LED žárovky (přesunuto)

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#211 Příspěvek od procesor »

Mal som v rukách "baterkové" dve verzie (veľkosti puku s cca 8-10 LED). Jedna (aj v počte jedna) fungovala po vložení bateriek rozsvietením (asi bielo) a reagovala na svoj ovládač okamžite, prípadne až po stlačení "OFF" reagovala na ostatné povely.
Druhá verzia (v počte cca 6ks- mierne iné PCB) bola po vložení batérií tmavá a reakcia na DO sa aktivovala až po stlačení "OFF".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#212 Příspěvek od rnbw »

Hydrawerk píše:Našel jsem LED žárovku Ikea. Po opravení špatného kontaktu pod èepièkou zase svítí.
Presne rovnaku som mal z odpadu. Svietila, len po chvili zacala jemne bzucat a svietit trochu slabsie. Na zachode to nevadilo :D

No a teraz svietit prestala a namiesto toho smrdi. LEDky vyzeraju OK, elektronika je zaliata v nejakom sajrajte, takze na vyhodenie...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#213 Příspěvek od rnbw »

Pitva zaliatej elektroniky. Pricina umrtia: prepaleny plosak, asi zhorela prekovena diera(?)
Přílohy
ikea_led1304g11_3.jpg
ikea_led1304g11_2.jpg
ikea_led1304g11_1.jpg

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#214 Příspěvek od otakarv »

Zdravím, syn koupil na Aliexpresse LED žárovky, viz obrázek č.1. Když je ve svém domě v garáží a na chodbě našrouboval do objímky, tak i když je vypínač v poloze "vypnuto", tak LED-ky slabě svítí, když vypínač sepne tak svítí normálně. Zkusil jsem je našroubovat u sebe doma, ale tento jev se u mě neprojevil. Vzal jsem na zkoušku svojí "kukuřici" (také z Číny, obrázek č.2) a zkusmo jí našrouboval u syna, ale u ní se také jev neprojevil.
Vzpomínám si, že jsem někde zde na foru o tom četl ale nyní to za nic na světě nemohu najít. Mohl by mi někdo tento problém vysvětlit?
Přílohy
Obrázek č.2
Obrázek č.2
Obrázek č.1
Obrázek č.1

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#215 Příspěvek od JoDiK »

otakarv píše:Mohl by mi někdo tento problém vysvětlit?
Ale jo, mohl, třeba tady:
https://ledme.cz/textove-novinky/11_bli ... rovky.html

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#216 Příspěvek od otakarv »

Děkuji Ti za odkaz.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#217 Příspěvek od ZdenekHQ »

Chystám se vyhodit jedno prastaré pracovní světlo s halogenem, chtěl jsem tam dát nějakou ledku, ale docela mě tohle vlákno straší.

Já potřebuju teplou bílou, 2000 - 2500lm a něco s držákem na zeď a možností nastavená výšky. Jestli bude kruhová nebo obdélník už zas tak velký problém není, zavazet bude vždycky. A to ji mám metr nad stolem, protože přibližně stejnou šířku potřebuju nasvítit.

Ale když vidím tu životnost...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#218 Příspěvek od TAKJAN »

Bude taky navíc rušit..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#219 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já tam dám klidně nějakou trubku, ale ta zářivka, co mám na stopě, to je taky solidní rušička.

Pokud ekonomika ukáže, že halogen prosvítí za rok tisícovku a stojí padesátikačku, zatímco alternativní světlo prosvítí 50Kč a vyjde na tisícovku ročně s bonusem rušení, je to vyřešený. To je fakt pokrok k nezastavení...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Dvoulampovka
Příspěvky: 284
Registrován: 25 čer 2011, 02:00
Bydliště: KOLÍN

#220 Příspěvek od Dvoulampovka »

Zdravím, máte někdo zkušenost, jak nedestruktivně, tj ne za pomoci kladiva, kuchnout tuto žárovku? Odešlo 5 kusů za necelý měsíc, asi se jim v PRCu něco nepovedlo....
Přílohy
rouka.JPG

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#221 Příspěvek od serviceman »

Pilkou kolem dokola v drážce?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#222 Příspěvek od rnbw »

Musis to nejako rozdelit v mieste spoja. Vrazit tam skrutkovac, alebo nejaky iny predmet a vypacit zapadky (nebyva to zlepene). Pocitaj ale s tym, ze sa plasty polamu.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#223 Příspěvek od Otkundes »

Pilkou na železo naříznout ve spoji do hloubky asi 1,5 mm. Není třeba po celém obvodu.Pak do drážky vložit široký šroubovák a zapáčit.
Nebo, asi 5 mm pod spojem, upnout část s objímkou do svěráku a opatrně utahovat. Plast se začne deformovat a mezi oběma díly se vytvoří mezera pro šroubovák. Případně úsporku pootočit a zkusit to znovu. Na trubici přitom netlačit a raději na ni nasadit pytlík, nebo starou ponožku (pro případ prasknutí)…

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#224 Příspěvek od dred »

otakarv píše: tak LED-ky slabě svítí, když vypínač sepne tak svítí normálně.
S LEDkami je to niekedy celkom zaujímavé, ako sa chovajú.
Nad garáž som do reflektora od halogénu nalepil na hliníkový plech obyčajný najlacnejší 12V LED pás - do série tuším 14 riadkov, napájanie som spravil cez "zrážací" kondenzátor,usmerňovač,ochranný odpor a 50uF filtr.kondenzátor. Svetlo je ovládané relátkom PIR čidla.
Po jednom zopnutí LEDky vždy zhasnú, ale keď dôjde k niekoľkonásobnému zopnutiu za sebou ( LEDky sa zohrejú) už po vypnutí prúdu celkom nezhasnú. Ostávajú slabo svietiť nejakých 10 až 15 sekúnd... kým nevychladnú .

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#225 Příspěvek od Hydrawerk »

Už na to moc není čas, ale ukořistil jsem dvě LED žárovky Kanlux RAPID LED E27-WW. Obě jsou nefunkční. Konstrukce je výrazně zprasená. Fotky zachycují původní stav, tak, jak odešly z výrobní linky. Ten brajgl tam nechal výrobce, opravnej drátek je taky jeho dílo.
Mezi LED modulem a chladičem (hliníkovým tělem) je mizerný přenost tepla. Fakt by to chtělo přitáhnout šroubkama a ne jenom tak vložit a zapatlat lepidlem. Výrobce sliboval životnost 20 000 hodin a 15000 cyklů. Zlatý oči. Ve skutečnosti LED žárovky nepřežily ani dva roky. Na DPS je datum návrhu nebo výroby 17. 3. 2017. Sranda, že? Zvenku ty LED žárovky vypadají jako nové, nejsou nijak zežloutlé teplem, takže nebyly v provozu dlouho. Vypadá to, že se na obou spálil vždy jeden LED čip kvůli zcela mizernému chlazení.
Časem bude možná pokračovat rozborka.

https://www.kanlux.cz/rapid-led-e27-ww- ... 32640.html
Je to prej proslulá firma, ale prodávají akorát sviňskej hnus.
https://www.kanlux.cz/default.asp?ex=inc/o-kanluxu.asp

(Nečekal jsem, že tu budu chválit Emos, ale fakt nejsou nejhorší. Sice si Emos nekupujte, ale u jejich LED žárovek byla aspoň šance na nějakou životnost. Věřím, že většina z nich přežije klidně tři roky. LED moduly jsou většinou přitažené šroubkama na aspoň trochu smysluplném chladiči...)
Přílohy
kanlux 04.jpg
kanlux 03.jpg
kanlux 02.jpg
kanlux 01.jpg
Kanlux Rapid LED.pdf
(160.75 KiB) Staženo 103 x
Naposledy upravil(a) Hydrawerk dne 01 led 2019, 00:41, celkem upraveno 3 x.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“