeje??? Dělá to vůbec někdo?
S pozdravem
Pavel
To vůbec není mimo, to by mne také zajímalo, v souvislosti s tím ESR měřidlem, kde sehnat k tomu LCD displeji rámeček. V GME jsem vloni koupil 2 rámečky na dlouhý LCD/LED, ale potřebuju teď rámeček s okénkem 48x20mm.

Jinak dole je pro křiklouny kompletní schéma. :D

Napadlo mi, jak šetřílkové můžou ušetřit na tišťáku: je to vyzkoušený postup z doby před 35 roky, kdy jsem chodil na učňák a neměl jsem prašule. Takže, ustřihne se karton z krabice od bot. Na něj se rozmístí součástky, ale VZHURU NOŽIČKAMA - součástky se položí na záda, odpory, kondíky, prostě všechny součástky budou mít nožičky hore. Pak se to pospojuje drátkama. Nakonec se to zalije dentakrylem nebo epoxidem. A je vymalováno. :D :D
Přílohy
bh6845-5.jpg
(204.38 KiB) Staženo 406 x

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

Popis

#220 Příspěvek od kyori »

popis a prinip jak to funguje vysel nekdy na konci 90-tych roku v nejakem americkem casopise. Autorem metody, principu mereni je Len Cox, z Forrest Hil, Victoria. Clanek z casopisu mam v PDFku a kdo chce, tak mu ho poslu majlem.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#221 Příspěvek od jezevec »

To schéma je vcelku jednoduché, nevím proč tam máš tak obrovskou desku a ještě plnou prokovů. V SMD provedení může být deska 3x - 4x menší a tím i menší krabička. Takovéto věci dělám do krabiček KM33B.
Ještě by bylo vhodné umístit tam step-up měnič třeba s nějakým NCPčkem ze dvou tužkových baterek.

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#222 Příspěvek od kyori »

Jezevče, když se koukneš na obrázek semka:
http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... -1_141.jpg
tak uvidiš, že ta deska poloprázdná není. Nic proti smd, můžu ti to navrhnout celé v SMD, 7106 bude v MQFP44 futrále, ostatek také v smd. Destička bude o něco větší než LCD (menší ta destička být nemůže) :D pak tam musí být místo pro konektory, ty zabírají 60x15 mm, ale můžu tam dát jeden miniaturní, vícepinový, bude menší.
Baterka - 2x tužkové baterky zaberou tolik místa co 1x 9 volt baterka.
Otázka je jinde, kolik zájemců si takový tišťák koupí. Já ti ho klidně navrhnu o to nic, i s tím měničem ze 3 Voltů.
Ale spíš se chystám na jinou věc, že vyhodím 7106 a nahradím ji MCU a displej bude také jiný. Pak ten tester bude ukazovat i kapacitu, měřit indukčnosti a odpory a bude moci být proměnný oscilátor. To už se pak vyplatí udělat v smd, nehledě na to, že jsou MCU, co chodí od 3V.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#223 Příspěvek od jezevec »

Když už budeš něco vymýšlet, tak aby to zároveň měřilo kapacitu.
Něco takového, je to z ruských stránek, ale teď nemůžu najít ten odkaz. Displej mohl být menší a tím i otočený o 90°, ale tento jsem měl doma.
Nechávat si dělat DPS s nepájivou maskou, potiskem a s prokovy pro svou potřebu je podle mého názoru zbytečně velký luxus.
P.S. Teď jsem si všiml, že Kvítko alias Hopkins se nám opět přejmenoval, nějak mě ta narážka od Andrei hned nedocvakla.
Takže velká huba a skutek jako obvykle utek...?
Přílohy
P1010562a.jpg
C + ESR metr
(294.9 KiB) Staženo 82 x

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#224 Příspěvek od kyori »

Tuhle ruskou věc znám, neměl jsem jí teda v ruce, ale mám od toho schéma, jen schéma, ne firmware.

Jezevče, jsem zatim koukal, čím bych nahradil ten 7106. A vybral dsPIC30F6014 z řady důvodů: mám je v šupleti, mám na ně vývojový systém a mají vše co je třeba. Tobě se také budou líbit :D , jsou smd v 80pin TQFP, budou se báječně letovat :D . A fungují už od 2.5 Voltu. Krom ESR to bude měřit (respektive vypočítávat, ono to fakticky neměří, ale údaje vypočítává z naměřeného napětí a nastavené frekvence) i kapacitu, indukčnost a to při různých frekvencích a dále odpory, tedy i malé, 4-drátovou metodou. Pár týdnů to ale zabere, to předesílám, aby jste tu všichni nekvičeli, kde že to je. Mne tohle neživí, dělám to po volných chvílích. Leda by tu někdo přiložil ruku k dílu nebo poslal nějaký bakšiš :D

Uživatelský avatar
kyori
Příspěvky: 211
Registrován: 26 bře 2011, 01:00

#225 Příspěvek od kyori »

PS:
jezevec píše: P.S. Teď jsem si všiml, že Kvítko alias Hopkins se nám opět přejmenoval, nějak mě ta narážka od Andrei hned nedocvakla.
Takže velká huba a skutek jako obvykle utek...?
Skutek utekl? Ty jsi si Jezevče někdy něco u Hopkinse objednal, zaplatil a nedostal? :D Zatím můžeš přemýšlet, co znamená "kyori"....

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“