EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#211 Příspěvek od termit256 »

Jdou nejak priradit pri tvorbe soucastky dve plosky jednomu vyvodu ve schematu tak aby byly vzajemne zamenitelne a vnitrne propojene? Jedna se mi konkretne o takove ty tlacitkove mikrospinace se ctyrmi vyvody z nichz jsou vzdy dva propojene (tvori je jeden "dratek" ktery prochazi spinacem)

V knihovnach je to reseno ctyrmi vyvody ve schematu, coz vetsinou nevadi, ale delam maticovou klavesnici s cca 150 spinaci a tam je problem to nejak rozumne nakreslit abych nemusel neustale menit schema podle toho na ktery konec se mi hodi pripojit spoj a aby nezustavaly nanaroutovane spoje.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#212 Příspěvek od FHonza »

Při kreslení symbolu součástky k tomu slouží u pinu Swaplevel. Hodnota 0 zakazuje prohazování. Stejná hodnota >0 se přiřadí pinům které jsou vzájemně záměnné.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#213 Příspěvek od sewerman_cz »

Dostanu nějak z Eaglu jaký průměr vrtáku má která díra? Myslím tak aby to bylo použité pro ruční vrtání.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#214 Příspěvek od FHonza »

Já občas používám (většinu nedělám tak složité desky) následující postup:
V CAM Processoru vyexportuji vrtací předpis Excellon a pak ho zobrazím v programu GerberLogic (je zadarmo). V něm se pak dají zobrazovat jen vybrané průměry vrtáků.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#215 Příspěvek od sewerman_cz »

Děkuji. Vyzkouším.

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#216 Příspěvek od sewerman_cz »

Měl bycjh další prosbu jak udělám ve schematu označení spoje tak jak je na obrázku. Tak abych zase jinde označil navazující spoj a v návrhu desky byly tyto spoje propojeny?
Například ADC1 - ADC1 v obrázku.
Přílohy
cct25a.png
(20.56 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#217 Příspěvek od GeorgeB »

Zobrazení názvu spoje: "Label", upravit název spoje: "Name".

Uživatelský avatar
sewerman_cz
Příspěvky: 289
Registrován: 13 úno 2011, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#218 Příspěvek od sewerman_cz »

Děkuji, přesně to jsem hledal.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#219 Příspěvek od Michal22 »

Prosba: potřebuji např. konektor se 20 piny, ale v knihovně mám jen se 30 piny. Jak co nejjednodušeji upravit .lbr?
Samozřejmě můžete podotknout, že si to mám vytvořit nové. Ale to není předmětem mého dotazu.

Takže- jak postupovat? Otevřít si novou knihovnu a nějak to přetahat z té staré? Nebo napřed editovat tu původní? Pokud ji edituji, jak ji uložit jako další součástku do dané knihovny (abych měl verzi se 30 piny i s 20 piny pěkně vedle sebe)?

Zkoušel jsem následující postup: v Device jsem si odpojil nepotřebné piny (příkaz Disconect), potom jsem v Package smazal vše, co na menším konektoru není (Pads, Holes etc.). Nyní bych chtěl uložit tyto úpravy pod novým názvem, ale příkaz Save as.. umožňuje uložit jen celou knihovnu (se spoustou dalších součástek). Neuložím konkrétní Package a Device.

A ještě jeden problém- i když vidím náhled Symbolu (v rohu okna při editaci Device), tak ten symbol nemůžu nikde najít (pro tuto konkrétní součástku)- nemůžu jej tedy ani editovat.

Eagle 6.3.0 Light.

Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#220 Příspěvek od GeorgeB »

Nečetl jsem tebou navrhované řešení až dokonce,jen uvedu mé:
POstupoval bych následovně:
Vytvoříl bych si vlastní knihovnu, kde můžu (po)dělat jakýkoli součástky.
Svou knihovnu bych nechal otevřenou a v Control panelu si našel ve stromu Library součástku co chci upravovat(tedy konkrétně ten 30-ti pinový konektor), dal pravé tlačítky mši "Copy to library". Tím mám tu součástku ve své knihovně buď jako celek(symbol, pouzdro, propojení mezi symbolem a pouzdrem) nebo si můžu do knihovny okopírovat jen pouzdro. Následně ve své knihovně už si můžu upravit danou součástku jak chci. Případné přejmenování názvu součástky jde v horním menu "Library-rename".

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#221 Příspěvek od Michal22 »

GeorgeB- dík za popis, ale asi dělám něco špatně. Otevřu si novou knihovnu, potom ale nemám možnost výběru žádných součástek- žádné se mi nezobrazí. Takže ani nemůžu kopírovat.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#222 Příspěvek od FHonza »

Otevři si svoji knihovnu. Pak v Control panelu vyber součástku, kterou chceš dostat do své knihovny. Klikni pravým tlačítkem a vyber Copy to library. Součástka se okopíruje do tvé otevřené knihovny.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#223 Příspěvek od Ruprecht »

Jak opětovně zviditelním gumové spoje (unrouted) určitého signálu, když si je zneviditelním (properties>airwires hidden) a nemám namalovaný ani kousek cesty (route) s tímto signálem?

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#224 Příspěvek od FHonza »

Ve schématu pomocí infa zjistíš jak se spoj jmenuje. Pak v editoru desky dáš příkaz RATSNEST jmeno

jmeno je název spoje (net name, např RATSNEST N$6)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#225 Příspěvek od Ruprecht »

Ratsnest funguje, dík.

Odpovědět

Zpět na „Software“